999 rezultate për

franceskut

Në pritje të vizitës historike të Papa Franceskut (FOTO-LAJM) Vijojnë me ritme të larta përgatitjet për vizitën historike të 21 shtatorit ku Papa Francesku do të zbresë në Tiranë në
Vizita e Papa Franceskut në Tiranë, Vatikani publikon detajet e logos Vatikani publikon detaje lidhur me vizitën e Papa Franceskut në Tiranë si edhe logon që do të shoqërojë papën më 21 shta
Një mijë gazetarë të huaj do përcjellin vizitën e Papës në 21 shtator Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ndoqi sot nga afër ecurinë e punimeve që po bëhen në sheshin "Nene Tereza" ku pas d
Papa Franceskut nuk ka ç'i duhet makina e blinduar (FOTO-LAJM) Papa Françesku mbërriti sot në Korenë e Jugut. Mediat transmetuan pamje të mbërritjes së Papës, i cili pasi përshëndeti
Për Kumbaron nuk do të ketë pushime këtë verë (FOTO-LAJM) Ministria e Kulturës po punon me kapacitet të plotë për të përfunduar sa më shpejt përgatitjet për organizimin e vizitës
Ja axhenda e vizitës së Papa Françeskut në Tiranë Zbardhet axhenda e vizitës 1-ditore që papa Françesku do të zhvillojë në Tiranë më 21 shtator.Papa do të niset nga Roma
Ja si do të transformohet sheshi “Nene Tereza” në Tiranë (FOTO-LAJM) Me rastin e vizitës së Papa Françeskut në Shqipëri, më datë 21 shtator, sheshi “Nene Tereza” në Tiranë, do t’i nënshtroh
Ja dhurata që ekipi i Argjentinës i bën Papa Franceskut (FOTO-LAJM) Lojtarët e Argjentinës kanë vendosur ti dhurojnë Papa Françeskut një bluzë e cila është nënshkruar nga të gjithë lojtarë
Qeveria ngre Komision Shtetëror për vizitën e Papës Qeveria vendos ngritjen e një komisioni shtetëror për vizitën e Papa Françeskut në Shqipëri. Lajmi u bë sot i ditur nga
Basha vlerëson vizitën e Papa Franceskut “Vizita e Papa Franceskut në Shqipëri është një inkurajim dhe shpërblim për të gjithë vuajtjet dhe martirizimin e kombit
Konfirmohet: Papa Francesco më 21 shtator në Shqipëri Nunciatura apostolike konfirmon vizitën e Papa Françeskut. Nunci apostolik Ramiro Ingles pritet të dalë në një deklaratë
Sharon Stone apel Papa Françeskut: Beqarët, prindër të mrekullueshëm "Beqarët janë prindër shumë të mirë". Në thelb ky ka qënë mesazhi që ka përcjellë aktorja e Hollivudit, Sharon Stone, dh
Rama i dhuron Papa Franceskut një hartë të vitit 1689 (FOTO-LAJM) Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Vatikan i dhuroi dje Papës Francesku një hartë të Shqiperise së vitit 1689
Shitet Harley Davidson i Papa Françeskut (FOTO LAJM) Motorri i tipit Harley Davidson, pronë e Papës Fraçesku më 6 shkurt pritet që të paraqitet në ankand në një shtëpi të an
Papa Françesku pagëzon fëmijën e gruas që refuzoi abortin Anna Romano, një 35 vjeçare e tradhëtuar po ashtu dhe e mashtruar i shkruan një letër Papa Françeskut ku shpreh gjithë d
Papa Françeskut i kërkohet të vizitojë Shqipërinë Një avokat çek Milan Hulik, i ka kërkuar Papa Françeskut që të vizitojë Shqipërinë. Hulik për herë të parë shëtiti këtë
Brazil, 3 milion njerëz në meshën e Papa Françeskut (FOTO-LAJM) Papa Françesku ka përmbyllur turin në kontinentin e tij me një meshë madhështore në Brazil. Së paku 3 milion njerëz dolë
Messi, fanellë me autograf për Papa Françeskun (VIDEO) Papa Françeskut iu dorëzua ditën e mërkurë një fanelë e Barcelonës e firmosur nga Lionel Messi, gjatë një seance pritje
Sot inagurimi i Papa Françeskut I Vatikani ditën e sotme pritet që të mbushet plot me njerëz të cilët do të marrin pjesë në inagurimin e Papa Françeskut I