999 rezultate për

franca

Petrich: Franca është fajtore pse u bombardua Serbia Ish- emisari i BE-së në bisedimet Kosovë – Serbi gjatë kohës së Rambouillet, austriaku Wolfgang Petrich, i cili edhe tan
Franca dhe Holanda sërish mund të bllokojnë hapjen e negociatave Edhe përkundër mbështetjes së madhe të shumë shteteve të Bashkimit Evropian (BE) për fillimin e negociatave të vendit to
Franca: Ju duam, por me këto kushte nuk pranojmë anëtarë të rinj Franca i ka bërë me dije Serbisë, se gjendja aktuale e Bashkimit Evropian nuk lejon pranimin e anëtarëve të rinj. Min
Ulen tensionet ndërmjet Francës dhe Italisë Ambasadori i Francës në Itali pritet të kthehet në Romë të premtën. Ai u thirrë në Paris më 7 shkurt, pas një sërë krit
Tensione mes dy vendeve fqinje? Franca tërheq ambasadorin nga Italia Mbështetja e qeverisë italiane për “jelekverdhët” në Francë i ka tensionuar marrëdhëniet mes dy vendeve fqinje. Qeveria
Edhe Franca reagon për abuzimin e të miturës nga polici dhe mësuesi Ambasada e Francës në Kosovë ka reaguar lidhur me rastin e fundit në Drenas, ku një nxënëse dyshohet se është abuzuar ng
70 vjet pas luftësm Franca dhe Gjermani bëhen bashkë për të shpëtuar Europën Franca dhe Gjermania i kanë ripërtërirë zotimet për marrëdhënie të mira, duke dëshmuar se bashkëpunimi tradicional i dy
Ky portier nga Franca bën 3 mrekulli në 6 sekonda (VIDEO) Dje pamë pritjet vendimtare që portieri i Celtic, Scott Bain bëri në një ndeshje për kupë në Skoci. Plot 5 herë e ndali
Nga Franca për t'i dhënë mesazh babait dhe njerkës, reagimi i tyre në studio (VIDEO) Mimoza është nga qyteti i Vlorës, por jeton prej vitesh në Francë. Sot ajo ndodhet në studion e “Ka një mesazh për ty” p
E bujshme nga Franca, PSG nxjerr në shitje yllin e ekipit Merkatoja e dimrit po afron dhe shumë klube i kanë bërë gati objektivat e tyre. Por ka edhe nga ata klube që nuk syn
Shqipëria në grup "ferri", por Panucci tregohet entuziast Shqipëria mësoi sot kundërshtarët e saj në në Euro 2020. Kombëtarja Shqiptare në grupin H, ra përballë Francës, Turqisë
E FUNDIT/ Shqipëria në grupin e "ferrit" Po hidhet në Dublin shorti i eliminatoreve për europianin ‘Euro 2020’. Kombëtarja Shqiptare ka rënë në Grupin H ku ja
Franca po del jashtë kontrollit, bëhuni gati për gjendje të jashtëzakonshme Presidenti francez Emmanuel Macron ka konsideruar të shpallë gjendje të jashtëzakonshme për të parandaluar përsëritjen e
Franca ndalon përdorimin e telefonave në shkolla nën 15 vjeç Që nga e hëna në shkollat e Francës fëmijëve nën moshën 15 vjeçare nuk do t’u lejohet që të përdorin telefonat në asnjë
“FSHF po bën seli që e ka zili edhe Franca” Thellohet gjithnjë e më shumë përplasja mes qeverisë dhe FSHF-së. Kjo e fundit njoftoi e alarmuar se përfundimi “Arenës
Thaçi si viktimë në manifestimin provokues të Emanuel Macron të 11 nëntorit! Nga Enver Bytyçi Të dielën e ardhëshme në Paris me ftesë të presidentit Macron do të mblidhen shefat më të rëndësishë
Trafikim, grabitje e heroinë, Franca në alarm nga mafia shqiptare Mafia shqitare duket se e ka shtrirë ndikimin e saj në të gjithë europën. Së funmdi në lidhje me badat kriminale shq
"Izet Haxhia do eliminohet fizikisht në burg, si pritet të ndodhë" E dashura e Izet Haxhisë, Erjona Parruca, ka lëshuar një deklaratë të fortë ku shkruan se për Haxhinë po përgatitet një
Francë 2-1 Gjermani, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Franca ka arritur të marrë një fitore ndaj Gjermanisë në Ligën e Kombeve me rezultat 2-1. Gjermania kaloi e para në e
Griezmann i jep fitoren Francës ndaj Gjermanisë (VIDEO) Franca ka fituar me përmbysje sonte ndaj Gjermanisë me rezultatin 2-1 në "Stade de France", ndeshje e vlefshme për Ligën