999 rezultate për

flamurit

Titujt e gazetave serbe: Shqiptarët sfidojnë Beogradin, valvisin flamujt në Preshevë e Bujanovc Në ndërtesat shtetërore dhe në shtëpitë private në komunat e Preshevës dhe të Bujanocit, më 28 Nëntor, po valvitet flamu
Alban Mehmeti ka zgjedhur një foto të veçantë për t’i uruar shqiptarët për ditën e Flamurit (FOTO) Këngëtari Alban Mehmeti ka zgjedhur një foto të veçantë për t’i uruar shqiptarë për ditën e Flamurit. Ai e ka publiku
Rikthehet buzëqeshja, Meta e Rama shkëmbejnë batuta në ditën e Flamurit Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë bërë bashkë në Vlorë për të uruar shqiptarët për 105-vjetorin e pava
Jona Spahiu uron festën e flamurit në mënyrën më provokuese (FOTO) Prezantuesja e njohur e Digit Alb Jona Spahiu, në një foto në të hedhur në instagram shfaqet shumë e bukur dhe seksi rr
Drogë e parrulla, Rama pritet me protesta në sheshin e Flamurit në Vlorë (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ditën e sotme gjendet në Vlorë, aty ku dhe uroi shqiptarët për 105-vjetorin e pavarësisë. Por
28 nëntori – Dita e Flamurit Me 28 nëntor 1912, Ismail Qemali ngriti Flamurin Kombëtar në qytetin e Vlorës dhe shpalli Pavarësinë e Shqipërisë. Në fj
Lame: Turp për ne! Flamuri nuk ka faj për paaftësinë tonë Sot në 105-vjetorin e festës së Pavarësisë së Shqipërisë, drejtori i ALUIZNIT, Artan Lame ka nxjerrë disa foto nga arkiv
Ish-zv/ministrja shqiptare uron festën e Flamurit: Një ditë kufiri do të tretet! Kryetarja e Forumit të Gruas në PDIU Vjollca Braho ka uruar festën e Flamurit më një urim në Facebook. “Gëzuar Feste
FOTOT / Festimet për 105-vjetorin në Tiranë, vendosen kurora me lule te Monumenti i Pavarësisë Tirana përkujton sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, datë kur Ismail Qemali dhe udhëheqësit e tjer
105-vjetori i pavarësisë, vendosen kurora me lule te Monumenti i Pavarësisë Tirana përkujton sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, datë kur Ismail Qemali dhe udhëheqësit e tjer
Taravari: Gëzuar Ditën e Flamurit, shqiptarë! Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari uka uruar shqiptarët për ditën e pavarësisë së shtetit shqiptar. Uri
Komuna e Çairit fton shqiptarët të festojnë së bashku Me rastin e 105 vjetorit të festës kombëtare të flamurit Komuna e Çairit prezanton programin festiv për festën kombëtare
Dy liderët shqiptarë i përkulen flamurit në Korçë Kabineti qeveritar nga Kosova, i prirë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tashmë ka arritur në Korçë. Atyre
Ndalohet përdorimi i flamurit shqiptar në Malin e Zi Flamujt e pakicave në Mal të Zi nuk do të lejohen në institucionet shtetërore, por do të mund të përdoren nëpër dasma dh
Shqiptarët fitojnë të drejtën e flamurit në Malin e Zi Qeveria e Malit të Zi ka miratuar më në fund kërkesën e shqiptarëve që ka qenë permanente që prej pavarësisë së shtetit
Maqedonia reagon për djegien e flamurit të saj në Kosovë “MPJ shpreh keqardhje dhe e dënon aktin e djeshëm të djegies së flamurit maqedonas nga ana e përfaqësuesve të gupeve të
MPB e Maqedonisë dënon djegien e flamurit maqedonas në Kosovë Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni ka dënuar incidentet e mbrëmshme të djegies së flamurit maqedonas në Gjilan
Shkëlzen Berisha: Kriminelët më të mëdhenj se Enver Hoxha i kemi në Kuvend në Facebook ka reaguar në lidhje me marrjen pjesë të veteranëve që erdhën me portretin e Enver Hoxhës në festën e Pezës.
Tronditën sllavët, 10 mijë ushtarë shqiptar i shërbejnë flamurit të Maqedonisë Marrëdhëniet etnike në Maqedoni vazhdojnë të jenë akoma shumë te tensionuara për shkak se VMRO ka kërkuar që bëhet një q
E drejta për përdorimin e flamurit shqiptar në Mal të Zi, dhjetëfish më e avancuar se në Maqedoni (Në Mal të Zi, flamuri shqiptar mund të përdoret lirisht në komunat dhe vendbanimet ku ata përbëjnë 5 për qind të popull