999 rezultate për

flamurin

Gazetari i njohur bën bashkë flamurin shqiptar me atë serb në mes të Beogradit Edhe pse marrëdhëniet mes popullit shqiptar dhe atij serb kanë qenë ndër vite të acaruara, situata nuk ka ndryshuar shum
Mbulohet me flamurin kombëtar memoriali i mbështetësve të Erdoganit tek Liqeni Artificial (FOTO LAJM) Një grup aktistësh protestuan dje tek memoriali i mbështetësve të Erdoganit në Kodrat e Liqenit të Tiranës duke e mbulua
Për flamurin kuq e zi, Mali i Zi padit organizatorët e festivalit Ministria e Kulturës e Malit të Zi do të dorëzojë padi kundër organizatorit të festivalit tradicional popullor “Logu i T
Serbët heqin flamurin e Kosovës nga Kalaja e Artanës Flamuri shtetëror i Republikës së Kosovës është hequr nga Kalaja e Artanës. Këtë e ka bërë të ditur edhe vetë kryetar
Turp, dasmorët në Shkup pas dasmës hedhin flamurin “kuq e zi” në plehra Stina e verës njihet si sezona e dasmave të shumta. Pjesë e dasmave shqiptare është flamuri kombëtar ‘kuq e zi’. P
Përqafuar me flamurin kuq e zi, Dua Lipa paralajmëron ardhjen në Prishtinë (FOTO LAJM) Këngëtarja Dua Lipa është prej këngëtareve shqiptare më të njohura në arenën ndërkombëtare muzikore, ajo me shifrat e ‘f
Debati në rrjetet sociale: Rama sqaron flamurin grek në zonën minoritare të Finiqit (FOTO LAJM) Debati në rrjetet sociale: Rama sqaron amurin grek në zonën minoritare të Finiqit Kryeministri Edi Rama ka reaguar li
Biznesmeni serb vendos flamurin e Kosovës në Bjellorusi, "çmenden" mediat Në vendin ku do të mbahen Lojërat e dyta Evropiane ‘Minsk 2019’ është parë flamuri i Kosovës dhe kjo sigurisht nuk ju ka
Debat titanesh ne Kuvend: Rama perplaset me Gjuzin (VIDEO) Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Ramë është ndërprerë disa herë nga Kujtim Gjuzi. Në këtë moment Rama gje
Tifozët serbë djegin flamurin e Kosovës (VIDEO) Tifozët e Crvena Zvezdas e kanë shfrytëzuar përballjen me Partizanin për ta djegur flamurin e Kosovës, si dhe për të bër
Vajza e Shpëtim Saraçit nuk harron Shqipërinë, ngre flamurin kuq e zi në SHBA (FOTO LAJM) Prej afro dy vitesh kompozitori Shpëtim Saraçi është larguar nga vendi së bashku me familjen e tij për të jetuar në Shte
Berisha: Rama, Thaçi dhe Batoni në Tiranë valëvitën flamurin e Serbisë të Madhe Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar sot takimin në Tiranë të Ramës, Thaçit dhe Baton Haxhiut, të cilët sipas tij kërko
Skandal, Spanja nuk paraqet flamurin e Kosovës Gjatë verës, përkatësisht në korrik do të zhvillohet kampionati botëror i hendbollit në Spanjë, për grupmoshën U21. P
Incidenti në ''Eurovision'', Islanda ngre lart flamurin e Palestinës (VIDEO) Flamuri i Palestinë u tregua me krenari në momentin e dhënies së pikëve nga këngëtari që përfaqësonte dje Islandën në kë
Jonida Maliqi i përfaqëson shqiptarët me flamurin e LGBT në Eurosong (VIDEO) Jonida Maliqi është dërguar nga RTSH me fonde publike në Izrael për të konkurruar në Eurovision. Ajo ka shkelur në t
Amerikani thyen rekord në zhytje me flamurin kuq e zi (FOTO LAJM) 53-vjeçari Viktor Vescovo është amerikani që theu rekordin botëror duke u zhytur thellë në Oqeanin Paqësor. Ai është
Papa pritet me flamur kuq e zi në Maqdoninë e Veriut Zëvendës ministri i punëve të brendshme, Agim Nuhiu, zv/ministrja e financave Shirete Elezi, Besir Dehari dhe disa funks
Mijëra skocezë kërkojnë shkëputjen nga Britania e Madhe Mijëra persona i janë bashkangjitur marshit në qytetin Glasgow, që në fakt është marshi më i madh që e mbështetë pavarës
Ky është vendimi i rreptë i gjykatës maqedonase për shqiptarin që ngriti flamurin Gjergj Prenkoçaj u dënua me 1100 euro gjobë dhe u dëbua nga Maqedonia me ndalesë kthimi për 5 vite, vetëm për shkak se d
Vendosën flamurin shqiptar në kalanë e Ohrit, arrestohen valltarët Grupi i këngëve dhe valleve folklorike nga Kosova sot në mëngjes ka vendosur flamurin shqiptar në Kalanë e Samuilit në