999 rezultate për

franceskut

Mesazhi prekës i Papa Françeskut: Zoti e bekoftë vendin që po vuan kaq shumë Lidhur me situaën e vështirë q po kalon Shqipëria, ka reaguar dhe Papa Françesku. Përmes një ppostimi, ai shpreh mbës
Vuçiç në Vatikan: Do t'i lutem Papa Françeskut të mos e pranojë Kosovën Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç po zhvillon një vizitë në Vatikan. Më herët Vuçiç u tha gazetarëve se po shkon
Vizita e Papa Françeskut në K.Veriore, ëndërr e realizueshme Një udhëtim i Papa Françeskut në Korenë Veriore është “ëndërr që mund të realizohet” dhe do të ishte një hap gjigant në
"Ferri nuk ekziston", Vatikani sqaron deklaratën e bujshme të Papa Françeskut Vatikani ka mohuar se Papa Françesku i ka thënë një gazetari të njohur italian se "nuk ka ferr". Citimi është bërë në
Sulmohen kishat para vizitës së Papa Françeskut në Kili Tre kisha në kryeqytetin Santiago, u sulmuan me bomba zjarri, ndërsa në disa fletushka të shpërndara, paralajmërohej se
Ja si i përgjigjet Zoran Zaev letrës së Papa Françeskut Kryeministri Zoran Zaev mori letër me mesazh të papa Françeskut me rastin e 1 janarit, Ditës Botërore të Paqes, festë e
Basha “kërcënon” Ramën me shprehjen e Papa Franceskut: Dredharak! Kryeministri Edi Rama mori fjalën në Kuvend ku foli për buxhetin 2018. Por në fund të fjalës së tij duke marrë paras
Papa Françeskut trondit themelet e Kishës: Burrat e martuar mund të bëhen priftërinj (FOTO LAJM) Papa Francesku thuhet se ka kërkuar që burrat e martuar në Brazil të lejohehen të bëhen priftërinj, një veprim i diskutu
Flet Tefta Radi: Pengu i Françeskut dhe ikja ime nga Shqipëria (FOTO LAJM) Tre muaj pas ndarjes nga jetë të artistit Françesk Radi, bashkëshortja e tij rrëfehet nga Melburni në një intervistë për
Tefta Radi rrëfen mes lotësh gjendjen e rëndë të Françeskut (VIDEO) Tefta Radi, bashkëshortja e Francesk Radit mes lotësh ka treguar mbi gjendjen e rënduar të këngëtarit të njohur i cili
Ja deklarata e Papa Françeskut që tronditi Kishën Katolike Papa Françesku ka habitur të gjithë teksa ishte duke folur në Akademinë e Shkencave Panore në Vatikan. Papa tha se t
Deklarata e Papa Françeskut që po trondit Kishën Katolike Teoria e evoluimit dhe “Big Bang” janë të vërtetë dhe Zoti nuk është “një magjistar me shkop magjik”, ka deklaruar Papa
Presidenti i Kolumbisë vlerësohet me "Nobelin" katolik Presidenti kolumbian, fitues i çmimit Nobel të Paqes, Juan Manuel Santos, mori sot në Asizi llampën e Papa Françeskut, q
Myslimanë, të krishterë e hebrenj lutje të përbashkët në prani të Papa Françeskut (VIDEO) Përfaqësues të tre besimeve monoteiste, një imam mysliman, një rabin hebre dhe priftërinj të krishterë kanë bërë një lut
Krasniqi: Busti i Papa Françeskut në Tiranë, servilizëm shpirtëshiturish! Nga Jakup Krasniqi - Nuk ka asnjë dyshim se për besimtaret katolikë, mbase dhe kombin, Shenjtërimi i Nënës Terezë është
Veliaj: “Papa Françesku, një shembull frymëzimi për të gjithë” U përurua sot në trekëndëshin e gjelbërt përballë Kambanës së Paqes, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” monumenti i Papa
Miratohet vendosja e bustit të Papa Françeskut Këshilli Bashkiak i Tiranës i mbledhur këtë të premte ka miratuar qysh në krye të herës 3 pikat e para kryesore si rend
Emocionuese! Vajza me kancer i këndon Papa Françeskut (VIDEO) Dje, ne ditën e dashurisë, Papa Françesku mori një surprizë të veçantë. Teksa po vizitonte një spital në Meksikë, një
Kisha serbe-Papa Françeskut: Faleminderit që nuk e njihni Kosovën Kisha serbe falënderon Papa Françeskun për mosnjohjen e shtetit të Kosovës. Deklarata është bërë nga mitropoliti i kësaj
Nunci Apostolik i dorëzon Nishanit mesazhin e Papa Françeskut për Ditën Botërore të Paqes Presidenti Bujar Nishani priti sot në këtë ditë të shënuar për të krishterët shqiptarë dhe të mbarë botës, në ditën e li