999 rezultate për

fituar

STATISTIKE/ Gjermania ka 23 vite pa fituar në Hollandë Kombëtarja gjermane nis fushatën e saj kualifikuese të "Euro 2020" kundër Holandës sot në orën 20:45, në "Johan Cruyff A
Gjoba e UEFA-s, Ronaldo e shlyen në vetëm 120 minuta CR7 do të luajë në çerekfinalet e Championsit ndaj Ajax-it. UEFA ka përdorur për sulmuesin e Juventusit të njëjtën v
Euro 2020: Hollanda e furishme, Kroacia përmbys, Belgjika bën dëtyrën (VIDEO) Holanda ka mposhtur 4-0 Bjellorusinë duke marrë kryesimin e Grupit C të kualifikueseve të Euro 2020. Ishte Memphis Depay
Dechamps: Griezman i nënvlerësuar në Francë? Po sigurisht ! Trajneri i Francës, Didier Deschamps, gjatë konferencës për mediat të dhënë me rastin e grumbullimit të ekipit kombëtar
Flet Spalletti para derbit: Objektivi ynë është zona Champions, për të fituar duhet të luajmë mirë si skuadër Në prag të derbit të Madoninës mes Milanit dhe Interit, ka folur trajneri zikaltër Luciano Spalleti i cili është vënë në
Sezoni i përmbysjeve në Champions Liga e Kampionëve është kompenticoni më prestigjoz për klube ku vërtet ka garë të fortë dhe se asnjë skuadër nuk toleron
Vajza iu plagos në Gërdec, babai: Delijorgjt nuk i sekuestrohen pronat...(VIDEO) Kujtimi, babai i Reginës, e cila mbeti e plagosur nga ngjarja e Gërdecit, mes vështërsive për të përballuar pasojat, për
Ish ylli Interit: Mos e krahasoni Juventusin me Interin e tripletës Esteban Cambiasso insiston se Juventus nuk mund të krahasohet me Inter-in e tripletës. Interi i Cambiasso-s mbetet eki
Nëse Sterling shënon Manchester City nuk njeh humbje Sa herë që ai shënon, skuadra ku ai luan nuk humbet. Ky është Raheem Sterling, që në karrierën e tij ka realizuar gol në
Medel godet me shpullë Quaresman për një faull (VIDEO) Besiktas ka fituar 3-2 ndeshjen e radhës ndaj Konyaspor në Super Lig turke. Megjithatë, e gjithë vëmendja e rrjeteve soc
Flet mbrojtësi i Tottenhamit: Bale nuk do rikthehet këtë verë tek ne Ben Davies ka hedhur poshtë mundësinë që Gareth Bale mund të rikthehet tek Tottenham këtë verë, shkruan Albeu.com. Ba
Fitimet nga stadiumet: Dominojnë Barcelona dhe Reali, Juventus dobët (FOTO LAJM) Barcelona dhe Real Madrid janë klubet që kanë përfituar më shumë të ardhura nga stadiumet e tyre në sezonin 2017/18.
Pochetino: Kemi shpresë dhe ne për të fituar Ligën e Kampioneve Tottenhami hodhi një hap të sigurtë drejt çerekfianaleve të Ligës së Kampioneve teksa mposhti në ndeshjen e parë Borussi
8 ekipe në garë për të fituar tripletën Në futbollin europian kanë mbetur aktualisht 8 ekipe, të cilat të paktën duke u bazuar në llogaritë matematikore, mund
Majko: Ndonjëherë në politikë humb duke fituar Sa herë ka kriza të forta politike, kur në pushtet është e majta, dhe pushteti i kryeministrit vihet në rrezik, gjithnjë
Pochetino: Na duhet një dekadë për të fituar Premier League Mauricio Pochettino i cili vitet e fundit i ka shkuar afër titullit në Premier League por në fund nuk ia ka dalë mbanë k
Batistuta: Po të isha te Reali dhe Milani do të kisha shënuar 200 gola Ish-sulmuesi i Romës dhe Fiorentinës Gabriel Omar Batistuta, i është rikthyer edhe njer karrierës së tij në futboll.
Provokon presidenti i Atleticos: "CR7 nuk ka fituar 5 Champions" Triumfi i Atletico Madrid kundër Juventusit në Ligën e Kampioneve, është pasqyruar ndjeshëm nga meidat spanjolle. Por
Erdhi për të fituar Champions-in me Juven, por Ronaldo rrezikon dështimin Cristiano Ronaldo u transferua me shumë bujë tek Juventusi në merkaton e verës së shkuar, teksa u ble për shifrën rekord
Nuk duroi dot presionin e tifzove në Madrid, Ronaldo tregon arsyen (VIDEO) Cristiano Ronaldo përjetoi një mbrëmje të zezë në Madrid, sepse Atletico e dërrmoi Juventusin dhe rezultati 2-0 është mj