999 rezultate për

foshnja

Austri, foshnja e sapolindur ballafaqohet me racizmin Foshnja e një nëne turke Asel, e cila lindi në minutat e para të vitit të ri në kryeqytetin e Austrisë, Vjenë, sapo lind
Vetëm sot lindën 32 foshnja Në ditën e tretë të vitit 2018 në klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, 32 nëna kanë sjellë në jetë fëmijët e tyre. Në r
Si u hodh në plehra foshnja natën e Vitit të Ri dhe mrekullia që shpëtoi krijesën e pafajshme Nga Dr. Ismail Lutolli Atëherë kur të gjithë festonin ndërrimin e motmoteve dhe ku pëlcitjet e lëndëve plasëse ishing
Përmbyset barka me 51 udhëtarë, tetë të vdekur dhe tri foshnja të zhdukura Së paku tetë persona janë mbytur dhe tre të tjerë janë të zhdukur, pasi një barkë me 51 udhëtarë është përmbysur në brig
Foshnja 3 muajshe nxjerr flakë nga trupi në Indi (FOTO LAJM) Siç shkruan “The Times of India”, djali ka marrë flakë vetvetiu katër herë gjatë dy muajve. Herën e parë që nëna e fëmij
Ekspertët vënë alarmin, ndaloni ushqimet me bazë orizi tek foshnjat Drithërat me oriz janë një zgjedhje e shumë nënave të reja kur bëhet fjalë për ushqimin e bebeve, por një studim i botua
Kartolina më e bukur vjen nga foshnjat e sapolindura në Tiranë (VIDEO) Urimi më i bukur për festat e fundvitit vjen nga dy maternitetet e Tiranës, ku bebe të porsalindura janë veshur në mënyr
U sulmua nga kafsha e rrezikshme, foshnja 5-muajshe përfundon me 65 qepje (FOTO LAJM) Prindërit e një vajze katër muajshe thonë se ajo u sulmua nga një rakun brenda shtëpisë së tyre në Filadelfia. Ashley
Arrin në Neonatologji medikamenti që shpëton jetën e foshnjave Në Klinikën e Neonatologjisë, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës sot u bë dorëzimi i medikamentit Surfaktant
Lind foshnja më e rëndë në botë, peshon 6 kg Brodey Young lindi mëngjesin e së martës në spitalin e Wales në Britaninë e Madhe foshnjen më të rëndë që peshon gati 6k
Foshnja me zemrën jashtë trupit ia doli mbanë të jetojë (FOTO LAJM) Një foshnje e cila lindi me zemrën jashtë trupit, ka arritur t'ja dalë mbanë një operacioni të vështirë dhe të rrezikshë
Pse duhet të bëni kontakte të shpeshta me sy me fëmijën tuaj Sipas të dhënave të reja, të rriturit që bëjnë kontakt me sy me një foshnjë sinkronizojnë trurin e tyre me njëri-tjetrin
Raporti/ Ja si ndikon ajri i ndodhur në dëmtimin e trurit të foshnjave Pothuajse 17 milionë foshnje në mbarë botën janë duke frymëmarrur ajrin toksik, duke ndikuar potencialisht në zhvillimin
Shkoi për doktoraturë, arrestohen burrë e grua në Turqi: Nuk dihet ku ka përfunduar foshnja Shkoi për të kryer studimet doktorale në Turqi duke mos menduar se një ditë do të gjendej pas hekurave për një akuzë, të
Kim Jong-un ka shpikur një sëmundje, po mbyt foshnjat e koreanëve (FOTO LAJM) Testet bërthamore të Kim Jong-un kanë ndotur koreanoveriorët me një sëmundje "fantazmë" që deformon foshnjat nga përbërj
Iu përmbyt shtëpia, shpëtohet foshnja 3 muajshe Akoma vazhdojnë pasojat që lanë pas shirat e dendur në të gjithë vendin. Ndërkohë mësohet se një foshnjë e vogël 3 mu
Pamje të rralla, foshnja lind i mbështjellë me qese amniotike (VIDEO) Këto pamje të pabesueshme ofrojnë një paraqitje të shkurtër të një lindje të rrallë: një fëmijë që lind në qesen amnioti
Spitalet në Serbi kanë shitur foshnja në Kosovë Vjedhja e foshnjave nga lagjet serbe është një nga çështjet më të mëdha në Serbi, shkruan sot portali serb B92 duke citu
Foshnjat që rriten në praninë e një qeni janë më të lumtura Bashkëjetesa e një të porsalinduri me një kafshë shtëpiake, duket e pamundur për shumë prindër të rinj. Shqetësimet më t
Lindi vetëm 500 gramë, shihni sa ka ndryshuar foshnja 24 javëshe (FOTO LAJM) Një fëmijë i mrekullueshëm i lindur vetëm 24 javësh është një nga fëmijët më të rrallë që mbijetojnë nga një lindje e ti