999 rezultate për

fluturime

Stuhi dëbore në SHBA, anulohen qindra fluturime Qindra fluturime janë anuluar në pjesën verilindore të SHBA-së e cila pritet të goditet nga një stuhi e madhe dëbore. Si
Probleme me sigurinë, pezullohen fluturimet e “Boeing 787” (FOTO-LAJM) Pas uljes emergjente të një avioni “Dreamliner” të “Boeing 787” në Japoni, Administrata Federale e Aviacionit (AFA) udhë
Air Arabia ikë nga Kosova Kompania ajrore “Air Arabia” e cila iu fut tregun kosovar me shumë bujë dhe reklama, ka përfunduar me të përfunduar viti
Mjegulla bllokon fluturimet në Aeroportin e Shkupit Mjegulla ka bllokuar punën në aeroportin ndërkombëtar të Shkupit "Aleksandri i Madh". Janë anulluar fluturimet për në Be
Beograd, 50 shtetas maqedonas bllokohen në aeroport Pesëdhjetë udhëtarë të cilët duhej të fluturonin mbrëmë me linjën serbe JAT nga Beogradi drejt Shkupit janë bllokuar në
Mjegulla, Gruevski anullon vizitën në Kroaci Update - Kryeministri i Republikës së Maqedonisë Nikolla Gruevski ka anulluar vizitën e tij në Kroaci për shkak të mbyll
Mjegull në aeroportin londinez, anulohen 78 fluturime Rreth 39 fluturime me nisje nga Londra dhe 39 fluturime të tjera me destinacion Londrën u anuluan të enjten për shkak të
Anulohen fluturimet, stafi i Lufthansa-s në grevë Stafi i brendshëm i Lufthansa-s ka nisur një grevë 24-orëshe, duke detyruar kompaninë ajrore gjermane të anulojë 1.200 f
Zjarret, nis fluturimet avioni turk Helikopteri i vënë në dispozicion nga Republika Turke për shuarjen e zjarreve operoi gjatë ditë së djeshme në Lurë dhe n
Një mënyre e veçantë për të dëfryer pasagjerët e avionit (VIDEO) Një agjensi fluturimi vietnameze ka vendosur që përveç filmave dhe ushqimit, pasagjerëve të saj tu ofrojë edhe një konku
Grevat pezullojnë fluturimet në Gjermani Rreth 400 fluturime të parashikuara për tu bërë gjatë ditës së sotme janë pezulluar nga Lufthansa si pasojë e grevës së
Colorado, pezullohen fluturimet nga stuhia e dëborës Shteti i Colorados është goditur gjatë natës së kaluar nga një stuhi dëbore duke anulluar një numër të madh fluturimesh
Bllokohen edhe fluturimet nga bora Reshjet intensive të borës kanë bllokuar disa akse rrugore në vend, kanë izoluar fshatra të tëra si dhe është bllokuar e
Olldash-Mujota, rivendosje të fluturimeve Tiranë-Prishtinë Tirana dhe Prishtina mund të lidhen sërish në rrugë ajrore edhe pas hapjes së autostradës Durrës Morinë. Kjo gjë është d
KE: Shqipëria dhe Rusia, vendet që respektojnë trafikun ajror Komisioni Europian në një raport mbi trafikun ajror dhe mosrespektim të rregullave ka bërë publike edhe vendet më proble
Angli, mjegulla shkakton probleme në trafikun ajror Mjegulla e dendur e cila ka prekur Anglinë gjatë dy ditëve të fundit ka bërë që të pezullohen fluturimet në disa aeropor
Shfaqja e fluturimeve përfundon tragjikisht (VIDEO) Tre të vdekur dhe mbi 50 të plagosur është bilanci i një aksidenti fatal në shtetin Nevada të SHBA-së. Një aeroplan i vo
Reja vullkanike, anullohen 500 fluturime Agjencia Evropiane e Trafikut Ajror njoftoi se deri tani janë anuluar rreth 500 fluturime, si pasojë e reve të hirit, të
"Bell Air" me dy emra Kompania "Bell Air" nuk e pranon borxhin që ka ndaj Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, duke u thirrur në një marrëve
Shkup, aeroporti hapet për fluturime por jo për aterime Aeroporti "Aleksandri i Madh" është hapur sot për fluturime, ndërsa mbetet i mbyllur për aterime për shkak të dukshmëris