999 rezultate për

forum

Parada LGBT-ve, policia refuzon tubimin e Forumit Mysliman Komuniteti LGBT (lesbike, gay, biseksual, transgjinor) zhvillon sot një paradë me qëllim mbrojtjen e të drejtave të komu
Të mërkurën zhvillohet Forumi i Biznesit dhe Investimeve Maqedoni-Shqipëri Zyra Nderkombetare InvestMacedonia – Shqiperi & Kosove ne bashkepunim me Ambasaden e Republikes se Maqedonise ne Tirane
Forumi Rinor Islam: Të mbahen zgjedhje të lira dhe demokratike Forumi Rinor Islam ka bërë apel që zgjedhjet të mbahen të lira dhe demokratike. FRI gjithashtu ka theksuar se është e nj
Gratë e LDK-së mysafire te Doris Pack në PE Eurodeputetja gjermane Doris Pack, dhe njëkohësisht kryetare e Forumit të Gruas të Partisë Popullore Evropiane, ka ftuar
Doda dhe Vokshi në Forumin Global të Grave Parlamentare në Islandë Deputetet Mesila Doda, kryetare e Aleancës së Grave Deputete të Kuvendit të Shqipërisë dhe Kryetare e grupit të miqësisë
Hapet shtabi i Forumit Rinor të BDI në Tetovë Është hapur në prani të shumë të rinjve tetovar shtabi i Forumit Rinor të BDI-së. Po ashtu, është hapur edhe shtabi i Fo
Meta thirrje për më shumë përfshirje të Kosovës në forumet ndërkombëtare Kryetari i Kuvendit Ilir Meta vlerësoi sot punën e OSBE në rajon duke theksuar se Shqipëria i kushton vëmendje të veçant
Ahmetaj-Jianu në forumin ekonomik Shqipëri- Rumani Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes së Shqipërisë Arben Ahmetaj dhe ministri rumun i Zhvillimit të
APM formoi sot Forumin e të rinjve Aleanca për Maqedoni Pozitive (APM) sot ka formuar Forumin e të rinjve. Qëllimi i këtij forumi është të krijohet një baz
Ahmeti takohet sot me të rinjtë dhe forumet e BDI-së Bashkimi Demokratik për Integrim do të mbajë sot një tubim në Sallën Universale në Shkup. Ky tubim do të jetë një takim
Forumi i BERZH-it, Rama: Gjithçka për integrimin në BE Qeveria shqiptare do të bëjë gjithçka për të përmbushur të gjitha kriteret që kërkohen për integrimin. Kështu është shpr
Gruevski niset për një vizitë pune tre ditore në Austri dhe Gjermani Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski, nga dita e sotme do të nisë një vizitë pune treditore në Austri dhe në Gjerm
Forumi Mysliman hetohet për nxitje urrejtje Rrëzimi i shtatores së Nënës Terezë në Mitrovicë pak ditë më parë ka sjellë një deklaratë të rëndë nga Forumi i Rinisë M
9 rreziqet që e presin botën gjatë këtij viti (FOTO LAJM) Forumi Botëror Ekonomik ka publikuar Raportin e Rreziqeve Globale për vitin 2014. Raporti i përgatitur me ndihmën e 7
Ministri Buja drejtë Londrës, merr pjesë në Forumin Botëror të Arsimit Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Ramë Buja, udhëtoi sot për në Britaninë e Madhe, me ftesë të sekterari
Forum në New York për rrjetizimin e bizneseve në diasporë Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës të shoqëruar nga ministri i Diasporës, Ibrahim Makolli kanë prezantuar në New York, para
Beqaj në Forumin Ekonomik të Vjenës Zhvillohet takimi i 10-të i Forumit Ekonomik të Vjenës - iniciativës rajonale që ka në fokus kryesor bashkëpunimin ekono
Jahjaga kërkon njohjen nga Maroko Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga zhvilloi sot një takim me drejtorin e Forumit Botëror Ekonomik Islamik, Tun Musa
Forumi Civil kërkon transparencë për emërimet në administratë Forumi Civil 2010 i kujton politikës që gjatë veprimtarisë së saj të përditshme të mbajë parasysh ndër prioritetet e ren
Shqipëri-Izrael, dimensione të reja në bashkëpunimin ekonomik Zëvendëskryeministri Niko Peleshi dhe ministri i Bujqësisë Edmond Panariti morën pjesë në Forumin e Biznesit Shqipëri-Iz