999 rezultate për

flamurit

Emocionuese, shikoni çfarë i ndodhi Ardit Gjebresë në sheshin "Skënderbej" (VIDEO) Një nga momentet më emocionuese të ceremonisë për hapjen e sheshit Skënderbej ishte ai i ngritjes së flamurit kombëtar.
Ja çfarë duhet të vendosë Xhaferi në vend të flamurit shqiptar sipas Zaevit Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në një intervistë të dhënë për televizionin “N1” i pyetur lidhur me idenë për “Shqipërinë
Maqedonasit nuk janë kundër flamurit shqiptar (FOTO LAJM) Vendosja e flamurit shqiptar në zyrën e kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferit, nuk i shqetëson shumë qytet
Emocionuese, si reagoi deputeti shqiptar i LSDM-së kur kendohej himni i flamurit në Kuvend I veçante ishte reagimi i deputetëve shqiptar kur Zekerija Ibrahimi këndoi himnin shqiptar në Kuvendin e maqedonisë pasi
VMRO-ja akuzon Zaevin për ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë VMRO-DPMNE-ja me anë të një deklarate për medie, ka akuzuar kreun e Lidhjes Socail-demokrate për ngritjen e flamurit shq
Berlini refuzon të ndriçojë Portën e Bundestagut me ngjyrat e flamurit rus Vendimi i Berlinit, për të mos e ndriçuar vendin e tij më historik, Portën e Bundestagut, me ngjyra të flamurit rus për
Rritet numri i të akuzuarve për ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë Sekretariati i Punëve të Brendshme në Kumanovë ka ngritur padi penale kundër katër personave të cilët më 31 mars hoqën f
VMRO, thirrje Damjanovski-t të mos e përdorë politikisht incidentin e flamurit Komiteti komunal i VMRO-DPMNE-së ka dënuar ashpër incidentin e djeshëm në Kumanovë, kur disa të rinj larguan flamurin ma
Heqja e flamurit maqedonas, qytetarët bëjnë thirrje për qetësi Qytetarët kanë dënuar aktin e djeshëm të heqjes së flamurit maqedonas dhe në vend të tij ngritjen e flamurit shqiptar në
Ja kush janë dy të rinjtë shqiptarë që ngritën flamurin shqiptar në Kumanovë Janë identifikuar dy të rinjtë që kanë marrë pjesë në heqjen e flamurit të Maqedonisë dhe ngritjen e flamurit të Shqipër
Zekiri dënon ngritjen e flamurit: Akte të tilla i shërbejnë vetëm Gruevskit Lidhur me heqjen e flamurit të Maqedonisë në sheshin qendror të Kumonovës dhe vendosjen më pas të flamurit shqiptar ka r
LSDM dhe VMRO dënojnë ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë LSDM dhe VMRO DPMNE kanë dënuar heqjen e flamurit të Maqedonisë në Kumanovë dhe ngritjes së atij të Shqipërisë nga dy të
Spasovski dënon ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë Deputeti i LSDM-së nga Kumanova, Oliver Spasovski, ka dënuar aktin e sotëm të heqjes së flamurit të Maqedonisë dhe vendo
Bëri simbolin e shqiponjës para flamurit grek, por ja si e pëson shqiptari (FOTO LAJM) Simboli i Shqiponjës është bërë sërish çështje e nxehtë në Greqi. Një 17-vjeçar shqiptar është dëbuar nga Greqia pas
Heqja e flamurit grek në Sarandë nervozon "Omonia-n" (FOTO LAJM) Persona ende të paidentifikuar kanë hequr në orët e para të ditës flamurin grek në zyrat e Omonias në Sarandë, e pak ças
TRAGJEDIA / Gjermania ndez portën e Brandenburgut me ngjyrat e flamurit të Turqisë Porta e Brandenburgut, një nga simbolet më të mëdha të kryeqendrës së Berlinit, u vesh mbrëmë me ngjyrat e flamurit të T
Porta e Branderburgut merr ngjyrat e flamurit gjerman në nder të viktimave të Berlinit (FOTO LAJM) Porta e famshme e Brandenburgut ka marrë ngjyrat e flamurit gjerman, zi, kuq dhe verdhë. Kjo për nder të viktimat të
Trump paralajmëron dënime për ata që djegin flamurin amerikan Presidenti i zgjedhur Donald Trump bëri thirrje për dënime të ashpra ndaj protestuesve që djegin flamurin amerikan, edhe
Policia serbe arreston 7 nxënës për ngritjen e flamurit shqiptar në Medvegjë (FOTO LAJM) Në Preshevë dhe Bujanoc, vende të banuara me shumicë shqiptare, u ngrit flamuri dhe u festua 28 Nëtori sikur në të gjith
Shqiptarët në Maqedoni shënuan Ditën e Flamurit Me rastin e 28 Nëntorit, flamujt kuq e zi kanë stolisur rrugët dhe ballkonet e shumë shtëpive nëpër qytetet e Maqedonisë