999 rezultate për

forum

Berisha gjen kohën për të dëfryer me të rinjtë (FOTO-LAJM) Edhe pse ka pasur një axhendë të ngjeshur takimesh gjatë ditës së djeshme, kryeministri Berisha ka gjetur kohën të defre
Një prilli, gënjeshtrat e ditës në futboll Ndeshja e sotme ndaj Chelseat do të shtyhet për shkak të shëndetit të rënduar të Ferguson. Zanetti ka vendosur tërheqjen
Forumi i Gruas mbështet Bejten Nevzi Bejtja, kandidat për kryetarë komune në Gostivar mori pjesë në tubimin e forumit të gruas së degës BDI-së. Pjesëta
Tiranë, zhvillon punimet forumi i Biznesit Shqipëri-Mali i Zi Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy vende fqinj jo të mëdhënj, por të rëndësishëm për njëri-tjetrin, që ndajnë histori të pë
Forumi Ekonomik Shqipëri-Mali i Zi, Lukshiç të hënën në Tiranë Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Integrimit Evropian i Malit të Zi, Igor Lukshiç zhvillon të hë
Ivanov: Dialogu, pikë kyçe për integrimin Maqedonia gjithmonë ka besuar edhe në praktikë e ka zbatuar qëndrimin se dialogu është i pazëvendësueshëm. Shembulli poz
Forumi i Gruas Socialiste, Rama: Më shumë të drejta për gratë Kreu i partisë Socialiste Edi Rama mori pjesë sot në forumin e gruas Socialiste. Në 14 shkurtin ditën e të dashuruarve,
Prezenca e OSBE ndihmon të rinjtë me aftësi të kufizuar Prezenca e OSBE-së në Shqipëri përmbylli më 30 janar 2013 një projekt që synonte të ndihmonte të rinjtë me aftësi të kuf
Mehmeti: Opozita të rikthehet në Kuvend Deputetja e BDI-së Ermira Mehmeti-Devaja, ka kërkuar përmes një statusi në profilin e saj në Facebook rikthimin në Kuven
Bumçi: Nuk jap dorëheqje nga protesta e pseudoforumeve Ministri i Kulturës, Aldo Bumçi ka thënë sot se nuk ka ndërmend që të japë dorëheqje pas vjedhjes së një kishe në Elbasa
Pjesëmarrja e femrave në organet vendimarrëse, e ulët Forumi Qytetar Demokratik “Anamorava” ka shprehur sot shqetësimin për numrin e vogël të femrave që marrin pjesë në organ
Forumi BE-Ballkan Perëndimor, Kuçi kërkon standarde juridike Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Drejtësisë Hajredin Kuçi mori pjesë në sesionin e dytë të Forumit të ministrave të B
Kosova në Forumin e ministrave të Ballkanit Perëndimor Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, me datën 5 dhe 6 nëntor, do të qëndrojë për vizitë zyrtar
Forumi Ekonomik, Berisha fton biznesin bullgar të investojë në Shqipëri Kryeministri Sali Berisha mori pjesë sot në forumin Ekonomik shqiptaro- bullgar ku ka ftuar investitorët bullgarë të inv
Zgjedhjet, Xhaçka: Procesi tranparent Deputetja e PS-së Olta Xhacka, e cila u zgjodh të shtunën në krye të forumit të Gruas Socialiste, në një intervistë për
Olta Xhacka, kryetarja e re Forumit të Gruas Socialiste Të shtunën u mbajt Kongresi i Forumit të Gruas Socialiste Shqiptare ku u zgjodh si kryetare Olta Xhacka. Gjatë fjalës së
Biznesmenët e Tajvanit ftohen të investojnë në Shqipëri Në forumin e biznesit ‘Taipei Busines Forum’, Presidenti i 'Biznes Albania' Luan Bregasi fton biznesin e Tajvanit të inv
Bruksel, Topalli në Forumin Botëror për Demokraci Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ishte e ftuar në Forumin Botëror për Demokraci, që u mbajt në Këshillin e Europës
Forumi Ndërkombëtar për Demokracinë, Berisha e Topalli në Strasburg Kryeministri Berisha zhvillon një vizitë zyrtare në Strasburg, ku do të marrë pjesë në Forumin Ndërkombëtar për Demokrac
Rinia e RDK-së: Liderët të bashkohen më 28 nëntor Këtë fundjavë Rinia Rilindëse Kombëtare (RRK) ishte prezent në Luginën e Preshevës në takimin e pestë të Lidhjes së Foru