999 rezultate për

fokusi

Çollaku: Kosova mbetet në fokusin e BE-së Në konferencën “Prioritetet e Mbretërisë së Holandës në Këshillin e BE-së në fokus në Ballkanin Perëndimor dhe Kosovën”,
Liverpooli sfidon Barçën për Xhakën Liverpoli për afrimin e yllit të Gladbahut, shqiptarin Granit Xhaka. Oferta e “The Reds” për Xhakan shkon në shifrën e 2
Reformat në ekonomi fokusi i takimit Rama-Meta Pas një takimi që ka zgjatur rreth 1 orë e 30 minuta mes Ramës e Metës, ministri Ahmetaj bëri me dije se është diskutuar
Dhuna ndaj emigrantëve, Maqedonia në fokusin e mediave botërore (FOTO LAJM) Maqedonia dhe kriza e migrantëve është në qendër të mediave botërore. Ato raporojnë se policia maqedonase ka përdorur ga
Komisioni i Helsinkit: Ti jepet fund torturave Komiteti i Helsinkit në Maqedoni apelon për dhënien fund të torturave dhe zhvillimin e politikave për mbrojtjen nga këto
KOMENT/ Shfokusimi i rrezikshëm i krimit në Lazarat Koment nga Albeu.com Termi “mysliman” konsiderohet ekzotik nga shumë media online në vend, aq sa ka një qasje t
Fokusi tek vota, Rama me këmishë të pa hekurosur Teksa Rama sot votoi, përpos mesazhit të qartë, ajo çka mori vëmëndje të madhe ishte veshja e tij. Rama tashmë shquhet p
LG publikon pamjen e plotë të G4 LG bën publike pamjen zyrtare të G4, i cili është një telkefon që po përflitet prej muajsh në internet. LG G4 pritet që
Ahmeti takon ambasadorin turk, fokusi te integrimi Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka takuar sot në selinë e partisë në Tetovë, Omur Solendil, Am
Hahn: Të forcohet sundimi i ligjit. Rama: Fokusi te 5 prioritetet Është zhvilluar sot takimi i raundit të pestë të Dialogut të Nivelit të Lartë ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Shqipërisë
Zhbogar këshillon fokusim tek reformat Përfaqësuesi special i BE-së në Prishtinë, Samuel Zhbogar, ka vlerësuar se Kosova duhet të fokusohet në reforma të thell
BDI kërkon fokusim tek çështja e emrit Sot në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë, Kreu i BDI, Ali Ahmeti, ka takuar sot në selinë e partisë
Policia serbe trafikon kosovarët drejt Hungarisë (VIDEO) Portali "Infokusi" ka siguruar një video ku shihet qartë se është vetë Policia e Serbisë ajo që trafikon shqiptarët nga
Bukuritë shqiptare në fokusin e fotografëve amatorë (FOTO-LAJM) Për të gjithë ata që Shqipëria i frymëzon të fotografojnë, Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit ka lënë një hapësir
Real Madrid, i gjithë fokusi te "La Decima" Ka një ndjenjë pasigurie te Real Madrid, që mbretëron këto ditë, duke shkaktuar ankth para finales së Champions League.
Ja cilat janë 20 vendet më paqësore në botë (FOTO-LAJM) Instituti për Ekonomi dhe Paqe ka publikuar Indeksin Global të Paqes si një njësi matëse të qetësisë së kombeve dhe rajo
Ishujt Galapagos në fokusin e Google Street View (VIDEO) Google Street View shton imazhe 360-gradë të Ishujve Galapagos. Koleksioni përfshin një panoramë të qendrës ku breshkat
Kocijançiç: Zgjedhjet, fokusi kryesor i takimit Thaçi-Daçiq Fokusi kryesor i takimit të së dielës mes kryeministrave kosovar e serb, Hashim Thaçi e Ivica Daçiç, do të jenë sërish z
Fokusi i Mbretëreshës, emigracioni Përpjekje të reja për të ulur emigracionin në Britaninë e Madhe janë pika kryesore e legjislacionit të ri, të parashtrua
Kocijançiq: Zbatimi i marrëveshjes parësor Ndonëse nuk ka asgjë konkrete për zbatimin e marrëveshjes së Brukselit, Beogradi ka shprehur dëshirën e tij për të rinis