999 rezultate për

fischer

Presidenti austriak viziton nesër Tiranën Presidenti austriak Heinz Fischer zhvillon nesër një vizitë zyrtare në Tiranë. Sipas njoftimit të Presidencës në orën 1
Presidenti austriak Fischer vizitë zyrtare në Shqipëri Presidenti austriak, Heinz Fischer do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Shqipëri dhe në Malin e Zi duke filluar nga jav
Gjermani, goli i "pamundur" i Fischer (VIDEO) Në ndeshjen e Bayernliga Sud mes Wolfratshausen dhe Pipinsried, miqtë kalojnë në avantazh falë një supergoli të Sebastia
Milan-Ajax, formacionet e mundshme Dy rezultate nga tre të mundshme në dispozicion të Milanit në ndeshjen e sotme ndaj Ajaxit që vlen kualifikimin për fazë
Rama meets Austrian President, Heinz Fischer Prime Minister Edi Rama met with the Austrian President Heinz Fischer. Rama informed the Austrian President on reforms,
Austria premton mbështetje drejt BE-së Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Austri është pritur sot nga presidenti i ven
Pamje të shpërthimit të një meteori (VIDEO) Fotografi amerikan Michael K. Chung ka arritur të fotografojë shiun e meteorëve të javës së kaluar, kur fiksoi momentin
Austria mbështet Kosovën në proceset integruese Me ftesë të Presidentit të Austrisë, Heinz Fischer Presidentja e Kosovës po qëndron për një vizitë shtetërore në Republ
Marrëveshjes Kosovë- Serbi, faktor stabiliteti Kryetari i Partisë Socialiste zhvilloi dje një takim me Presidentin Republikës së Asutrisë Heinz Fischer. Në këtë takim
Rama takon presidentin e Austrisë: Fischer një mik i mirë i Shqipërisë Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama gjatë vizitës së tij në Vjenë ka zhvilluar një takim me presidentin Austriak Heinz Fi
Fischer: Pakti PS-LSI, shenjë e politikave personale Në një prononcim eksluziv për "Gazeta Shqiptare", analisti i njohur amerikan, Bernd J. Fischer, analizon paktin e fundit
Fischer, mbështet lirinë dhe shtetin e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë vizitës zyrtare në Berlin, ka zhvilluar një ta
Talenti i Ajax çmend Barçën, Milanin dhe United (VIDEO) Edhe pse është vetëm 18 vjeç, për talentin Viktor Fischer janë në "luftë" Barcelona, Milan dhe Manchester United. Futbo
Presidenti i Austrisë uron presidentin e ri Nishani Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer ka uruar për zgjedhjen në detyrën e re Presidentin Bujar Nishani. Në mesazhin e tij
Fischer: Se pari kufiri Serbi - Kosove, pastaj BE-ja Ish ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Joschka Fischer, në një shkrim autorial për “Koh&eum
B. Fischer: Nacionalizmi shqiptar është më i dobët se ai i fqinjëve të tjerë në rajon Një historian amerikan thotë se nacionalizmi shqiptar është zhvilluar më vonë se nacionalizmat e kombeve të tjera në Bal