999 rezultate për

foshnja

Djalë apo vajzë? Foshnja e parë që lindi në Maqedoni Në Klinikën Universitare të Gjinekologjisë dhe Akusherisë në Shkup, një minutë pas mesnate ka lindur foshnja e parë në M
Këto janë dy foshnjat e para që lindën në Kosovë Foshnja e parë e lindur në vitin 2019 është një vajzë që ka lindur në orën 00:37, me peshë prej 4050 gramë. Nëna që e so
E frikshme, 14-vjeçarja fëmijë me djalin e dajës Një vajzë 14-vjeç nga fshati Uglar i Komunës së Gjilanit ka lindur foshnjën e saj në nëntor. Insajder shkruan se fosh
Zbulimi i rëndësishëm mund të shpëtojë jetët e foshnjave që lindin para kohe Fëmijët që lindin para kohë fatkeqsisht shpeshherë humbin jetën dhe nuk ia dalin të mbijetojnë. Por një studimi i ri
Detaje të reja, 13-vjeçarja që lindi në Prishtinë është nga Elbasani Një ngjarje e pazakonte ka ndodhur në Prishtinë. Një vajzë 13-vjecare me origjinë nga Elbasani është bërë nënë. E kjo ka
E rëndë në Greqi, foshnja shqiptare humb jetën Një ngjarje shumë e rëndë ka tronditur ditën e sotme gjithë ishullin Kokino Pirgo në Kretë. Foshnja 9 muajshe e dy sh
Ndërron jetë foshnja e porsalindur, Prokuroria nis hetimet per dy infermiere Një foshnjë vetëm 10-ditëshe ka ndërruar jetë në Maternitetin e Spitalit Rajonal të Beratit. Foshnja është lindur nën
E frikshme, foshnja futet pa e kuptuar poshtë rrotave të kamionit (VIDEO) Një njeri ka parandaluar një ngjarje të rëndë. Ai ka qenë duke dërguar një parcelë me bimë në një shtëpi, por teksa k
Mjerimi sjell edhe këtë deklaratë tmerruese në Shqipëri: Hodha foshnjën se nuk kishim lek “Hodha foshnjën në plehra, pasi kam edhe tre fëmijë të tjerë dhe nuk kisha mundësi ekonomike për ta mbajtur”. Kështu
E rëndë në Lushnjë, gjendet një foshnjë në koshin e mbeturinave Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Lushnjës. Në koshin e mbeturinave është gjetur një foshnjë e sapolindur.
Alarmante, kaq foshnje janë braktisur në Kosovë Në dhjetëmujorin e parë të këtij viti në Klinikën e Neonatologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, janë br
Ngjarja e tmerrshme që hodhi dritë mbi skandalin në SHBA Një mami, e cila quhej Yu fen Wang dhe jetonte në Qweens, punonte në një klinikë private, e cila mundësonte shërbime për
7 gabimet e pafalshme të nënave që dëmtojnë foshnjen (FOTO LAJM) Kur mbeten shtatzëna, femrat përpiqen më së miri që të kenë stilin e jetesës dhe dietën ushqimore më të shëndetshme për
VIDEO/ E frikshme, foshnja shëtit jashtë dritares së katit të tetë Një video shokuese është postuar në YouTube, ku shihet se si një foshnje qëndron në këmbë në parvazin e dritares në kati
E puthi dikush me herpes, foshnja e sapolindur rrezikon vdekjen Oliverin e vogël e puthi dikush që kishte herpes dhe u duk sikur nuk pati ndonjë problem, por më vonë ai pati disa pasoj
A mund të kenë alergji foshnjat nga qumështi i nënës? Qumështi i nënës përfaqëson një ushqim të quajtur specifik dhe të projektuar nga natyra për të dhënë zhvillimin më të mi
Foshnja 9 mujshe futet në pishinë, prindërit filmojnë pa e ndihmuar (VIDEO) Lajmet e trishta për fëmijët që mbyten, kanë mbushur shpeshherë faqet e para të lajmeve duke shkaktuar dhimbje te familj
Foshnja bie në tokë, nëna vazhdon sherrin në mes të rrugës (VIDEO) Pesë gra të mbuluara në Arabinë Saudite janë filmuar duke u zënë në mes të rrugës, ku njëra prej tyre hodhi disa herë fo
Shifra të frikshme: 18 foshnja braktisen e hidhen në rrugë nga shqiptarët Një ditë pas braktisjes së një foshnjë të pajetë në Paskuqan, ende nuk dihet identiteti i prindërve të saj. Sipas po
Mjekët e deklaruan të vdekur, foshnja zgjohet nga përkëdheljet e nënës Një nënë nuk i ka mbajtur dot lotët kur mjekët i thanë se fëmija i saj i porsalindur nuk do të mund të jetojë, por përkë