999 rezultate për

finalen

Ishte planifikuar në Stamboll, finalja e Champions luhet në Lisbonë Kryeqyteti i Portugalisë, Lisbona, pritet të jetë qyteti që do të fitojë të drejtën për organizimin e finales së kompeti
Dani Alves krahason Barcelonën me Muhammad Ali ne finalen e Champions të 2015 Katalanët fitonin tripletën nën urdhrat e Luis Enrique, me MSN që kishin lidershipin në fushën e blertë. Në finalen e
Uzuni e Çokaj dërgojnë Lokomotivën e Zagrebit në finalen e Kupës së Kroacisë Lokomotiva e Zagrebit "fluturon" në finalen e Kupës së Kroacisë falë dy futbollistëve shqiptarë. Enis Çokaj dhe Myrto Uz
Zbulohet data për finalen e Kupës së Italisë, edhe pak ditë FIGC, Serie A dhe Qeveria e Italisë kanë marrë një vendim tejet të rëndësishëm. Sot, në samitin që u mbajt me fillim
Iniesta zbulon një sekret: Triumfi në Kupën e Botës më shpëtoi nga depresioni Ikona e Barcelonës dhe kombëtares së Spanjës, Iniesta, kishte një kohë të vështirë në karrierën e tij, pasi ai po përbal
Arbitri i finales së Champions, Real-Atletico: Goli i Ramos ishte i parregullt (VIDEO) Mark Clattenburg ishte gjyqtari i finales të vitit 2016 që Real Madridi e kishte fituar ndaj Atletico Madridit. Gjyqt
7 maj 1986 kur Steaua e Bukureshtit mundte Barcelonën në finalen e Kupës së Kampioneve (VIDEO) Si sot para 34 vitesh në stadiumin “Ramon Sançez Piszhuan” të Sevijas, Steaua e Bukureshtit fitonte trofeun prestigjioz
Në vitin 2002 Bayer Leverkusen humbi 3 finale brenda 9 ditëve Në vitin 2002 Bayer Leverkuseni ishte njëra prej skuadrave më të mira në Evropë. Klubi gjerman kishte qenë në garë pë
Merret vendimin i papritur për finalen e Kupës së Spanjës Finalja e Copa del Rey mes Athletic Bilbao dhe Real Sociedad ishte një nga çështjet që duhej të mësonin epilogun këto di
UEFA vendos një datë të re për finalen e Champions UEFA vendos një datë të re për finalen e Champions League. Drejtuesit më të lartë të qeverisë së futbollit europian
Pirlo hap librin e kujtimeve: Të mundja Juven në finalen e Champions-it ishte emocionuse Në ditët e fundit, ku si rrjedhojë e masave së sigurisë për shkak të koronavirusit, programet e ndryshme të ftuarit e ty
Milito nostagjik, kujton finalen e Madridit Ndërkohë që futbolli është ndalur për shkak të koronavirusit, emisionet televizive po gjejnë kohën t’u rikthehen protago
Drejt zyrtarizimit, UEFA merr vendim për kampionatet Vënia në dyshim e sezonit 2019/20 tani thuhet se është ‘jashtë tavolinës’ së diskutimit, me UEFA-në dhe ligat evropiane
ZYRTARE: UEFA shtyn finalen e Champions dhe Europa League UEFA sot ka marrë vendimin për të shtyrë finalen e Ligës së Kampioneve dhe Evropa Ligës. Pandemia e koronavirusit ka
Kupa e Mbretit/ Ath. Bilbao siguron finalen (VIDEO) Athletic Bilbao i është bashkuar Real Sociedad-it në finalen e Kupës së Mbretit pas humbjes 2-1 të pësuar në fushën e Gr
UEFA nis shitjen e biletave për finalen e Champions, këto janë çmimet Pavarësisht frikës së përhapjes së koronavirusit se mund të kërcënojë ndërprerjen e aktiviteteve futbollistike, UEFA zyr
Kupa e Mbretit, mësohet finalisti i parë (VIDEO) Real Sociedad është kualifikuar pas shumë kohësh në finalen e Kupës së Mbretit. Kjo pasi ata triumfuan edhe në ndeshj
Finalja e Ligës së Konferencës mund të luhet në "Air Albania" Nga viti 2021, për herë të parë do të zhvillohet Liga e Konferencës, si kompeticion i tretë i UEFA-së, pas Ligës së Kamp
Dy lojtarë "tradhtuan" Bayernin në finalen e 2012-ës me Chelsean, nuk gjuajtën penalltitë Finalja e Ligës së Kampioneve e vitit 2012 do të kujtohet gjithmonë nga tifozët e Bayern Munchen, të cilët panë se si sk
Humbja ndaj Napolit, ankohet Conte: U mbrojtën gjithë kohën Trajneri i Interit, Antonio Conte wshtw ankuar pas humbjes ndaj Napolit nw gjysmw finalen e Kupws sw Italisw nw "San Sir