999 rezultate për

forcat

Zbulim i rrallë në Apoloni, granatë e Luftës së Parë Botërore Gërmimet në parkun arkeologjik të Apolonisë kanë nxjerrë në sipërfaqe një granatë dore që mendohet se i përket Luftës së
Kapet "tmerri" i dyqaneve në Tiranë, grabiste në mes të ditës me pistoletë (VIDEO) Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 27 vjecar i cili vidhte markete në Tiranë. E.B, 27 vjeç, nën kërcënimin e nj
Basha: Paratë e vjedhura prej mafies do gjurmohen nga forcat speciale të SHBA-ve Kru i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat ka paralajmëruar edhe një herë tjetër kryeministrin
Forcat Speciale shkojnë të arrestojnë Presidentin, luftë me badigardët (VIDEO) Një përballje dramatike me armë zjarri shpërtheu jashtë rezidencës së ish-presidentit të Kirgizstanit, Atambayev, pasi f
Forcat Speciale në veri, kontroll në shtëpinë e Ivan Ristiç Në mëngjesin e sotëm, njësia speciale e Policisë së Kosovës ka bastisur shtëpinë e anëtarit të Asamblesë Komunale në Ran
Dëshmia e rrallë: Në provokacionet e gushtit 1949, Enveri s’erdhi asnjëherë në front dhe s’merrte vesh as nga hartat Intervista me kolonel Skënder Malindin, oficerin madhor që ishte diplomuar në akademitë ushtarake të Italisë dhe Bashkim
Policia përfiton nga pushimet, ja kur pritet ta rrethojë sërish Teatrin Ndërkohë që kanë kaluar vetëm pak ditë nga përplasja e fundit midis artistëve dhe policisë për prishjen e teatrit Kombët
Automjeti pranë një karburanti në Lezhë përfshihet nga flakët Një makinë ka marrë flakë pasditen e sotme në afërsi të një karburanti në qytetin e Lezhës. Flakët kanë përhapur panik t
Ushtarët holandezë përgjegjës për masakrën e Srebrenicës Gjykata Supreme e Holandës ka deklaruar se ky shtet është pjesërisht përgjegjës për vdekjen e 350 burrave myslimanë, të
Siri, 13 civilë të vrarë gjatë një operacioni të kryer nga forcat e koalicionit Në Siri, gjatë një operacioni të forcave të koalicionit të kryesuara nga SHBA, kanë humbur jetën 13 civilë Burimet lo
FNSH-ja bëhet gati, nesër prishen disa banesa te 'Unaza e Re' Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë bëhen gati për të prishur banesat nesër në zonën e Unazës së Re në Tiranë. Lajmin e je
24 vjet nga masakra e Srebrenicës ku u vranë 8 mijë persona Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Luf
Meta: Përkrahja e SHBA-së më shumëfishoi forcat Presidenti Ilir Meta ka mbështetur protestën e zhvilluar dje në Uashington të mbajtur nga shqiptarët. Ai shprehu mirë
Hapet humnerë në mes të qytetit, "gëlltit" një kamion në Napoli Në Casoria, qytezë në Napoli, një humnerë e madhe ka "gëlltitur' një kamion plehrash. Dhjetëra metra e gjerë dhe po a
Përleshja me bomba molotov në Dibër, 1 gazetar dhe 6 policë të plagosur, niset FNSH nga Tirana (VIDEO) Situate në Dibër nuk paraqitet aspak e qetë mbrëmjen e sotme pasi dhjetra protestues janë mbledhur pranë KZAZ-së nr 19 d
Vijon tensioni tek KZAZ ne Diber, protestuesit po perpiqen te hyjne ne KZAZ (VIDEO) Policia e shtetit deklaron se rreth 250 - 300 persona po vijojnë të sulmojnë punonjësit e policisë me sende të forta, ka
Zgjedhjet e 30 qershorit, 13 mijë policë do të jenë të gatshëm, përshirë dhe forcat komando Kur duhet dhe më pak se një javë nga data e zgjedhjeve, policia ka përfunduar trajnimin e efektivëve dhe po punon për kr
Një tjetër prostestues humb ndjenjat nga gazi, dërgohet me urgjencë në spital (FOTO LAJM) Nga përplasja me forcat e rendit një qytetar ka mbetur i lënduar sot në Shkodër. Protestuesit e tjerë kanë njoftuar a
Trazirat në KZAZ-në e Shkodrës, Bushati: E provokuar nga forcat politike Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në një lidhje telefonike për RTV Ora u shpreh se përplasja e qytetarëve dhe
Fillon stërvitja ushtarake “Goditje e vendosur” Në poligonin e armatës “Krivolak” ka filluar Dita për mysafirë të lartë në stërvitjen “Goditje e vendosur” ku do të prez