999 rezultate për

francez

"Zoti i ndëshkoi se pranuan Kosovën", ambasadori francez reagon ndaj serbëve Ambasadori francez në Beograd, Frederik Mondoloni , i ka quajtur skandaloze disa shkrime të mediave serbe, në të cilat t
Miliarderi francez dhuron 100 milion euro për rindërtimin e Notre Dame Flakët që përfshinë Katedralen Notre Dame de Paris ditën e djeshme përlotën miliona francezë, por parisienët do ta rindë
Trump kërkon të shuhet zjarri me avionë, francezët e nxjerrin bllof me reagimin e tyre Agjencia për mbrojtje civile dhe menaxhimin e krizave në Francë, ka refuzuar propozimin e presidentit të Shteteve të Bas
Ylli francez në Gjermani për vizitat mjekësore Benjamin Pavard ndodhet në Munich për të zhvilluar testet mjekësore me FC Bayern, siç raporton gjermania Kicker. Meg
Boksieri shqiptar kërkon lavdinë, sfidon francezin për titullin e WBF (FOTO LAJM) Boksieri fierak, Mikel Hodaj është gati të bëj hapin e madh në karrierë. Edhe pse në moshë fare të re, vetëm 20 vjeçare,
Super gol i Greizman zhbllokon rezultatin në sfidën përballë Celta-s (VIDEO) Atletico e Madridit ka arritur të zhbllokojë rezultatin në fundin e pjesës së parë falë sulmuesit francez Antuan Greizma
Rabiot te Juventus, më shumë se një hipotezë Pasi siguroi Aron Ramsey-n për sezonin e ardhshëm, Juventusi dëshiron të japë një tjetër përforcim në mesfushës dhe obje
I gjithë kërkuar në Europë, ylli francez ribashkohet me PSG Adrien Rabiot është rikthyer të stërvitet me skuadrën e Paris Saint-Germain pas 6 ditë pezullim, një masë e akorduar nga
Goditi me bërryl kundërshtarin, Balotelli rrezikon të mbyllë sezonin (VIDEO) Balotelli rrezikon të mbyllë sezonin para kohe. Italiani e teproi në ndeshjen ndaj Bordeaux, teksa goditi me bërryl k
Juventus avancon bisedimet me Rabiot Adrien Rabiot nuk dëshiron të rinovojë me PSG-në dhe për këtë arsye ai ka vendosur të largohet nga Franca në fund të kët
Zeneli përzgjidhet në "top 11"-shen e javës në Francë Futbollisti i Kosovës, Arbër Zeneli, vijon të dhurojë paraqitje të mira në kampionatin francez të futbollit. Revista
Studenti francez ia plas në fytyrë gjenocidin, tërbohet Daçiç Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë Ivica Daçiç i është përgjigjur me ashpërsi një studenti francez. i cili gjatë lig
Benzema shpëton Realin përballë Eibar (VIDEO) Benzama është e vetmja gjë pozitive për Realin këtë sezon pasi francezi po kalon një nga sezonet me të mira në karrierë.
Boksieri shqiptar kërkon lavdinë, sfidon francezin për titullin e WBF (FOTO LAJM) Boksieri fierak, Mikel Hodaj është gati të bëj hapin e madh në karrierë. Edhe pse në moshë fare të re, vetëm 20 vjeçare,
Le Point: Gjermania bordello më e madhe e Evropës, me shumë vajza shqiptare Gjermania është “bordello” më e madhe e Europës. Kështu shkruan prestigjiozja franceze “Le Point” në një artikull të bot
Ditëlindja e Leka Zogut, fotot e rralla në shtypin francez të ’39 (FOTO LAJM) Me rastin e ditëlindjes (5 prill 1939) së N.M.T. Leka Zogut, mbretit të shqiptarëve, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dar
Festë te Barcelona, ylli i ekipit gati për ndeshjen me United Sulmuesi francez, Ousmane Dembele është rikthyer të stërvitet i bashkuar me grupin te Barcelona. Një lajm perfekt për tr
Mourinho te Lyon-i? Reagon presidenti i ekipit francez Presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas ka thënë se klubi i tij nuk është në gjendje të përballojë Jose Mourinhon. Mou
Lacazette fantastik në golin e dytë të Arsenal (VIDEO) Arsenali ka shënuar edhe golin e dytë kundër Newcastle United në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin "Emirates". I
Mediat franceze zbulojnë të ardhmen e Buffon Gianluigi Buffon la Juventusin verën e vitit të kaluar, për të kaluar te PSG, pavarësisht se në atë kohë ishte 40 vjeç.