999 rezultate për

franceskut

Ja çfarë i dhuroi Jahjaga sot Papa Franceskut Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, i ka bërë një dhuratë të veçantë dhe domethënëse Papa Franceskut gjatë vizitës së
Kryeministria i përgjigjet PD: Kemi ndjekur të njëjtat procedura si Bashkia e Tiranës Akuzave të PD sot i është përgjigjur Kryeministria, sa i takon vizitës së Papa Franceskut në Shqipëri. Përmes një reagim
PD akuzon Qeverinë për abuzime me tenderin e dekorit për vizitën e Papës Me anë të një deklarate për mediat, deputeti i PD, Gerti Bogdani, akuzoi Qeverinë se ka abuzuar me tenderin për dekorin
Shqipëria tjetër gjatë vizitës së Papa Franceskut Ditën e vizitës së Papa Françeskut në Shqipëri, bota pa vërtet një Shqipëri tjetër. Një vend në festë, por një festë e k
Don Simoni, prifti hero që bëri të qajë Papën Mendonin se do ta gjunjëzonin, se do ta fitonin, të bindur se herët a vonë do të hiqte dorë nga liria e ndërgjegjes. Edh
“Detaje të padukshme” nga vizita e Papë Franceskut në Tiranë Vizita e Papë Françeskut në Tiranë ish e natyrës politiko-pastorale, por doli të ishte e
Ja cilat janë përshtypjet e Papa Franceskut pas vizitës në Tiranë Pas vizitës që zhvilloi në Tiranë, Papa Françesku deklaroi për gazetarët gjatë kthimit për në Romë se Shqipëria është në
Zaho, merr bekimin e Papa Franceskut (FOTO-LAJM) Papa Françesku bekoi dje djalin e sapoardhur në jete të kryeministrit Edi Rama. Në përfundim të vizitës disa orëshe në T
Fotot më pikante nga vizita e Papa Franceskut në Tiranë (FOTO-LAJM) Bota i ka kthyer sërish sot sytë nga Shqipëria. Dhjetra media ka raportuar mbi vizitën e Papa Franceskut në Tiranë. Medi
Si u pasqyrua në mediat botërore vizita e Papës në Shqipëri! Mediat ndërkombëtare i kanë kushtuar sot një hapësirë të gjerë vizitës së papa Françeskut në Shqipëri. Veçorinë e të
Rama i dhuron Papa Franceskut kupën e dheut të tokës shqiptare (FOTO-LAJM) Kryeministri Edi Rama i dorëzoi sot Papa Franceskut kupën e dheut të tokës shqiptare. Takimi i Ramës me Atin e Shenjtë n
Vizita e Papës, bari dhe shkurret në lulishte lyhen me bojë të gjelbër Prej disa javësh kanë nisur përgatitjet për vizitën e Papa Franceskut në Shqipëri. Për shkak të kohë së pamjaftueshme në
Vizita e Papës, Haradinaj: Skënderbeu, hero i Europës Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj duke folur për vizitën e Papa Françeskut në Shqipëri, përmes një postim në Facebook, ë
MK realizon një sërë aktivitetesh me rastin e vizitës së Papa Franceskut Në kuadër të kalendarit të përbashkët kulturor dhe artistik ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës, Ministrisë së Kulturës së S
Tirana në pritje të Papa Franceskut (FOTO-LAJM) Teksa nuk na ndajnë shumë orë nga vizita e Papa Françeskut, Tirana po bën përgatitjet e fundit për pritjen e Atit të She
Didi: Papa i sigurtë në Shqipëri Lidhur me vizitën e Papa Franceskut në vendin tonë, Artan Didi i mëshon faktit se kjo nuk përbën asnjë rrezik. Mesazhi i
Kumbaro prezanton kalendarin artistik për vizitën e Papa Françeskut Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro shpalli sot kalendarin artistik të hartuar nga MK dhe institucionet e artit, ne kuad
Qeveria i jep Ministrisë së Kulturës 29 milionë lekë shtesë për vizitën e Papës Qeveria shqiptare ka miratuar sot një sërë vendimesh të reja. Mes tyre bie në sy një vendim për ti shtuar fondet Ministr
Masa të rrepta sigurie për vizitën e Papa Franceskut në Tiranë Vizita e Papa Franceskut në Tiranë në datën 21 shtator do të shoqërohet me masa të larta sigurie. Në kuadër të ketyre ma
Vizita e Papës, SHISH survejon shqiptarët që luftuan në Siri Të paktën 35 persona që kanë qenë pjesmarrës në luftimet në Siri, janë vënë nën vëzhgim nga SHISH, disa ditë para vizitë