999 rezultate për

frankfurt

E frikshme, tifozët e Frankfurtit shkaktojnë tërmet në stadium (VIDEO) Pamje të pabesueshme vijnë nga Gjermania. Dje në mbrëmje është zhvilluar sfida e parë e Play Off e Frankfurtit ndaj Nurn
Rama vendos të ikë nga Shqipëria: Nuk bëhet më ky vend (VIDEO) Edi Rama (aktori i Portokallisë) ka vendosur të ikë nga Shqipëria sepse sipas tij, nuk bëhet më ky vend. "Nuk bëhet m
Bayerni luan për rekord special ndaj Frankfurtit Bayerni i Mynihut sot mund të shkruajë një tjetër rekord ndaj Eintrahtit të Frankfurtit në “Allianz Arena”. Asnjëherë nj
Dortmund-Bayern, të shtunën luhet sezoni në Gjermani Emocionet ën Bundesligë këtë të shtunë arrijnë kulmin pasi do të luhet klasikja e futbollit mes Borussias së Dortmundit
Dortmund shkatërron Frankfurtin (VIDEO) Dortmundi ka arritur ta shkatërrojë ekipin e Frankfurtit me rezultatin 4:1. Ekipi i Dortmund ka zhvilluar ndeshje tep
Frankfurti ndal Bayernin (VIDEO) Frankfurti ka arritur ti marrë një barazim 0-0 ekipit të Bayern Munich. Kampionët e Gjermanisë janë ndalur, pasi kish
Ja si duket Audi Q6 E-tron (FOTO LAJM) Audi po punon për të sjellë në treg të gjithë modelet elektrike të Q6. Prodhimi i këtyre modeleve do të bëhet i mundur n
Abrashi shënon në fitoren e Freiburgut Amir Abrashi dhe Frajburgu janë rikthyer te fitorja pas 2 barazimeve radhazi. Mesfushori shqiptar ishte një nga shënues
Kupa e Gjermanisë, shorti rezervon përballje "ferri" Është hedhur mbrëmë shorti i turit të dytë të Kupës së Gjermanisë. Shorti nuk ka kursyer as përballje të mëdha. Mbi t
Kapllani vendos rekord në Gjermani (FOTO LAJM) Edmond Kapllani ka vendosur një rekord të ri në Gjermani. Është faqja e njohur gjermane Transfermarkt.de ajo që e ka bër
Kapllani shpëton Frankfurt-in (VIDEO) Nëse për Jurgen Gjasulën dihej fati i skuadrës së tij, (rënia një kategori më poshtë) për FSV Frankfurt-in e shqiptarëve
Roshi refuzon rinovimin e kontratës me FSV Frankfurt E ardhmja e Odise Roshit te FSV Frankfurt mbetet në dyshim. Futbollisti i Kombëtares shqiptare, siç raportojnë mediat gj
Kosova barazon me Frankfurtin (VIDEO) Përfaqësuesja e Kosovës ka barazuar pa gola në sfidën kundër Eintrachtit të Frankfurtit. Takimi i zhvilluar në Gjerma
Edmond Kapllani, dopietë me FSV Frankfurt (VIDEO) Edmond Kapllani shpërtheu me dy gola në sfidën e Bundesligës së dytë Bochum-FSV Frankfurt, që u mbyll në barazim 3-3. Su
Kosova miqësore me Eintracht Frankfurt dhe Werder Bremen Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvillojë dy ndeshje miqësore gjatë muajit mars. Kundërshtarët e ardhshëm të ekipit të dre
Nga Gjermania: Milani pëlqen Zambranon e Frankfurtit (VIDEO) 25 vjeç, me një kontratë me Eintracht Frankfurt që i skadon në fund të këtij sezoni, Carlos Zambrano e ka shkruar emrin
Odise Roshi i jep fitoren FSV Frankfurtit (VIDEO) Tjetër gol për Odise Roshin në Bundesliga II. Mesfushori i Kombërares shqiptare i dha fitoren FSV Frankfurtit në transfe
Roshi i jep fitoren FSV Frankfurtit (VIDEO) Odise Roshi ishte autor i fitores (0-1) të FSV Frankfurtit në trasfertën e vështirë me Aalenin. Shtatlarti i kombëtares
Ndalet Bayerni, Schalke barazon me 9 lojtarë (VIDEO) Gjërat nuk po shkojnë siç duhet te Bayern Munchen. Pas fitores së vuajtur në mesjavë përballë Manchester City-t kampionë
Kapllani dopietë, Frankfurti kualifikohet me penallti Edmond Kapllani nuk ndal se shenuari. Sulmuesi kuqezi ka shenuar dy gola ne barazimin 3-3 me ekipin e Siegen, ndeshje e