999 rezultate për

fituar

COVID-19/ E zbulon Rama, kaq shqiptarë e kanë përfituar deri tani "pagën e luftës" Kryeministri Edi Rama ka zbuluar se sa shqiptarëve u ka kaluar në llogari "paga e luftës". Rama, gjatw njw komunikimi
Pandev: I gatshëm të jap tripletën e fituar me Interin për ta mposhtur Kosovën Jo vetëm Kosova e ëndërron kualifikimin në Euro 2020, pasi edhe në kampin e Maqedonisë së Veriut e ëndërrojnë pjesëmarrj
Ndahet nga jeta aktorja e famshme (FOTO LAJM) Aktorja e njohur, Shirley Knight ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare, shkruajnë mediat e huaja. Knight ndërroi jetë
Schillaci ende nuk e ka të qartë se si Italia mbeti pa titull të botës në vitin 1990 Salvatore Toto Schillaci ende nuk mund të besojë që Italia dështoi të fitonte Botërorin e vitit 1990 me skuadrën që kish
Dy skuadrat e vetme ndaj të cilave nuk ka fituar Messi Një vit më parë Lionel Messi u bë futbollisti me më së shumti fitore në historinë e Barcelonës. Pas një ‘hat-triku’ k
Çfarë pritet në gjysmën e dytë të muajit Prill? Pipero: Beteja e parë e fituar! Lajmi i mirë: Ulet numri i rasteve të reja me Corona në Shqipëri. Por lehtësimi i kufizimeve shoqërohet me ashpërsim ndë
Kanë financuar AAK-në, pesë kompanitë kanë fituar 26 tendera në institucione publike Organizata joqeveritare “Çohu” ka publikuar disa shkrime në lidhje me shkeljet që ka gjetur Zyra Kombëtare e Auditimit n
Dalin testet e dyta për koronavirus te Valencia, 10 lojtarë pozitiv Ashtu sikurse dihej që nuk ka asnjë përjashtim dhe të gjithë goditen, COVID-19 nuk kurseu as klubet e futbollit. Një
Nga sot nisin aplikimet për pagat e "luftës", hapat që duhen ndjekur për të përfituar Nga data 1 prill ka nisur aplikimi i subjekteve të vogla, me qarkullim deri në 14 milionë lekë, për të përfituar pagën m
Rrahmani, basti i madh i fituar nga Verona Kur verën e kaluar iu bashkua Veronas, Amir Rrahmani nuk ishte shumë i njohur në Itali. Por për nëntë muaj, kapiteni i K
Këto janë vitet kur Juventusi ka fituar dhe ka humbur 9 finalet e Champions Juventusi ka fituar dy finale dhe ka humbur 7 prej tyre në Champions League. Në fakt, nga periudha e vitit 1992 kur
Koronavirusi nuk ndalet, vendoset të anulohet një tjetër finale kupe Presidentët e Real Sosiedad dhe Atletik Bilbaos ranë dakort të shtyhet Finalja e Kupës së Mbretit, e planifikuar për tu
Akuzohet se ka përfituar 2 milionë dollarë nga Blater, Gjykata merr vendimin për Platinin Ish-presidenti i UEFA-s në vitet 2007-2015, Mishel Platini, humbi apelimin në Gjykatën Europiane të Të Drejtave të Njeri
Prag ndeshja, Zidane kërkon mbështetje maksimale nga tifozët Jemi pak orë larg një ndeshje e cila për rreth dy orë do të "paralizojë" botën. Reali nuk ka fituar në tri ndeshjet e
Joshua ka fituar miliona euro jashtë ringut gjatë vitit të kaluar Boksieri Britanik, Anthony Joshua, ka siguruar fitime të mëdha vitin e kaluar jashtë ringut. Kampioni i peshave të rë
Klop flet pas humbjes së parë: Tani mund të luajm futboll lirshëm Jurgen Klopp ka vënë në dukje anën e mirë të humbjes së parë në kampionat përballë Watford. Liverpooli e vizitoi stad
Kush është shqiptari që pritet të përfaqësojë Zvicrën në Eurovizion (VIDEO) Me datë 4 Mars, Zivcra do të shpallë fituesin që do përfaqësojë vendin në “Eurovision”. Shqiptari Gjon Muharremaj, i
Shifra të frikshme, sa janë fitimet vjetore të Liverpulit Kryesuesit e Premier Ligës, Liverpuli, ka shënuar shifra të frikshme për sa u përket të ardhurave vjetore. “Reuters” shk
Tahiri në studion e "Pressing": Kush fiton mesfushën ka më shumë shanse për të fituar, Mala do luaj Ish-futbollisti, Ermal Tahiri në studion e Pressing është shprehur se ekipi që do fitojë duelet në mesfushë në ndeshjen
Mundësia e skuadrave për të fituar Championsin, Atalanta lë mbrapa gjigandët europian (FOTO LAJM) Tashmë janë zhvilluar ndeshjet e para të fazës së eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. Analistat e futbollit kan