999 rezultate për

francesco

Serie A, 4 trajnerët me valixhet gati (FOTO LAJM) E ardhmja e Massimiliano Allegrit te Milan është në rrezik të madh, por tekniku kuqezi nuk është i vetmi trajner i Serie
De Laurentiis: Dua Papa Francescon në ekipin tim "Do të shikoj Roma–Napoli në Los Angeles me djalin tim dhe gruan time, vuajtja e mungesës po ndihet që tani. Higuain dhe
Ky Inter të bën me zemër (VIDEO) Zhgënjim i madh i tifozerisë së Interit në debaklin që pësoi skuadra e tyre nga Roma. Në ndeshjen e zhvilluar në fushë t
Tortë 37 kg për 37 vjetorin e Tottit (FOTO LAJM) Dje Francesco Totti festoi 37-vjetorin e lindjes dhe një ditë kaq e bukur nuk mund të festohet më bukur se me ngjyrat e
Ditëlindja, Balotelli: Dua të më uroj edhe Papa Balotelli mbush sot 23 vjeç. Milan e feston duke luajtur me fjalët: "Është complemario!", shkruan në sitin e tij në itne
Juve-BWIN, "Zonja" vijon të "thithë" miliona Dje, në orën 14:30, është prezantuar zyrtarisht partneriteti i ri mes Juventus dhe "BWIN", agjencia prestigjioze e baste
Pas Contes, martohet edhe Vucinic (FOTO-LAJM) Sulmuesi i Juventusit Mirko Vuçiniç martohet me Stefania Scoditti, pas një marrëdhënie të gjatë, gjatë së cilës ata kish
Francesco Totti "tapë" në anglisht (VIDEO) Kick TV, kanali amerikan në YouTube, i cili i dedikohet plotësisht sportit të futbollit, njërën prej puntatave të saj ia
Inter, 3 emra për post-Sneijder (FOTO LAJM) Largimi i Wesley Sneijder me shumë gjasa do të shtyjë Interin të veprojë në merkato dhe paratë e përfituara nga lamtumir
Blasi-Totti, ja receta e dashurisë Ilary Blasi gjatë një interviste për revistën "F" zbuloi disa detaje përsa i përket historisë së dashurisë me bashkëshor
10 këngët e preferuara të Francesco Tottit (VIDEO-FOTO) Fillon me Pupo për të kaluar te Ligabue, Queen, Vasco Rossi, për të vijuar me Europe, Jovanotti e për të përfunduar me K
Ndahen Alessia Marcuzzi dhe Francesco Facchinetti Edhe pse çifti Alessia Marcuzzi dhe Francesco Facchinetti kanë një vajzë një vjeçe, kjo gjë nuk i ka ndalur ata që të sh
"Golden Foot", çmimi është për Pele Edison Arantes do Nascimento, i njohur në të gjithë botën si Pele, është "futbollisti më i madh i të gjithë kohërave": m
Totti beson te Roma e tij Pas përfundimit të ndeshjes Inter-Roma, kapiteni verdhekuq Francesco Totti deklaroi së ky ekip është i kompletuar totali
Qeni i Totti-it shpëton nga mbytja dy persona (FOTO-LAJM) Qeni i Francesco Totti-t vazhdon të jetë një hero për shpëtimin e njerëzve në det. Ariel është pjesë e Shkollës Italiane
Totti: Serie A humbi dy kampionë Edhe kapiteni i Romës, Francesco Totti i bashkohet opinionit sportiv italian, i cili njëzëri mendon dhe shprehet se Seri
Totti: Montella, trajneri ideal Legjenda e Romës, Francesco Totti, voton pro emërimit të Vincenzo Montella në stolin e ekipit verdhekuq. Kapiten Totti m
Totti, "killer" i Milan në San Siro Roma dhe trajneri Luis Enrique do të kërkojnë me çdo kusht që ta ndalin Milanin, për të vazhduar ndjekjen e vendit të tr
Totti në kërkim të golit të 100-të në transfertë Kapiteni i Romës, Francesco Totti, do të jetë rregullisht në fushë të shtunën kundër Milanit. Të hënën, kundër Genoas, n
Italia, Totti rikthehet në kombëtare? Midis kombëtares italiane dhe Francesco Tottit dyert nuk janë mbyllur përfundimisht. Para 5 vjetësh kapiteni i Romës i d