999 rezultate për

force

Uji bie me gjithë forcën në digë, videoja bëhet virale (VIDEO) Fuqia dhe fuqia e ujit shihet teksa bie furishëm nga diga e di Cadore, në zonën Belluno. Imazhet datojnë të dielën m
Rriten temperaturat, sa do shënojë termometri gjatë ditës së sotme Ditën e premte, 2 nëntor 2018, moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranët mesatare. Era do të jetë me dre
Parashikimi i motit, në cilat zona priten rrebeshe shiu Fillimi i javës, 29 tetor: Moti do të jetë me alternime kthjellimesh vranësira mesatare deri të dendura me rreshje shiu
Shpëtohen me forcë kafshët e “Kopshtit zoologjik të Ferrit” në Fier (FOTO LAJM) Disa ditë më parë Policia e Shtetit është mobilizuar për të shpëtuar kafshët e një kopshti zoologjik privat në Fier, pas
"Si e morën me forcë Avdylajt lokalin në Durrës, i ndihmoi Dako" Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për bandën e ‘Avdylajve’ që u arrestuan në Shijak në sajë të mega-operacionit ‘
BE pengon formimin e ushtrisë? Bashkimi Europian mbetet i përkushtuar për zhvillimin dhe prosperitetin e Kosovës si pjesë integruese e agjendës së Ball
Uji vërshon me tërë forcën në Teksas dhe rrëmben urën (VIDEO) Një sasi e madhe uji ka vërshuar në Teksas dhe ka marrë cfarë i ka dalë para. Sipas Daily Mail një urë është shkatërr
Goditi me tërë forcën Portugalinë, pamjet e shkatërrimit që la pas uragani Leslie Uragani ”Leslie”, ishte më i fuqishmi ka goditur Portugalinë që nga viti 1842, përpara se të orientohet drejt Spanjës fq
Lushtaku nuk e harron ditën e shqiptarve, ka një propozim për ushtrinë Njëri prej deputetëve të PDK-së, Mergim Lushtaku, ka propozuar themelimin e ushtrisë më 28 Nëntor, në ditën e kremtes së
Parashikimi i motit, kështu do të ndryshojnë temperaturat E enjte, 11 tetor: në vendin tonë do të dominojnë kthjellimet dhe vranësira të pakta në relievet malore. Era do të
Njihuni me luftëtaret guerile palestineze gjatë shfaqjes së forcës në Rripin e Gazës (VIDEO) Luftëtaret palestineze të guerrilasve të cilat janë anëtarë të grupit të Brigadave të Al-Quds treguan aftësitë e tyre lu
Tërmet i fuqishëm, shënohen disa viktima Të paktën 10 persona kanë vdekur nga një tërmet që goditi veriun e Haitit. Tërmeti i magnitudës 5.9 ishte një nga më
Studentja rrëfen tmerrin: Shefi tentoi të më afrohej me forcë Sa herë flitet për dhunën ndaj grave dhe vajzave, mendimi i parë lidhet me atë fizike. Por dhuna më e përhapur dhe më e
Rrëfimi i vajzës: Shefi hapi derën dhe tentoi të më afrohej me forcë Sa herë flitet për dhunën ndaj grave dhe vajzave, mendimi i parë lidhet me atë fizike. Por dhuna më e përhapur dhe më e
Sinjale lufte, SHBA i tregon forcën Kinës Një anije ushtarake shkatërruese ka lundruar drejt ishujve të Kinës në pjesën jugore, deklaruan zyrtarë amerikanë, poten
E frikshme, një stuhi-uragan po vjen me gjithë forcën drejt Mesdheut Një stuhi e fuqishme dhe e rrallë pritet të godasë Mesdheun Lindor këtë fundjavë. Stuhia hibride, gjithashtu e njohur si
Ja çfarë thotë Icardi flet pas supergolit dhe fitores së ‘çmendur’ me Tottenthamin Një ndeshje e çmendur. Në vuajtje nga minuta e parë deri në të 85-tën, pothuajse pa prekur asnjë top. Edhe ato pak që pr
Icardi: E prisnim prej 3 muajsh këtë ndeshje, mund të fitojmë me këdo Një ndeshje e çmendur mes Interit dhe Tottenhamit. Në vuajtje nga minuta e parë deri në të 85', pothuajse pa prekur asnj
Dalin pamjet, si Delta Force e FNSH zbuluan magazinën plot me armë në Vlorë (VIDEO) Policia e Vlorës ka finalizuar operacionin policor të koduar "Maskimi" duke vënë në pranga një shtetas në Vlorë. Në
Njihuni me kushtin e NATO-s për ushtrinë NATO-ja mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK-ja duhet të zhvillohet, atë