999 rezultate për

force

Njihni 10 tanket më të frikshëm në botë (VIDEO) Nuk ka automjet tokësor në planet që është më i fuqishëm se sa një tank luftarak. Ato janë të dizajnuara për ta fitua
Prokuroria urdhëron shoqërimin me forcë të Bashës Kreu i Partisë Demokratike, ditën e sotme nuk u paraqit në Prokurori por dërgoi një letër institucionit ku shprehej se d
Edi Reja: Islandës ia kam frikën nga ajri, duhet të tregojmë forcën tonë në këtë përballje rajneri i përfaqësueses së Shqipërisë, Edoardo Reja, duket i gatshëm të nisë aventurën e tij në krye të kuqezinjve me nj
Fati për nesër, cilat shenja duhet të kenë kujdes? Dashi - Bota e fantazisë që keni ndërtuar për veten tuaj është një kënaqësi. Prezenca juaj i kënaq njerëzit. Megjithatë,
Dy adoleshentë në Vlorë i vjedhin gjermanit 50 euro, një 20-vjeçar përmbys makinën gjatë drejtimit Dy adoleshentë, me iniciale I.T, D.M, përkatësisht 14 dhe 17 vjeç mësohet se i kanë marrë me forcë një shtetasi gjerman
Sot, kohë e paqëndrueshme me shi dhe rrebeshe Sot moti do të jetë i paqëndrueshëm me vranësira të mesatare me reshje shiu të karakterit lokal në formën e rrebesheve d
Erë lufte në Gjirin Persik, SHBA dërgon forcën e jashtëzakonshme (FOTO LAJM) SHBA ka dërguar me urgjencë lufëtanijet në Detin Arabik, pas kërcënimit nga Irani, se ata mund t’i godasin lehtësisht.
Policia: Opozita do të hedhë sërish flakë, do t'i dënojmë me forcë (VIDEO) Ministria e Brendshme ka bërë thirrje për qetësi gjatë protestës së sotme të opozitës. Zv.ministri Besfort Lamallari dek
Rrëmujë në Tiranë: Vuçiç, Vuçiç jashtë nga Shqipëria (FOTO LAJM) Tensionohet situata në bulevard ku Vetëvendosje dhe qytetarë të thirrur nga kjo forcë po protestojnë kundër vizitës së P
Rama: Një forcë e brendshme po më pengon Kryeministri Edi Rama u ndal sot sërish në çëshjtjen për hapjen e negociatave. Rama tha se vendi ynë pret që të marrë me
Policia heq me forcë flamurin gjigant shqiptar nga kalaja e Ohrit Një flamur i madh shqiptar u vendos në anën lindore të Kalasë së Samuilit në Ohër në të cilën ndodhet flamuri nacional i
Të gatshëm të flijohen për diktatorin Kim Yong, këto janë forcat speciale koreane (FOTO LAJM) Ndërsa tensionet me Amerikën po rriten gjithnjë e më tepër, Kim Jong Un shfaq trupat e tij speciale si një provë force k
Tmerroi një grua dhe i mori varsen nga qafa, arrestohet "skifteri" Policia Rrugore ka bërë të mundur arrestimin e një shtëtasi 31-vjeç i cili i kishte rrëmbyer nga qafa varsen një gruaje.
Helikopterë "Black Hawk" për Forcën Ajrore, finalizohet marrëveshja me amerikanët (FOTO LAJM) Forca Ajrore shqiptare do të modernizohet falë mbështetjes së Departamentit Amerikan të Mbrojtjes. Gjatë qëndrimit në
Marchisio: Kur një ëndërr është shkatërruar, ju duhet të keni forcën për të rindërtuar atë (FOTO LAJM) Ish-mesfushori i Juventusit mbështet ish-klubin e tij pas humbjes kundër Ajaxit. Claudio Marchisio i ka dhënë zemër J
Goli i fundjavës vjen nga Seria A (VIDEO) Një super gol u shënua në Itali, në ndeshjen Udinese-Genoa, e përfunduar me rezultatin 2-0 për vendasit. Ka qenë mes
Nga helikopterët tek armët e rënda, Shqipëria tregon forcën ushtarake (FOTO LAJM) Që prej 10 vitesh, Shqipëria është anëtare e NATO-së ku shpesh herë ka kontirbuar me bashkpunime dhe misione paqeruajtes
Kroacia nevojë urgjente për forcë punëtor Vendet e Ballkanit po përballen me mungesë të fuqisë punëtore si rrjedhojë e emigracinit dhe plakjes së popullsisë. Kroa
Balla nga Kongresi i PS: Në qershor fitojmë bashkitë e marra peng Partia Socialiste ka nisur sot punimet e Kongresit te saj elektoral. Në të do të prezantohet lista e kandidatëve sociali
Shqipëri-Turqi, Panucci i habit të gjithë me formacionin zyrtar Do të startojë në orën 20:45, rrugëtimi zyrtar i Kombëtares kuqezi drejt Europianit të vitit 2020. Skuadra e Kristian Pa