999 rezultate për

flamurit

Skandal: Vidhet flamuri shtetëror Te Rrethi E papritura ka ndodhur gjatë kohës kurzjarrfikësit po bëheshin gati ta nxirrnin flamurin shtetëror nga një veturë në të
Reagon Pacolli: Komuna nuk është informuar për zëvendësimin e flamurit Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka reaguar lidhur me zëvendësimin e flamurit kombëtar shqiptar “Te R
Limaj mbi debatin e flamurit: Kelmendi mori medaljen me flamurin e Kosovës Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se është krejt i panevojshëm debati për vendosjen e flamurit të K
Nis ngritja e flamurit kosovar te rrethi në Prishtinë Pas shumë debatesh, ka filluar ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë. Gazetarët nga vendi ngjarjes r
Njësia Speciale mbërrin te rrethi i flamurit në Prishtinë Në orët e mbrëmjes, forca të shtuara të Policisë janë prezente në afërsi të “Rrethit”. Pikërisht në zonën ku po prite
Haradinaj: Kam urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror Te Rrethi Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror “Te Rrethi” në Pris
Haradinaj kërkon që flamuri i Kosovës të vendoset pranë flamurit kombëtar Flamuri shtetëror i Kosovës është raportuar se gjatë ditës së sotme do të vendoset afër rrethit ku momentalisht valëvite
Tërhiqet grupi që do pengonte vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi Një faqe e krijuar mbrëmë në Facebook që bëri thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar te Rrethi i Flamurit në Prishtinë ë
Sot mos na turpëroni duke u zënë shqiptar me shqiptar për flamuj Debati i filluar nga disa persona për vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi i Prishtinës ku ndodhet flamuri kombëtar
Policia nis hetimet ndaj përdhosjes së flamurit turk në Prizren Policia rajonale e Prizrenit të hënën ka bërë të ditur se ka ndërmarrë hetime preliminare lidhur me një video që ka qark
U zgjidhën të gjitha problemet dhe ngeli heqja e flamurit kombëtar? Edhe Ramiz Lladrovci e kërkon Vetëm pas disa ditësh Kosova feston 10-vjetorin e shtetformimit dhe kjo është një festë për të gjithë shqiptarët kudo që
Ismeti sheh ëndërra me sy hapur, e mendon për një çast veten kryetar të Prishtinës Tema e vendosjes së flamurit të Kosovës te rrethi në hyrje të Prishtinës është diskutuar me të madhe kohëve të fundit. K
Gjendet zgjidhja më e mirë, pranë flamurit kombëtar do të vendoset edhe i Kosovës Departamenti i Protokollit të Shtetit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme nesër do ta vendos flam
Nis peticioni on-line për vendosjen e flamurit të Kosovës Te Rrethi Në Facebook është krijuar një peticion online në prag të 10 vjetorit të pavarësisë. Ky peticion po kërkon vendosjen e fl
Për Pacollin është historike ngritja e flamurit për qëllime sportive Flamuri i Republikës së Kosovës është ngritur për herë të parë në Pyeongchang të Koresë Jugore, ku edhe po mbahen Lojëra
Vendosja e flamurit shqiptar, grekët i vënë çelësin shkollës shqipe në Kretë Në incident shumë i pakëndshëm ka ndodhur në Greqi këtë të hënë. Vetëm së fundmi ishte bërë e mundur marrja e lejes
Deputeti socialist mbështet shkatërrimin e flamurit turk në Mirditë: Provokim! Prokuroria është duke ndjekur penalisht 60 persona nga ata që morën pjesën në prishjen e mozaikut të flamurit turk në HE
Mediat turke, jehonë shkatërrimit të flamurit në Mirditë (VIDEO) Lajmi për prishjen e flamurit turk në hidrocentralin e "Qafë Mollës" nuk mund të kalonte pa u pasqyruar në mediat turke.
Berisha nxjerr zbuluar Ramën: Urdhëroi punonjësit e mësuesit t’a prisnin në Vlorë Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka publikuar mesazhet e një qytetari nga Vlora. Berisha tregon sipas tij
Rrëfimi i familjes Fona, e para që bëri dasmë me flamurin kuq e zi Përdorimi i flamurit shqiptarë ishte i ndaluar edhe gjatë një periudhe të Jugosllavisë komuniste dhe dënimet ishin mjaft