E FUNDIT/ Atentat në Durrës, breshëri plumbash në drejtim të automjetit
999 rezultate për

forum

Peleshi dhe Panariti në forumin ekonomik Shqipëri-Izrael - Zv. Kryeministri i Shqipërisë Niko Peleshi dhe Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave Ed
Buja në Japoni, merr pjesë në forumin e Shkencës dhe Teknologjisë Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Japoni, ku do të marrë p
Rama në forumin e liderëve botërorë: Europa, destinacioni brenda nesh Prespektiva europiane e vendeve të Europës Juglindore ka qenë në fokus të fjalës së mbajtur nga kryeministri, Edi Rama,
Ministri Bushati në Forumin e Kaspikut, Nju Jork Ministri i Punëve të Jashtme z. Ditmir Bushati merr pjesë në aktivitetin e organizuar nga Forumi i Kaspikut të organizua
Menaxhimi, forumi EJG përzgjedh fitues Shqipërinë Agjencia e pavarur për vleresime të larta të shoqatës Europiane të Menaxhimit dhe revista Euromenaxher "Menaxhues dhe Ko
Analizohet funsionimi i shoqatës "Vatra" Në prag të shënimit të 8 Vjetorit të themelimit të shoqatës “Vatra”, sot është mbajtur takimi i përjavshëm i kryesisë së
Saraçini viziton sot Rusinë Në Rusi do të organizohet Forumi Ekonomik Ndërkombëtar në të cilin do të marrë pjesë edhe ministri i Ekonomisë Valon Sar
Thaçi dhe Daçiç në forumin e Vahau të Austrisë Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Ivica Daçiç pritet të marrin pjesë sot në forumin e XVIII-t
Qytetarët vendosin për projektet prioritare në Studeniçan Në Komunën e Studeniçanit,në prani të qytetrëve të shumtë, përfaqësuesve të sektorit civil, biznesit, kulturës, arsimit,
Poposki në forumin e Austrisë Sot dhe nesër Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki do të marrë pjesë në forumin evropian që po mbahet në Vahai t
Thaçi-Daçiq do takohen në Vjenë? Të dielën në Vahau të Austrisë mbahet forumi evropian ku mund të jenë pjesëmarrës kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dh
Wohlers hap nesër forumin për energji Starton nesër forumi “Strategjia për energji, siguria dhe gazifikimi në Maqedoni dhe në rajon”, ku do të mbajnë fjalim s
Bashkëpunimi, zhvillohet forumi ekonomik Shqipëri-Meksikë U zhvillua në Tiranë forumi ekonomik për rritjen e bashkëpunimit Shqipëri-Meksikë. Në fjalën e tij përshëndetëse Konsull
Tahiri kërkon njohje nga pesë vendet e BE-së Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri ka ftuar 5 vendet e Bashkimit Evropian që të njohin pavarësinë e Kosovës,
Incidenti me Ramën, Ceka nuk ishte i ftuar në forum Diplomati i amabsadës shqiptare pranë OSBE në Vjenë Egin Ceka nuk ka hyrë si i ftuar në Akademinë Diplomatike të Vjenës,
Ivanov pjesëmerrës në konferencën për liri dhe demokraci Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov të premten do të marrë pjesë në diskutimin për bashkimin e Evropës,
Poposki pjesëmarrës në forumin "GLOBSEC" Në Forumin global të sigurisë "GLOBSEC" në Bratisllavë prej sot deri më 20 prill, në organizim të Komisionit atlantik sl
Forum biznesi mes Maqedonisë -Turqisë Sot në Maqedoni do të qëndrojë një delegacion prej rreth 20 kompani nga Turqia. Synimi i tyre është vendosja e bashkëpu
Mejdani dhe Moisiu të shqetësuar për procesin zgjedhor Forumi Civil 2010 shprehu dje alarmin në lidhje me organizimin e procesit zgjedhor në vend, duke e vendosur shenjën te p
Forumi Musliman Shqiptar kërkon kriminalizimin e homoseksualitetit Një shoqatë e quajtur Forumi Musliman Shqiptar, i dërgoi sot një letër të hapur Ministrit të Drejtësisë Eduard Halimi du