999 rezultate për

franceze

"Prandaj nuk fiton Shqipëria..." Ilda Bejleri rrëmben vëmendjen e mediave franceze (FOTO LAJM) lda Bejleri është një prej gazetareve më simpatike sportive në vend dhe padyshim një prej më të pëlqyerave. Fama e saj s
Thaçi tmerron francezët: Nëse nuk bëhet siç dua unë do të plasë lufta Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se pa arritjen e një marrëveshje reciproke në Bruksel, nuk ka
"Tmerri" i Francës, shkatërrohet banda e "skifterave" Policia franceze ka bërë të mundur shaktërrimin e një bande grabitësish shqiptarë të përbërë nga 6 persona, pesë burra d
Francezët të dëshpëruar me atë që i ndodhi familjes azilante shqiptare E dëbuar më 7 shtator nga Mirecourt (Vosges) të Francës, një familje shqiptare me dy fëmijë u kthyen me avion privat në
Mediat franceze zbulojnë pasardhësin e Ronaldos, është një shqiptar (FOTO LAJM) Nëse keni menduar se Ronaldo është i pazëvendësueshëm, e keni gabim. Talenti i shqiptarit nga Kumanova, Gentian Ameti, d
Trajektore e çmendur, sulmuesi në pronësi të Interit shënon golin më të bukur të ditës (VIDEO) Bordo ka fituar me rezultatin 3-0 kundër Nantës, dhe golin e parë të takimit e shënoi Karamoh. Sulmuesi i larguar n
Bota në alarm, zhduket presidenti i INTERPOL (FOTO LAJM) Policia franceze ka hapur një hetim mbi vendndodhjen e presidentit të agjencisë ndërkombëtare të bashkëpunimit të polici
Huliganët francezë rrahin ashpër tifozët serbë (VIDEO) Ditën e djeshme u zhvilluar ndeshja midis Paris Saint Germain dhe Crvenës së Zvezdës për UEFA Champions League, të cilën
Zbulohet ku ndodhet gruaja që vrau në Francë 33-vjeçarin nga Prishtina Mediat franceze raportuan se të shtunën në krahinën e Juras në Francë u gjet i vdekur kosovari me inicialet A.K, 33-vjeç
Francezët pikëllohen nga nëna shqiptare që fle me fëmijët në park Nga Franca vazhdojnë të vijnë imazhe të rënda të familjeve shqiptare. Ikja për një jetë më të mirë, siç duket janë ve
350 dokumenta gjermane e franceze në autobuz, arrestohen dy shqiptarë në Greqi Autoritet kanë ndaluar një autobuz që vinte nga Shqipëria drejt Greqisë. Mësohet se autobuzi është ndaluar në Kompot
UEFA merr vendimin, skuadra franceze luan pa tifozë në Champions Skuadra e Lyonit do të luajë pa tifozë ndeshjen e radhës në UEFA Champions League. Vendimi përfundimtar është dhënë nga
Francezët shpërthejnë me kritika kundër Neymarit Lojtari që është vënë më së shumti në kritika pas humbjes se Paris Saint-Germain ndaj Liverpoolit është Neymar. Anali
Mediat franceze "kryqëzojnë" Neymar për humbjen PSG ka pësuar humbjen e parë në Champions League kundër Livepool me rezultat 3-2. Për këtë ndeshje duket se mediat f
Shqiptarët ia marrin valles në mes të Parisit, si reaguan francezët (VIDEO) Një grup shqiptarësh nuk kanë ngurruar të mblidhen rreth tingujve të këngës shqipe në mes të Parisit duke ia marrë edhe
PSG zgjohet nga gjumi, ngushton rezultatin ndaj Liverpoolit (VIDEO) PSG ka ngushtuar rezultati ndaj Liverpoolit në "Anfield Road". Ai që ka shënuar për francezët është mbrojtësi Thomas
Francezët me dëshpërim kërkojnë fëmijët shqiptarë që u dëbuan (FOTO LAJM) Rasti i familjes shqiptare Toçilla, e dëbuar nga Franca në fund të gushtit të këtij viti është rikthyer sërish në vëmend
Neymar rrezikon të donohet për provokim të tifozëve (VIDEO) PSG ditën e djeshme ka marrë një fitore të rëndësishme kundër Nimes ku kanë shënuar edhe yjet e skuadrës. Një ndër to
Aktori i madh akuzohet për përdhunim Aktori i njohur Gerard Depradieu akuzohet për përdhunim dhe ngacmim seksual nga një aktore franceze. Akuzat e rënda ndaj
Qytetarët francezë i dalin në mbrojtje familjes shqiptare Një veprim për t’u përshëndetur ai i qytetarëve francezë që i kanë dalë në krah një familje shqiptare në Perpignan të Fr