999 rezultate për

forum

Çelet forumi i biznesit Maqedoni-Turqi në Shkup Pesëmbëdhjetë kompani nga rajoni i Bashiskele, një nga rajonet më të zhvilluara industriale në Turqi, sot në forumin e b
Singer Greta Koci involved in a car accident The well-known singer Greta Koci, at the same time Vice President of the Youth Forum of the Democratic Party has suffere
Janjiç: Dialogu me Mustafën më sfidues se me Thaçin Drejtori i Forumit për Marrëdhënie Ndëretnike në Beograd, Dushan Janjiç, thotë se Mustafa është negociues serioz dhe se,
Basha fton qytetarët të japin kontributin për të përmbyturit Kreu i PD, Lulzim Basha, ka ftuar këdo që ka mundësi të solidarizohet me banorët e përmbytur, duke dhënë kontributin për
Gruevski në forumin e biznesit në Indi: Investoni në Maqedoni Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ndodhet në një vizitë zyrtare në Indi për të marrë pjesë në forumin e biznesi
Macedonia leads Central European Initiative Macedonia takes the lead of the Central European Initiative from Austria. "I will give a speech on the occasion. It's
Drejt një qyteti Inteligjent, Forumi i Parë Ndërkombëtar "Smart City" (FOTO LAJM) Në datat 3 dhe 4 nëntor u zhvillua në Durrës, në Hotel “Adriatik”, Forumi i Parë Ndërkombëtar mbi temën e qytetit intel
Organizohet forumi i parë ndërkombëtar "Qyteti Inteligjent" Instituti Adriapol, me mbështetjen e Këshillit të Ministrave dhe në bashkëpunim me Universitetin “Marin Barleti” organiz
Kodheli: PD shpif, s’jemi pjesë e forumit të Euro-Azisë Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, ka mohuar të gjitha zërat se Shqipëria është pjesë e samitit të Euro-Azisë në Milano
Berisha: Recent developments in Belgrade, an explosion of Albanophobia For former PM Sali Berisha, the recent developments in Belgrade are an explosion of Albanophobia. He was present at the
Forumi i parë i telekomunikacionit në Shqipëri feston 1-vjetorin e krijimit Një vit më parë, specialistët e teknologjisë në Vodafone Albania menduan të sjellin një tjetër risi në tregun tonë duke
Berisha: Familjarët e mi mund të kandidojnë për çdo post e forum në PD Në një konferencë për mediat, ish-kryeministri Sali Berisha nënvizoi se familjarët e tij mund të konkurojnë për çdo foru
Rama heads to World Economic Forum in China Premier Edi Rama takes part in the World Economic Forum held in Tianjin China. The head of the Albanian government along
Rama në Forumin Ekonomik Botëror në Kinë Kryeministri Edi Rama merr pjesë sot në punimet e Forumit Ekonomik Botëror që mbahet në Tianjin. Kreu i qeverisë shqipta
UEFA Elite Forum, Inzaghi pozon me Sir Alex Ferguson Ditë speciale për trajnerin e Milanit Filippo Inzaghi, që dje mori pjesë në UEFA Elite Forum, forumi i trajnerëve europi
Nishani to attend European Forum Albpach 2014 With an invitation from the President of Austria, Heiz Fischer and that of the European Alpbach Forum Franz Fischler, th
Nishani në Austri, merr pjesë në Forumin Europian Alpbach Me ftesë të Presidentit Federal të Austrisë, Heiz Fischer dhe Presidentit të Forumit Europian Alpbach Franz Fischler, Pr
Forumi Musliman: ISIS nuk përfaqëson muslimanët Forumi Musliman i Shqipërisë përmes një deklarate për mediat distancohet qartazi nga aktet terroriste të ashtëquajturit
Ali Pajaziti zgjidhet president i Forumit Ballkanik të Sociologjisë Para disa ditëve në Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë (UEJL) dhe në Institutin për Hulumtime Sociologjike dhe
Forumi Musliman: Mbi shoqërinë ushtrohet presion që të mendojë sipas lëvizjes homoseksuale Përmes një deklarate, Forumi Musliman i Shqipërisë shprehet se sheh me shqetësim përpjekjet për ta shkatërruar instituci