999 rezultate për

francesco

Njihuni me italianin e UÇK që ra dëshmor për Kosovën (FOTO) Francesco Bider, hebre me origjinë dhe shtetas italian, njihet shumë pak nga populli shqiptar. Ai iu bashkua luftës çlir
Kupa e Italisë, formacionet e mundshme të Milan-Sassuolo (FOTO LAJM) Rinis Kupa e Italisë me ndeshjen e fazës së 1/8-ve. Ndeshja e parë do të jetë ajo e sotmja mes Milanit dhe Sassuolos, me
Bayern Munchen takon Papa Francescon (FOTO LAJM) Pak orë pas fitores tenistike në 1-7 ndaj Romës Bayern Munchen ka qënë mysafir në Vatikan. Kampionët e Gjermanisë janë p
Bayern Munchen ka një surprizë për Papa Francescon Bayern Munchen do të ketë një takim privat me Papa Francesco pas ndeshjes së mbrëmjes së sotme kundër Romës. Kampionët e
Rekordi, mediat botërore elozhe Francesco Tottit (FOTO LAJM) Francesco Totti bëhet futbollisti me moshën më të madhe që ka shënuar në një ndeshje të Champions League. Kapiteni verdh
Golashënuesit më të mirë në historinë e Serie A, skuadër për skuadër (FOTO LAJM) Portali Albeu ju sjell në foto-galerinë e mësipërme një klasifikim të veçantë që ka të bëjë me golashënuesit më të mirë
Super-Totti, Roma mund Realin (VIDEO) Sukses prestigji për Romën në International Champions Cup në SHBA. Klubi verdhekuq mposhti në Dallas Real Madridin e Car
Ilary Blasi dhe Francesco Totti, pushime në Capri (FOTO-LAJM) Fundjavë në Caprio për Ilary Blasi dhe Francesco Totti, të cilët kanë qenë të ftuar në yahtin e Giovanni Malago, preside
Derbi i Papa-ve, plasin fotomontazhet në web (FOTO LAJM) Finalja e Kupës së Botës "Brazil 2014", Gjermani-Argjentinë, e cila do të luhet ditën e dielë në mitikun "Maracana", do
Vizita e Papës, Rama: Ogur i mirë në vigjilje të statusit Update - Një ogur të mirë në vigjilje të marrjes së vendimit për statusin kandidat në BE e ka cilësuar kryeministri Edi
Konfirmohet: Papa Francesco më 21 shtator në Shqipëri Nunciatura apostolike konfirmon vizitën e Papa Françeskut. Nunci apostolik Ramiro Ingles pritet të dalë në një deklaratë
"Brazil 2014", Papa: Uroj një Kupë Bote spektakolare! Duhen edhe disa që Kupa e Botës të ngrejë siparin me ndeshjen e Grupit A Brazil-Kroaci dhe larg trendit ndërkombëtar nuk
Del Piero: Shpresoj të jetë Botërori i Balotellit Alessandro Del Piero, ish kapiteni i Juventus që në Botërorin e Brazilit do të bëjë komentatorin për "Sky", mendon se nj
Finalja e Kupës, Napoli-Fiorentina te Papa Francesco (FOTO LAJM) "Ju falenderoj për këtë vizitë. Më duket si një shprehje përgjegjësie dhe përgjegjshmërie sociale nga ana juaj". Këto ja
ADN-ja do të përcaktojë identitetin e Mona Lisës Bukuria e Mona Lisës i ka magjepsur tw gjithw në atë shkallë saqë kërkohet të gjëndet identiteti i saj i vërtetë. Eksper
Botërori i më të bukurve, Italia kampione (FOTO LAJM) Italia është kampione e botës të paktën për sa i përket bukurisë së lojtarëve. E përditshmja braziliane "GloboEsporte" k
Roma-Parma, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Më në fund Roma-Parma. Në "Olimpico" do të nisë nga minuta e 9 ndeshja e cila u ndërpre më 2 shkurt për shkak të reshjev
Stadiumi i ri i Romës, ja imazhet e para (FOTO LAJM) Presidenti i Romës James Palletta ka prezantuar sot projektin e stadiumit të ri për skuadrën verdheblu. Ndërtimi i impia
Shakaja e Tottit ndaj De Rossit (VIDEO) Zgjati fare pak ndeshja e vlefshme për javën e 22 të Serie A, Roma-Parma, e ndërprerë për shkak të reshjeve të dendura t
Skandali i trukimeve, Tare: Nuk e njoh Bazzanin Përveç Gennaro Gattusos, mes të dyshuarve për skandalin e ri të basteve në futbollin italian është edhe Christian Brocch