999 rezultate për

francesco

Barça-Inter, kush janë 8 futbollistët që luajtën me të dyja ekipet? Sonte në mbrëmje do të përballen me njëra tjetrën dy gjigandët e futbollit europian, Barcelona-Inter. Dy skuadrat ku në
Conte mund të rikthehet në Seria A tek kjo skuadër Ish-trajneri i Juventusit, Antonio Conte, shumë shpejt mund të rikthehet në Serie A. Por kësaj radhe jo në Torino, po në
Di Francesco mohon të ketë ofenduar Costan: Le të vdes sot Lojtari i Juventus, Duglas Costa u përfshi në një incident me Federico Di Francesco gjatë ndeshjes Juventus-Sasuolo.
Surprizë e bukur në Serie A, skuadra modeste në vend të dytë Sassuolo vazhdon momentin pozitiv në këtë fillim sezoni. Në Reggio Emilia skuadra e De Zerbit mposhti 3-1 me përmbysje E
Trajneri i Romës: Real Madridi nuk e ndjen mungesën e Ronaldos Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco, beson se Real Madridi e ka skuadrën me kualitetin më të mirë në Evropë, edhe pas
Zyrtare: Douglas Costa dënohet rëndë Futbollisti i Juventusit, Douglas Costa është dënuar me katër ndeshje në Serie A pasi që goditi më bërryl, në kohë dhe p
Costa: Ju nuk e dini se çfarë më tha Di Francesco Anësori i Juventusit, Douglas Costa, e ka pranuar se bëri gabim që pështyu lojtarin e Sassuolos, Federico Di Francescon,
Costa kërkon falje por nuk pendohet për veprimin e turpshëm Douglas Costa ditën e djeshme bëri një veprim anti sportiv kundër Di Francesco, në ndehsjen Juventus-Sassuolo. Ai j
Pallotta: Ende po e kërkojmë Messin Roma ka caktuar ish shefin e financave të Barcelonës, Francesco Calvo si oficer për të ardhura, por presidenti James Pal
Zyrtare: Di Francesco rinovon kontratën me Romën Roma i ka rinovuar kontratën trajnerit italian, Eusebio Di Francesco edhe për një sezon tjetër. Di Francesco kishte n
Di Francesco shreh keqardhjen pas eleminimit: Krenar për lojtarët Roma e pafat është jasht Champions Leahue këtë sezon. Me dy penallti të mohuara, dhe dy gola që erdhën si pasojë e gabim
"Gladiatori" përkrah ekipin e Di Francescos: Forza Roma Russell Crowe është një nga aktorët më të njohur në botë. Filmi i tij më i suksesshëm është padyshim “Gladiatori”. D
Di Francesco shpjegon se si ekipi i tij mund të shkojë nëfinale Roma e di se ka nevojë për një tjetër mrekulli si kundër Barcelonës për t’u kualifikuar ndaj një Liverpooli që këtë sezo
Di Francesco: Ai bëri diferencën ndaj nesh Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco ka fol sërish për Mohamed Salah, për të cilin thotë se e bëri diferencën në ndesh
Di Francesco vlerëson Salan: Ishte arma e Liverpoolit që Roma nuk e kishte Eusebio Di Francesco pranon se në humbjen kundër Liverpoolit 5-2 Mohamed Salah “bëri diferencën” duke shënuar dhe asistu
Di Francesco me dhimbje koke, lëndohen dy futbollistët kryesorë të skuadrës Dy mesfushorët e Romës; Diego Perotti dhe Kevin Strootman janë në dyshim për të luajtur kundër Chievos dhe Liverpooli pa
Po sikur Roma të mos e kishte shitur Salah, çfarë do ndodhte? Di Francesco përgjigjet Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco nuk dëshiron ta mendojë se çfarë do të kishte ndodhur sikur klubi nga kryeqyteti
Di Francesco pranon se nuk mund të fitojë në fushën e Liverpoolit Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco e njeh forcën e Liverpoolit në Anfield dhe si pasojë e di se aty nuk mund të fito
Di Francesco: Përballemi me një kundërshtar shumë agresivë Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco gjatë konferencës është cilësuar si një vizionar europian, ku ka përdorur ironinë
Di Francesco kthehet në favoritin kryesor për stolin e Chelseat Antonio Conte me shumë mundësi do të largohet nga Chelsea në fund të sezonit. I pari në listën që pritet ta zëvendëso