999 rezultate për

flamurin

Sheshel shkel flamurin kroat, rikthehen tensionet Kroaci-Serbi Pak orë pasi mbërriti në Serbi Vojislav Sheshel, i dënuar për krime lufte shkeli flamurin kroat dhe shau delegacionin p
Kryeparlamentari kroat, pas incidentit nga Shesheli, ndërpret vizitën Vetëm disa orë pasi arriti në Serbi, pas incidentit që e shkaktoi krimineli i luftës Vojislav Sheshel i cili e shkeli fl
Turqit heqin flamurin grek nga ishulli, rriten tensionet Forcat detare turke kanë ndërhyrë në një ishull shkëmbor të diskutueshëm mes tyre dhe Greqisë për të ulur prej andej një
Asambleisti i VV-së tregon pse i hoqën flamujt e Kosovës në sheshin Pajazaiti Mbrëmë në orët e vona, afër shtatores së 'Zahir Pajazitit' janë larguar dhe përdhosur flamurët e Kosovës. Ndaj kësaj Pol
Vrasësi i Almir Aliut, feston lirinë me flamurin e Serbisë (FOTO) Vrasësi i Almir Aliut, djaloshit katër vjeçar nga Kumanova, Boban Ilic dje u lirua nga Gjykata duke u rikualifikuar lënd
Greqia dhe Turqia, tani konfliktohen për flamurin (FOTO LAJM) Marërdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë janë në nivelet më të ulta të viteve të fundit pas incidenteve me anije në ishujt e
Dogjën flamurin në nes të Athinës, Turqia ultimatum Greqisë Një flamur turk është djegur gjatë një proteste dje në Athinë duke acaruar edhe më tepër marrëdhëniet mes Greqisë dhe Tu
Maqedonasit djegin flamurin shqiptar në mes të Shkupit (VIDEO) Protestuesit maqedonas kanë djegur në mes të Shkupit flamurin grek dhe atë shqiptar, duke shfaqur kështu urrejtjen që ka
Grubi largon flamurin e Serbisë, irriton serbët Përfaqësuesit e Parlamentit të Serbisë në konferencën e sotme në Kuvendin e Maqedonisë kërkuan heqjen e flamurit të Koso
Kosovarët çudisin gazetarin e huaj kur i pyet nëse duan Flamurin Kombëtar apo Shtetëror (VIDEO) 10-vjetori i pavarësisë së Kosovës është kremtuar me një ceremoni të veçantë, ku kanë marrë pjesë personalitete të shumt
Ngrihet flamuri i Kosovës në majën më të lartë të Tanzanisë Pjesëtarët e shoqatës së bjeshkatarëve alpinist "Shkëmbi" në orën 07:30 të mëngjesit të datës 17 shkurt, kanë arritur të
Flamurin Kombëtar apo atë të Kosovës, Linda Morina bën zgjedhjen e saj (FOTO LAJM) Linda Morina i ka dhënë fund debatit për flamurin. Teksa tensionet në vend po vazhdojnë rreth asaj se a duhet vendosu
Tani, Haradinaj të tregohet "i fortë" me flamujt e tjerë siç u tregua me Flamurin Kombëtar NgaErvin Shkulaku/KOMENT E gjitha filloi nga një kërkesë të një grupi të vogël njërëzish që edhe këtë herë kër
Ish-komandanti i UÇK-së publikon një foto të rrallë për nderimin e Flamurit Kombëtar Në kohën kur debati për flamurin shtetëror të Kosovës dhe atij kombëtar është aktual, edhe ish-komandanti i Ushtrisë Çli
Turpëruese, digjet flamuri i Kosovës në Gjilan Shumë qytetarë janë ndjerë të pakënaqur me largimin e flamurit kombëtar nga Rrethi në hyrje të Prishtinës, veprim që u n
SPECIALE/ Si 22 vjet më parë, përse Turqia dhe Greqia janë gati të shkojnë në luftë për dy ishuj shkëmbor Turqia dhe Greqia janë në një debat të vazhdueshëm në lidhje me sovranitetin territorial të një numri të madh ishujsh në
OVL-UÇK: Institucionet të mos e nëpërkëmbin Flamurin Kombëtar Organizatat e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë reaguar ndaj ngjarjeve të fundit lidhur me fl
Sot është paralajmëruar protestë për flamurin kombëtar Vendosja e flamurit shtetëror “Te Rrethi” në hyrje të Prishtinës ka ngritur reagime të shumta nga qytetarët, e disa nga
VV: As Haradinaj nuk do ia heqë shqiptarëve dashurinë për Flamurin Kombëtar Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror “Te Rrethi”, me urdhër të kryemi
Skandal: Vidhet flamuri shtetëror Te Rrethi E papritura ka ndodhur gjatë kohës kurzjarrfikësit po bëheshin gati ta nxirrnin flamurin shtetëror nga një veturë në të