999 rezultate për

frankfurt

Gjermania mendon për festimet Gjermania mund të festojë në Frankfurt titullin e saj të katërt europian në rast se arrijnë të triumfojnë në Poloni dhe
Kërkohet burgim i përjetshëm për Arid Ukën Prokurorët gjermanë kanë kërkuar burgim të përjetshëm për shqiptarin nga Kosova, Arid Uka, i cili ka pranuar se i ka vra
Nostalgji, momenti kur Okocha dëshpëron portierin Kahn (VIDEO) Gusht 1993. Një moment i paharrueshëm në futboll. Luhet ndeshja mes Eintracht Frankfurt dhe KSC. Futbollisti nigerian i
Panairi i Automobilave Frankfurt 2011 (FOTO LAJM) Ka hapur dyert për mediat Panairi i 64-të i Automobilave në Frankfurt të Gjermanisë. Panairi do të jetë i hapur mes data
Ardi Uka: Pse i vrava ushtarët amerikan Ardi Uka, kosovari që vrau dy ushtarë amerikanë në Frankfurt, ka pranuar fajin duke thënë se ka qenë i ndikuar nga të tj
Rritje e inflacionit në Eurozonë? Banka Qëndrore Europiane,tregon se inflacioni do qëndrojë mbi nivelin e 2% përgjatë gjithë vitit 2011. Politika moneta
Libia nuk ka ardhmëri me Gadafin Bashkësia ndërkombëtare nuk sheh ardhmëri për Libinë me udhëheqësin aktual Moamer Gadafi, kështu ka deklaruar shefi i di
Myftiu i Kosovës: Asgjë s'na ndan me SHBA-të Marrëdhëniet mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk do të ndryshojnë nga asgjë, dhe aspak nga tragjedia e
"Vatra" dënon aktin e dhunshëm në Frankfurt Federata Shqiptare e Amerikës "Vatra" dënon aktin e dhunshëm të vrasjes së ushtarëve amerikanë në Gjermani. Për këtë akt
Vrasjet në Frankfurt, Topi letër Obamës Presidenti i Republikës Bamir Topi i ka dërguar një mesazh Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama
Vrasja Frankfurt, kosovari pranon autorësinë 14:50 21-vjeçari me origjinë kosovare Arid Uka, ka pranuar autorësinë e vrasjes së dy ushtarëve amerikanë dhe plagosjen
Ambasada amerikane dënon sulmin në Frankfurt Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë i bashkohet popullit të Kosovës në dënimin e sulmit të djeshëm në Frankfur
Policia e Kosovës: Uka s'ka lidhje me terroristët Policia kosovare nëpërmjet një deklaratë të zëdhënësit të saj, konfirmon se 21-vjecari që dyshohet se ka vrarë dy ushtar
Obama i indinjuar për sulmin në Frankfurt Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, dënoi vrasjen e dy ushtarëve amerikanë në aeroportin e Fra
Kosova dënon sulmin në Frankfurt Presidenti dhe Qeveria e Kosovës kanë dënuar ashpër vrasjen e dy qytetarëve amerikanë dhe plagosjen e dy të tjerëve. "In
Merkel: Hetim vrasjes në aeroportin e Frankfurtit Kancelarja Angela Merkel u shprehu ngushëllimet e saj të afërmve të ushtarëve të vrarë dhe premtoi se qeveria Gjermania
Frankfurt, kosovari vret dy amerikanë në aeroport Një shtetas kosovar ka vrarë me armë dy amerikanë në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani. Policia gjermane ka deklaruar
"Plani B" për Kosovën, sipas Frankfurter Algejmane Cajtung E përditshmja gjermane "Frankfurter algejmane cajtung" në një artikull konstaton se zgjidhja për sta
Arrestohet në Frankfurt një ish pjesëtar i UÇK-së Agjenci të ndryshme njoftojnë për arrestimin e një ish pjestari të UÇK-së të dyshimtë për krime lufte në Frankfurt të Gj