999 rezultate për

foshnja

Nuk mori frymë për 28 minuta pas lindjes, foshnja mbijeton mrekullisht Një foshnje e porsalindur që nuk mori frymë për 28 minuta kur lindi, mbijetoi mrekullisht. Eva lindi me kordonin e kë
E RRALLË/ Lind me 2 gjini foshnja në Prishtinë Mjekët në Klinikën e Gjinekologjisë në Prishtinë janë hasur me një rast mjaft të veçantë. Një foshnjë ka lindur me dy
Shkuan me pushime por gruas i ndodh e papritura: Lind 3 muaj para dhe foshnja peshon vetëm 700 gram (FOTO LAJM) Një çifti britanik nuk i kanë shkuar pushimet në SHBA ashtu sikurse i kishin parashikuar. Bëhet fjalë për çiftin Loui
Foshnja e vaçantë, ka lindur me zemër në ballë Njerëzit janë të dashuruar me këtë fëmijë Një foshnjë në Turqi u bë një ndjesi virale për shkak të një shenje lindjej
Shokohen mjekët, foshnja lind me 3 koka (FOTO LAJM) Në Indi, një fëmijë është lindur me tri koka. Kjo lindje e pazakontë ka shokuar mjekët. Lindja unike u zhvillua më 11 ko
Sherr mes femrash, njërës i bie foshnja dhe vdes (VIDEO) Një nënë nga Xhorxhia është akuzuar për vrasje pasi ka lëshuar rastësisht foshnjën e saj tremuajshe gjatë një grindje në
Duke u zënë me një grua nëna hedh fëmijën në tokë, ndërron jetë foshnja 3 muajshe Një nënë 26-vjeçare nga Georgia është akuzuar se ka vrarë djalin e saj 3 muajsh dhe më pas ka mohuar krimin e rëndë.
E rëndë, lind foshnja me 3 koka (FOTO LAJM) Një foshnjë vajzë e cila ka lindur në Indi ka shokuar keq mjekët pasi ka lindur me 3 koka. Anëtarët e familjes thuhet se
U dogj me valë, ndërron jetë foshnja në Drenas Sot ka ndërruar jetë voglushja nga Drenasi, e cila ditë më parë kishte pësuar djegie të shkallës së tretë. Lajmi u bë
Ndodh në Spanjë, mashkulli vishet si djall dhe kapërcen foshnjat e shtrira (VIDEO) Në Spanjë ka rituale të ndryshme, në të cilat njerëzit kanë besim dhe bëjnë gjithçka për to. Një prej tyre është ky r
Aksidenti fatal i merr jetën çiftit nga Shkupi, mbijeton foshnja 6 muajshe Një familje shqiptare nga Maqedonia me vendbanim në Francë, ka pësuar një aksident fatal ku kanë mbetur të pajetë një çi
Foshnja e sapolindur "plas" nga të qarat, infermieret lyejnë thonjtë (VIDEO) Një foshnjë po "plaste" nga të qarat e ndërkohë infermjeret vazhdonin lyenin thonjtë. Një video është rregjistruar nga n
E lanë në makinë 16 orë, ndërron jetë foshnja 11 muajshe Një foshnje 11 muashje ka vdekur në veturë pasi u la nga prindërit e saj për 16 orë. Policia është duke hetuar rastin
E rëndë/ Babai e përplas disa herë në dysheme, foshnja 3-muajshe në luftë me jetën Një vajzë e vogël, vetëm tre-muajshe, po lufton me jetën, pasi babai i saj e rrahu atë rëndë, duke e lënë me 27 në kafk
Shpërthen bombula e oksigjenit në auto-ambulancë, vdes foshnja 3 muajshe Një foshnje ka qenë duke u transportuar për në spital me anë të një auto-ambulance, në momentin kur bombula e oksigjenit
Gjenden trupat e pajetë të foshnjave, mësoni shkakun Autoritetet e Kenias kanë njoftuar se trupat e dy foshnjave, të cilat besohet se janë binjake, janë gjetur gjatë procesi
E ëma e kishte groposur për së gjalli, foshnja shpëton për mrekulli (FOTO LAJM) Një rojë sigurie po bënte kontrollin rutinë në një pyll të Rusisë, kur papritur dëgjoi të qara bebesh. Ai ndoqi zërin
Foshnja akoma nuk ka mësuar të ecë por të kërcejë po (VIDEO) Fëmijët janë një nga gjërat më të çmuara në jetë – dhe asgjë nuk është aq e adhurueshme sa kur fillojnë të mësojnë gjëra
Pse nuk duhet që t’i jepni kurrë ujë foshnjave Prindërve të të porsalindurve u këshillohet të mos u japin bebeve ujë sepse mund ta pësojnë edhe me vdekje. Ndonëse u
10 shenja që paralajmërojnë daljen e dhëmbëve te fëmija juaj Daljet e dhëmbëve te fëmijët shfaqin simptoma nga më të ndryshmet. Ndonjëherë nënat mezi presin që fëmija i tyre të për