999 rezultate për

flamurit

Alonso ekzekuton goditjen më të shëmtuar të dënimit (VIDEO) Xabi Alonso ka bërë ekzekutimin e një goditje nga këndi, në mënyrën më të keqe që është parë ndonjëherë. Episodi ka n
Deputetët shqiptarë reagojnë ndaj gjendjes së shqiptarëve të Luginës Gjendja e rënduar e shqiptarëve në Luginën e Preshevës ka sjellë reagimin e deputetëve shqiptarë të kësaj zone në Parlam
Gjermeni pritet pa flamur shqiptar në Beograd Ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni ka qenë sot në një vizitë pune në Beograd. Ajo është pritur në takim
Lila: Do të festoj gjithmonë me shqiponjën Mesfushori i Kombëtares Andi Lila, ka shënuar një gol të bukur për skuadrën e tij Giannina kundër Olympiakosit. Skuadra
Gazeta afrikane: Ja kur u ngrit flamuri shqiptar për herë të parë pas periudhës së Skëndërbeut (FOTO) Adam Robert, shkrimtar ky i apasionuar pas Shqipërisë, ka mundur të gjejë në një bibliotekë britanike një raportim mjaft
RDK shënon 18-vjetorin e ngjarjeve të 9 korrikut 1997 (FOTO LAJM) Rilindja Demokratike Kombëtare shënoi 18 vjetorin e ngjarjeve të 9 korrikut të vitit 1997, një datë që do të ngeli në ku
Gostivari përkujton 9 Korrikun e 1997-ës (VIDEO) Sot pas plotë 18 vitesh, qytetarët e Gostivarit përkujtojnë ngjarjet e përgjakshme të 9 korrikut të vitit 1997. Sot e pa
Bukuroshja e Victoria Secret e marrosur pas flamurit shqiptar (FOTO LAJM) Bukuroshja e Victoria Secret, Lara Stone, nga fotot që ka postuar në Instagram duket se është e dashuruar me flamurin sh
Vuçiç “u përul” përpara flamurit shqiptar Kryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiç është i pari politikan serb i këtij niveli që e ka vizituar Tiranën. Gjatë ce
Kritika ndaj Ahmetit për mosvendosjen e flamurit shtetëror Mosvendosja e flamurit të Republikës së Kosovës në ceremoninë e vendosjes së shtatores së Ismail Qemalit, ka sjellë reag
Ma gjej një shtet në botë Ma gjej një shtet në botë, ku në vagëllimën e parë të mëngjesit, vetë shteti i trishton me krisma dhe rrapëllima të tris
Sulmin në Goshincë serbët ia faturojnë UÇK-së së "Komandant Flamurit" Autoritetet maqedonase nuk kanë një pistë zyrtare për sulmin në Goshincë të Likovës, opozita e cilëson sulmin një skenar
Ja gjesti i portierit serb ndaj flamurit shqiptar (VIDEO) Një tifoz u fut në fushën e lojës gjatë ndeshjes Apolonia-Tirana (duke u luajtur) dhe shpalosi një flamur shqiptar me nj
Në Ferizaj festohet 12-vjetori i flamurit Ashkali Qindra ashkali janë bërë bashkë të dielën në Ferizaj për ta shënuar Ditën e Flamurit Ashkali, një festë kjo e njohur edh
Stema, Llalla: S’kemi përse të habitemi, BDI ka votuar edhe ligjin për zvogëlimin e flamurit kombëtar Për opinionistët tashmë nuk është habi sepse gjithçka mund të pritet nga BDI, BDI ka votuar ligjin për zvogëlimin e flam
Ja si e feston Prishtina 28 Nëntorin (FOTO LAJM) Pavarësisht se "ditëlindja" e shtetit të Kosovës është 17 shkurti, shqiptarët asesi nuk mund ta harrojnë 28 Nëntorin, Di
Me plis, këngë e flamuj festojnë studentët shqiptarë në Zvicër (FOTO LAJM) Dita e Flamurit është festuar gjithandej ku ka shqiptarë. Disa studentë shqiptarë, nga Shqipëria, por më së shumti ng
Një urim ndryshe nga Portali Albeu për 28 Nëntor! Të nderuar lexues, Dita e sotme është dita më e rëndësishme për çdo shqiptar. Është dita kur shqiptarët vendosën të
Demaçi: Dalja publike e UÇK-së e madhështoi Festën e Flamurit Adem Demaçi mendon se dalja publike e UÇK-së pikërisht më datë 28 Nëntor e ka madhështuar edhe më shumë Festën e Pavarës
Kampionët e Botës ngrenë flamurin në Vlorë Shqipëria feston sot 102-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Aktivitete për të kujtuar këtë ditë kombëtare janë organizu