999 rezultate për

frankfurt

I larguar 400 kilometra, e kthen në shtëpi policia Një qen u gjet në Zvicër, 400 kilometra larg banesës së pronarëve, që jetonin në Frankfurt, Gjermani, në përfundim të nj
Do qeshni me lot, ja sa u kërkoi Milani klubeve gjermane për Kalinicin Sipas Calciomercato.com, Schalke dhe Frankfurt, të dyja kishin shprehur interesim për kroatin e Milanit, Nicola Kalicin
Protestë në stadium, tifozët bombardojnë fushën me topa tenisi Një protestë origjinale vjen nga tifozët e Eintracht Frankfurt në ndeshjen ndaj Leipzigut që vendasit fituan me shifrat
Inter nis negociatat me sulmuesin e Frankfurtit Sebastien Haller po zhvillon një sezon fantastik me Eintracht Frankfurt dhe për këtë arsye lojtari ka tërhequr vëmendjen
Bayerni fiton minimalisht kundër Frankfurtit, falë golit të kilianit (VIDEO) Bayern Munich ka arritur të fitojë minimalisht në transfertë ndaj skuadrës së Eintracht Frankfurtit sot pasdite, në kuad
Ashtu si edhe Ramën, gjermanët bëjnë për ujë të ftohtë zyrtarin grek në kufi Edi Rama nuk është i vetmi zyrtar i lartë që i kontrollojnë imtësisht pasaportën në kufijtë e zonës shengen. Me të n
Luftë mes bandash në Frankfurt, shqiptari godet me thikë marokenin (FOTO LAJM) Një konflikt për zonat e influencës mes shqiptarëve dhe marokenëve në Frankfurt të Gjermanisë, ka çuar në një përleshje
Leipzig rikthehet te fitorja Pas një barazimi dhe një humbjeje Leipzigu rikthehet te fitorja në Bundesligën. Formacioni i austriakut Ralph Hassen
Evakuohen 60 mijë banorë në Frankfurt, shkak një bombë e Luftës së Dytë Botërore Autoritetet e Frankfurtit u shprehën të shqetësuara sot për evakuimin më të madh në Gjermaninë e pasluftës për shkak të
Boateng kalon me sukses vizitat mjeksore tek klubi i ri Eintracht Frankfurt ka njoftuar nënshkrimin me mesfushorin Kevin-Prince Boateng. Klubi ka arritur një marrëveshje tre
Vuçiç: Kosova është e humbur për Serbinë (VIDEO) DW raporton se e përditshmja gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” i ka dedikuar një artikull çështjes, duke thënë s
Dortmundi fiton Kupën e Gjermanisë (VIDEO) Borussia Dortmundi e ka mbyllur sezonin me trofe. Të besuarit e Thomas Tuchel fituan Kupën e Gjermanisë, duke e mposhtur
Kurdët e Turqisë protestojnë në Frankfurt kundër Erdoganit Rreth 9.000 kurdë kanë protestuar të shtunën në Frankfurt të Gjermanisë, kundër presidentit turk, Recep Tayip Erdogan.
"Luftë" në Berlin, ja si u përleshën tifozët e Herthës dhe Frankfurtit (VIDEO) Tifozët e Hertha Berlinit dhe Eintracht Frankfurt janë përplasur fizikisht mes tyre pas përfundimit të ndeshjes nëpër rr
Tarashaj i kthehet fushës pas operimit Tarashaj, talenti i jashtëzakonshëm prizrenas u operua një muaj më parë për shkak të bajameve, por ai tani iu ka bashkua
Frankfurti i bën "gropën" Dortmundit, Mavraj ndalet në barazim (VIDEO) Nuk kanë fund surprizat në Bundesligë. E radhës vjen nga Dortmundi që ka pësuar një tjetër humbje, këtë herë ndaj Frankf
Sulm në stacionin e trenave në Frankfurt, plagosen me thikë 4 persona (VIDEO) Një njeri me thikë i cili plagosi katër persona me thikë në një stacion treni në Frankfurt është larguar dhe është duke
Në koncertin e Dua Lipës në Frankfurt nuk mungon flamuri shqiptar (VIDEO) Valëvitja e një flamuri shqiptar nuk kishte si të mungonte në skenën që performonte Dua Lipa. Stacioni i radhës ish
Surpriza e ditës në Bundesligë, Frankfurti ndal Bayernin (VIDEO) Bayerni i Mynihut nuk i ndahet barazimeve në kampionat. Pas barazimit ndaj Kolnit, këtë herë bavarezët nuk kanë shkuar m
"Ylli" kosovar largohet nga Premier League, transferohet në Bundesligë Shani Tarashaj është larguar përkohësisht nga Evertoni, pasi ka arritur një marrëveshje huazimi me Eintracht Frankfurt.