999 rezultate për

franceze

Zbulohet ku ndodhet gruaja që vrau në Francë 33-vjeçarin nga Prishtina Mediat franceze raportuan se të shtunën në krahinën e Juras në Francë u gjet i vdekur kosovari me inicialet A.K, 33-vjeç
Francezët pikëllohen nga nëna shqiptare që fle me fëmijët në park Nga Franca vazhdojnë të vijnë imazhe të rënda të familjeve shqiptare. Ikja për një jetë më të mirë, siç duket janë ve
350 dokumenta gjermane e franceze në autobuz, arrestohen dy shqiptarë në Greqi Autoritet kanë ndaluar një autobuz që vinte nga Shqipëria drejt Greqisë. Mësohet se autobuzi është ndaluar në Kompot
UEFA merr vendimin, skuadra franceze luan pa tifozë në Champions Skuadra e Lyonit do të luajë pa tifozë ndeshjen e radhës në UEFA Champions League. Vendimi përfundimtar është dhënë nga
Francezët shpërthejnë me kritika kundër Neymarit Lojtari që është vënë më së shumti në kritika pas humbjes se Paris Saint-Germain ndaj Liverpoolit është Neymar. Anali
Mediat franceze "kryqëzojnë" Neymar për humbjen PSG ka pësuar humbjen e parë në Champions League kundër Livepool me rezultat 3-2. Për këtë ndeshje duket se mediat f
Shqiptarët ia marrin valles në mes të Parisit, si reaguan francezët (VIDEO) Një grup shqiptarësh nuk kanë ngurruar të mblidhen rreth tingujve të këngës shqipe në mes të Parisit duke ia marrë edhe
PSG zgjohet nga gjumi, ngushton rezultatin ndaj Liverpoolit (VIDEO) PSG ka ngushtuar rezultati ndaj Liverpoolit në "Anfield Road". Ai që ka shënuar për francezët është mbrojtësi Thomas
Francezët me dëshpërim kërkojnë fëmijët shqiptarë që u dëbuan (FOTO LAJM) Rasti i familjes shqiptare Toçilla, e dëbuar nga Franca në fund të gushtit të këtij viti është rikthyer sërish në vëmend
Neymar rrezikon të donohet për provokim të tifozëve (VIDEO) PSG ditën e djeshme ka marrë një fitore të rëndësishme kundër Nimes ku kanë shënuar edhe yjet e skuadrës. Një ndër to
Aktori i madh akuzohet për përdhunim Aktori i njohur Gerard Depradieu akuzohet për përdhunim dhe ngacmim seksual nga një aktore franceze. Akuzat e rënda ndaj
Qytetarët francezë i dalin në mbrojtje familjes shqiptare Një veprim për t’u përshëndetur ai i qytetarëve francezë që i kanë dalë në krah një familje shqiptare në Perpignan të Fr
Peshkatarët francezë dhe britanikë përleshen për peshkimin, Franca polici në det Franca ka thënë se është e gatshme të dërgojë më shumë anije policie në bregun e saj në veri për të parandaluar përleshj
Rakitic drejt PSG-së, francezët i japin Barcelonës yllin e skuadrës PSG do të tentojë me çdo kusht për transferimin e Ivan Rakitic nga Barcelona. Tani mediat spanjolle kanë zbuluar edhe
E dashura franceze e djalit të Pirro Çakos publikon videon romantike (VIDEO) Është e sigurt se Anthony Çako, djali i ish-çifitit Inva Mula dhe Pirro Çako, po ndjek rrugën e prindërve sa i përket ar
Gjigantët francezë duan Rakitiçin, por ja sa kërkon Barcelona Paris Saint-Germain dhe Monaco janë të vendosur për të siguruar shërbimet e yllit të Barcelonës, Ivan Rakitic. Mirëpo
Macron: Takimi me May, jo për negociatat e Brexit-it Presidenti francez Emmanuel Macron do të takohet të premtem me kryeministren britanike Theresa May, në një agjendë që pë
Fortesa e Napoleonit, aty ku presidentëve francezë iu shkelet privatësia Në historinë e saj të gjatë, Fortesa mesjetare Bregancon ka shërbyer si një kështjellë për të zmbrapsur piratët plaçkitë
Tuchel: Cavani nuk do të transferohet tek Napoli Trajneri i Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel i ka hequr shpresat Napolit që Edinson Cavani nuk do të rikthehet tek ata
Agjencia Franceze e Shtypit: Baste vdekjeprurëse për Skënderbeun Baste vdekjeprurëse për Skënderbeun”. Kështu e nis artikullin prestigjiozja AFP (Agjencia Franceze e Shtypit), që i