999 rezultate për

fluturime

Ikin dritat në aeroportin më të madh në botë, mijëra pasagjerë në panik (FOTO LAJM) Ndërprerja e energjie elektrike në aeroportin ndërkombëtar të Atlantas, “Hartsfield-Jackson”, të dielën çoi në një mbyll
Anulohen fluturimet në aeroportin e Shkupit Mjegulla edhe sot në mëngjes ka shkaktuar probleme në zhvillimin e komunikacionit në vend. Në aeroportin e Shkupit so
Mjegulla anullon fluturimet nga Shkupi Mjegulla e dendur që ka përfshirë rajonin e Shkupit ka shkaktuar probleme në trafikun ajror. Një pjesë e fluturimeve
Kaos në Britani, dëbora anulon fluturimet dhe lë qytetet në errësirë Dëbora mbuloi gjatë natës Mbretërinë e Bashkuar, duke çuar në ndërprerje të energjisë elektrike, mbyllje të shkollave dh
Shqiptarët preferojnë më shumë fluturimet ajrore, statistikat e fundit Sipas rezultateve të Instat, shqiptarët po udhëtojnë çdo ditë e më shumë. një raporti të publikuar nga INSTAT, ku të dhë
Berisha denoncon skandalin: Rama 1.4 milionë dollar për fluturimet me çarter privat Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh në ‘Facebook’ që sipas tij është dërguar një punonjës i Kryeminis
Këto foto dëshmojnë së gjërat më të çuditshme ndodhin gjatë fluturimeve (FOTO LAJM) Jo gjithmonë udhëtimet janë të mërzitshme dhe të frikshme por ka dhe momente interesante të cilat të shkrijnë së qeshuri
Skena e trafikut, emigrantët shqiptarë 10 mijë stërlina për kokën e pilotit anglez Arrestimi në fillim të javës i 4 shqiptarëve që tentuan të mbërrinin në Britani nga Franca me avion privat, si dhe dënim
Fillon ndalimi i laptopëve për fluturimet drejt SHBA-ve Kompanitë ajrore turke dhe të Emirateve të Bashkuara kanë njoftuar sot se po nisin të zbatojnë masat e reja të sigurisë
Mos pini ujë në aeroplan, ja arsyeja Punonjësit e fluturimeve kanë shpërndarë fakte befasuese të transportit ajror, që kurrë mund të mos jenë ditur e që tani
Nga 1 korriku fluturoni drejt Italisë me "Mistral Air" Mistral Air, kompania ajrore Italiane e cila operon prej vitit 1981 dhe është anëtare e IATA nga janari 2016, në kuadër
Lindi në avion, fiton fluturime falas gjithë jetën Një bebush ka lindur para kohe gjatë fluturimit nga Dammam në Arabinë Saudite drejt Koch-it dhe ka marrë dhuratë një bil
BE dhe SHBA, kundër ndalimit të laptopëve në fluturimet nga Evropa Ndalimi laptopëve dhe tabletëve, i cili aktualisht është në fuqi për disa fluturime nga Lindja e Mesme, nuk do të zgjero
Valixhe e dyshimtë në një aeroport në Londër, pezullon dhjetra fluturime Një valixhe e dyshimtë është gjetur në aeroportin Heathrow në Londër, ndërsa autoritetet të cilët kanë avakuuar zonën, p
NATO në gjendje alarmi, 870 misione për vitin 2016 (FOTO LAJM) Si kurrë më parë që nga koha e Luftës së Ftohtë NOTO ka rritur numrin e fluturimeve për shkak të sinjaleve të alarmit.
Në pritje të luftës, asnjë avion nuk fluturon mbi Korenë e Veriut (FOTO LAJM) Ndërkohë që në gadishullin korean pritet të shpërthejë një konflikt i armatosur mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut, të gji
Kina ndërpret fluturimet, anijet amerikane bëjnë gati raketat "tomahawk" për Kim Jong Un (FOTO LAJM) Korea e Veriut ka planifikuar të bëjë një tjetër test bërthamor nesër me rastin e "Ditës së diellit", një festë kombëtar
A e dini se përse sot fluturimet zgjasin më shumë në kohë se sa para 50 vitesh? Aeroplanët fluturojnë më ngadalë sot se sa në të kaluarën, duke bërë që për një kohë më të gjatë ju të mbërrini në desti
Një stuhi e fuqishme dëbore godet New York-un, mbyllen shkollat e anulohen fluturimet (VIDEO) Një stuhi me reshje të dendura bore ka prekur bregun verilindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Si pasojë e stu
Mjegulla mbulon Shkupin, anulohen disa fluturime Mjegulla e dendur në Shkup ka sjellë anulimin e disa linjave ajrore por, ka vështirësuar edhe lëvizjen e automjeteve.