999 rezultate për

free

Ja çfarë thotë raporti i Freedom House për Kosovën dhe Maqedoninë Organizata Freedom House ka radhitur sërish Kosovën dhe Shqipërinë në mesin e vendeve pjesërisht të lira edhe për vitin
New Macedonian PM voes to hold fair and democratic elections Emil Dimitriev will lead the transitional government in Macedonia, which must organize early elections on April 24th. Th
Gruevski, Ahmeti and Thaci will "kneel" Zaev DUI has not officially responded to the question whether there will be in April free and democratic elections. Macedo
Court of Appeal frees former governor Ardian Fullani The Court of Appeal has declared innocent former Governor of the Bank of Albania, Ardian Fullani. He was accused of
Corrupted prosecutor set free due to bad health The Due to bad health, the court has ruled to change the security measure from "arrest in prison" to "house arrest" for
Protesters arrested on Dec. 8th, set free The court has ruled to free 5 protesters arrested after the anti-government rally on December 8th. The court of the
Defamation to be considered a criminal offence again Defamation will be considered again a criminal offense, where as a punitive measure there will be a fine or up to three
Një freestyle sfidon Khediran, ja kush fiton (VIDEO) Pasi ka bërë vizitën te atletët e rinj të Manchester City, freestyleri Soufiane Touzani ka shkuar në Vinovo për të sfidu
Hahn: EU will help Macedonia hold free and fair elections Enlargement Commissioner Johannes Hahn in an interview with the Austrian newspaper "Der Standard" has commented on the V
Vritet me thikë mbesa e Morgan Freeman Mbesa e aktorit Morgan Freeman është gjetur pa jetë, pasi është vrarë me thikë në New York. Trupi i pajetë i E’dena Hine
Visa regime for Kosovo to be lifted in 2016 The isolation of Kosovars to move freely in the EU countries, could end in 2015. This is what the outgoing Ambassador of
Freestyle, Gareth Bale kërcen me topin (VIDEO) Ylli i Real Madrid, Gareth Bale, tregon klasin e tij në një spot publicitar të Adidas. Me dy freestyler profesionistë, u
Zaev meets PM of Sweden: Gruevski cannot hold free elections In the framework of the European Socialist Party Congress, which takes place in Budapest, SDSM leader Zoran Zaev and Dep
Orav: Macedonia has serious problems EU Ambassador to Macedonia Aivo Orav, said that the state has serious problems in terms of democracy, freedom and human
Berisha: Media freedom in Albania is at risk Former Prime Minister Sali Berisha, through a status on Facebook has congratulated all employees and media owners on the
Përkeqësohet liria e mediave në Kosovë Organizata Freedom House publikon raportin e përvitshëm për lirinë e shtypit në botë, i cili mbulon 199 vende dhe territ
Kush do të dëshironte një shtëpi të tillë (FOTO LAJM) Kush nga ju do të dëshironte një shtëpi të tillë lundruese? Kjo ndërtesë lundruese është në pronësi të një çifti artist
Kosovo's government must approve 9 laws for a visa-free regime Kosovo institutions must meet certain technical criteria, adopt nine laws and then the Ministry of European Integration
Humb jetën në aksident futbollisti i Afrikës së Jugut Sulmuesi i Afrikës së Jugut dhe Free State Stars, Richard Henyekane, ka humbur jetën në një aksident rrugor. "Free St
7 studentë qëllohen me armë në një festë në Florida Shtatë persona u qëlluan me armë zjarri, prej të cilëve tre janë në gjendje kritike, gjatë një feste në Florida të Shtet