999 rezultate për

flamurit

Arrihet marrëveshja, ja si reagon kryeministri Rama (FOTO LAJM) Pasi Partia Demokratike pranoi propozimin e ri të ambasadorëve, ka reaguar kryeministri Edi Rama, por këtë herë pa thënë
5 flamujt më të vjetër në botë, mes tyre edhe i Shqipërisë (FOTO LAJM) Për shumicën e vendeve, data e miratimit të flamurit të tyre është e njohur, ndërkohë që shumë vende e kanë të diskutues
Ja 5 personalitetet myslimane të dekoruara nga presidenti Nishani (FOTO LAJM) Presidenti i Republikës, Bujar Nishani gjatë darkës së shtruar mbrëmë me rastin e festës së Fitër Bajramit ka dekoruar p
Perisic me një stil të veçantë flokësh ndaj Portugalisë (FOTO) Ivan Perisic po shkëlqen me Kroacinë në Europian, ndërkohë që përpara sfidës ndaj Portugalisë, ka imituar Pogbanë. L
Ja detajet nga shpalosja e flamurit në Marsejë (VIDEO) Flamuri kuqezi me përmasa 150 metra me 70, do të pushtojë sot Marsejën në Francë. Në orën 14.30 pritet që me dhjetër
Himnit i flamurit për Euro 2016 (VIDEO) Artisti Pier Noshi i ka bërë një dhuratë Kombëtares shqiptare e cila sivjet do të jetë pjesë e Euro 2016. Ai ka bërë
Kadare nderohet me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar” Presidenti Bujar Nishani mori sot pjesë në Konferencën Shkencore Ndërkombëtare “Shekulli i Kadaresë” organizuar nga Akad
Lojtari sulmon tifozët me shtizën e flamurit (VIDEO) Në një ndeshje në futbollin suedez ka ndodhur një ngjarje e pazakontë. Sulmuesi i njohur suedez, Tobias Sana nuk ka mun
"Çmenden" serbët, ja çfarë shkruajnë pas nderimit të flamurit të Kosovës në Rusi Majlinda Kelmendi e zbardhi edhe njëherë fytyrën e Kosovës pasi u shpall kampione e xhudos në Europë. Ajo u shpall e
Reali i pandalshëm, "manita" ndaj Getafes (VIDEO) Reali i Madridit nuk ka ndërmend të ndalet me fitore. Skuadra e Zidanë ka arritur një tjetër sukses në La Liga duke mund
Sheshi i Flamurit në Vlorë, kthehet në kasaphanë Qendra e qytetit të Vlorës është kthyer në kasaphanë të gjësë së gjallë. Në një distancë jo të largët nga Bashkia dhe ve
Austriakët e quajnë "skandal" valëvitjen e flamurit shqiptar Pas fitores së përfaqësueses austriake kundër asaj shqiptare, nuk kanë munguar edhe komentet për simbolet e shfaqura në
Haxhiu: ǒsoj i njeriut mund të jenë këta!? Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu reagoi lidhur me akuzën që i është bërë kolegut të saj Sali Zybës, i cili u akuzua p
LR-PDSH: Dështimet në Saraj Murati tenon t’i mbulojë me vendosjen e flamurit kombëtar Dega e Sarajit e LR-PDSH reagon ndaj deklaratës së kryetarit të komunës për vendosjen e flamurit kombëtar dhe ndërtimin
Stolat e stadiumit të Shkodrës si të flamurit serb (FOTO) Stadiumi “Loro Boriçi” është në fazën pëfundimtare të punimeve. Ka nisur puna me lyerjen e tij dhe gjithashtu janë duke
Saraji vishet kuq e zi (FOTO LAJM) Atmosfere festive në Saraj, aty ku do të vendoset shtatorja e heroit kombetar Isa Boletini, ndërsa do të inaugurohet edh
Replikë me z. Arben Llalla Nga Miron Çako - Kur lexova rastësisht letrën tuaj të hapur drejtuar Fortlumturisë së Tij Anastasit, Kryepiskopit të Kis
Vandalizëm ndaj flamurit shqiptar në Tuz (FOTO LAJM) Flamuri shqiptar, i cili ishte punuar në urën e Tërgajes në Lumin Cem në Tuz, është shkarravitur nga persona ende të pai
Nishani dekoron Berishën me urdhërin e "Flamurit Kombëtar" Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekoruar ish-kryeministrin Sali Berisha me dekoratën e “Flamurit Kombëtar”.
Mbi 30 organizata në mbështetje të aktivitetit me rastin e festës së flamurit në Nju Jork (FOTO LAJM) Mark Gjonaj, përfaqësuesi i Asambesë së shtetit të New York-ut, i pari në historinë e emigracionit shqiptar, bëri bashkë