999 rezultate për

forumit

Zgjedhjet, Xhaçka: Procesi tranparent Deputetja e PS-së Olta Xhacka, e cila u zgjodh të shtunën në krye të forumit të Gruas Socialiste, në një intervistë për
Olta Xhacka, kryetarja e re Forumit të Gruas Socialiste Të shtunën u mbajt Kongresi i Forumit të Gruas Socialiste Shqiptare ku u zgjodh si kryetare Olta Xhacka. Gjatë fjalës së
Tiranë, Rama takim me përfaqësues të forumit të gruas socialiste Kreu i partisë Socialiste Edi Rama zhvilloi sot në kryeqytet një takim me gra dhe vajza socialiste. Në fjalën e tij ai u
Kavaja, shembulli se ndryshimi është i mundur Kryetari i opozitës, Edi Rama zhvilloi të shtunën një takim me gra e vajza të Forumit të Gruas Socialiste të qytetit të
Slloveni, Berisha dhe Thaçi në forumin e Bled-it Kryeministri Berisha mori pjesë në edicionin e 7-të të Forumit Strategjik të Bled-it, në Slloveni, një takim i përvitshë
Kryeministri Berisha, vizitë 2-ditore në Slloveni Kryeministri, Sali Berisha është nisur sot drejt Sllovenisë, për një vizitë dy ditore me ftesë të homologut të tij Janez
Bregu me të rinjtë: Imuniteti, kusht për statusin Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu është takuar këtë fundjavë me të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike, që
Takohen në Shkup forumet rinore shqiptare Nesër në godinën e komunës së Çairit do të organizohet një takim i Forumit të partive politike shqiptare. Me iniciat
Protesta e forumit rinor socialiste nuk lejohet nga policia Protesta e disa të rinjëve të Forumit rinor të partisë Socialiste i cili udhëhiqej edhe nga deputeti i PS-së, Sajmir Tah
Nuk më nxorën nga salla Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Besim Beqaj mohon të jetë larguar nga salla e Forumit Ekonomik për Energji i Euro-Azisë.
Ohër, dita e dytë e forumit të ministrave Ministrat e vendeve të Ballkanit dhe të Europës, kanë hyrë në ditën e dytë të takimit ministerial në Ohër të Maqedonisë.
Marrëveshjet e fshehta ngrenë pallate në zona muzeale Një takim në Ministrinë e Kulturës, janë marrë vendime të rëndësishme për ndërtimin e objekteve në qendra të mbrojtura
Topi: Situata është e patolerueshme Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi priti sot Përfaqësues të Forumit për Demokraci dhe Etikë: politikanë, inte
Syla jep dorëheqjen nga anëtarësia e LDD-së Kryetari i Forumit të LDD-së dhe anëtar i Kryesisë qendrore të LDD-së Vigan Syla, ka dhënë dorëheqjen nga anëtarësia në
Lirie Kajtazi zgjedhet kryetare e FG të LDK-së Lirie Kajtazi është zgjedhur kryetare e Forumit të Gruas së LDK-së në kuvendin e gjashtë të këtij forumi. Kajtazi, që ak
Kosova anetare e Forumit Evropian per Gjeostatistike Kosova zyrtarisht u pranua anëtare e re e Forumit Evropian për Gjeostatistikë, njoftoi Enti i Statistik&e
Surroi propozon qe Rugova te marre ne dore drejtimin e Forumit Politik Surroi dhe Petersen kerkojne qe Rugova te ushtroje te drejtat e tij lidhur me pergatitjet per bisedime lidhur me sattusi
Jesen Petersen nuk ka publikuar ende hollësi rreth Forumit Politik Joformal Shefi i UNMIK-ut, Soren Jesen Petersen, shtyu shpalosjen e detajeve rreth propozimit të Forumit Politik joformal, edhe p