franca

Griezmann: Franca do jetë e vështirë për t’u mundur Antoine Griezmann, sulmuesi i kombëtares franceze, u ndal nga gazetarët e “TF1” pas përfundimit të Francë-Argjentinë (4-
Franca e dobët në luftimin e krimit, bosi i mafies i arratiset sërish me helikopter (VIDEO) Një gangster i njohur në Francë është arratisur me helikopter nga një burg në rajonin e Parisit, thonë autoritetet franc
Trajneri i Francës zbulon sekretin e bllokimit të Messit Trajneri i Francës, Didier Deschamps, me atë që pamë dje ka arritur të përgatis një skuadër të "frikshme". Franca ar
U mposht nga Franca, edhe një tjetër lojtar i jep lamtumirën Argjentinës Pas eliminimit nga Kupa e Botës, mesfushori Lucas Biglia ka konfirmuar largimin nga Kombëtarja e Argjentinës. Argjent
U mposhtën nga Franca, vjen largimi i parë nga Argjentina Lionel Messi dhe Argjentina i kanë dhënë lamtumirë Kupës së Botës. Nuk kanë kaluar shumë minuta dhe vjen largimi i pa
Sërish gol, Franca "shkërrmoq" Argjentinën (VIDEO) Sërish ndëshkon Franca! Mbappe me një shpejtësi "rrufeje" ka arritur të shënoj golin e 4 për Francën. Kjo pjesë e
GOL/ Spektakël golash, Franca rimerr kryesimin ndaj Argjentinës (VIDEO) Nuk ka zgjatur as 10 minuta kryesimi i Argjentinës dhe Franca ka rimarrë avantazh duke shënuar dy gola për 7 minuta.
Nis drama për Messin, Franca kalon në avantazh (VIDEO) Franca ka kaluar shumë shpejt në avantazh ndaj Argjentinës pas penalltisë së marrë nga Mbappe. Griezmann, i cili nuk
Statistika Francë-Argjentinë, “albiçelestët” favorit në çdo aspekt Tashmë në "Kazan Arena po luhet ndeshja midis Francës dhe Argjeninës. Franca e ka nisur me një formacion tërësisht su
Franca hyn në fushë me tridhëmbëshin e frikshëm për të "shkrirë" Messin Franca e ka nisur me një formacion tërësisht sulmues ndeshjen e sotme duke futur në vijë të parë Griezzman, Griroud, Nba
Gjithçka gati, Messi në krye të Argjentinës kundër "gjelave" Franca dhe Argjentina e hapin në mënyrë madhështore fazën e 1/8 të finales së Kampionatit Botëror, Rusia 2018. Ndeshj
Këto fakte duhet ti dini patjetër për "supersfidën" Francë-Argjentinë Pas përfundimit të fazës në grupe dhe një dite pushim ndërmjet, botërori “Rusi 2018” rifillon sërish sot me fazën e tij
Messi përballë Francës, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Franca dhe Argjentina do të përballen sot në "Kazan Arena" në orën 16:00 ku njëra prej tyre do të lërë përfundimisht Rus
Messi kundër 3 sulmuesve të Francës Tashmë "lufta" është e hapur, dhe e gjtihë vëmendja e Botërorit është e përqëndruar te ndeshja mes Francës dhe Argjentin
Crespo jep parashikimin e tij për përballjen "titane" mes Francës dhe Argjentinës Një nga ndeshjet më të bukura që do të na rezervojë faza e 1/8 në kampionatin Botëror do të jetë ajo midis Francës dhe A
Trajneri i Argjentinës kthen vëmendjen nga Franca Argjentina mori fitoren e parë për këtë Botëror që i dha edhe kualifikimin drejt fazës tjetër në këtë kampionat. Tas
Ndeshje e çuditshme, askush nuk do të fitojë Franca dhe Danimarka janë duke luajtur përballë njëra-tjetrës tani në "Luzhniki", por si rrallë ndodh në ndeshje të till
Dalin formacionet zyrtare të Francë-Danimarkë Sot në orën 16:00 Franca do të luajë përballë Danimarkës për të përcaktuar liderin e Grupit C. “Gjelat” kanë siguruar
Pompeu i kërkon Francës ta mbështesë Maqedoninë për negociatat Sekretari shtetëror amerikan Majk Pompeu nëpërmjet telefonit ka biseduar me ministrin e jashtëm francez Le Drijan, njoft
Holanda pro hapjes së negociatave me Maqedoninë Parlamenti holandez ka dhënë dritë jeshile për hapjen e negociatave për antarësim të Maqedonisë drejt BE-së. Ky është