999 rezultate për

finale

Fjalimi i Deschamps që motivoi djemtë e tij në finalen e Kupës së Botës (VIDEO) Në pushim të finales së Kupës së Botës, trajneri Dider Deschamps filloi t’i jepte një mesazh kyç futbollistëve të Francë
Futbollisti i Liverpoolit humbet sezonin e ri me lëndimin që pësoi në Champions League Alex Oxlade-Chamberlain është përjashtuar nga planet e Liverpoolit për sezonin e ri dhe trajneri Jurgen Klopp e pranon s
Portieri i Kroacisë i shpëton jetën shokut të tij (VIDEO) Daniel Subasiç ishte nga lojtarët më të mirë për Kroacinë në Botëror, teksa në disa ndeshje veshi petkun e heroit, ku me
U futën në fushë gjatë finales së Botërorit, ky është dënimi për shkelësit Finalja e Botërorit mes Francës dhe Kroacisë pati disa miq të paftuar, të cilët hyn në fushën e lojës. Përgjegjësinë
Këto kuriozitete të finales së Botërorit nuk duhet ti humbisni Franca dhe Kroacia u ndanë me një rezultat 4-2 në finalen e Botërorit "Russia 2018", ku pas kësaj ndeshje francezët pas
"Larg kamerat nga femrat seksi", por bukuroshet e finales "thyejnë" urdhërin (FOTO LAJM) Francë-Kroaci pati spektakël në fushë, por pas nuk mbetet as ai i tribunave. Megjithëse FIFA pak ditë më parë bëri a
Mbappe i barazoi rekordin, Pele e uron në rrjetet sociale Kilyan Mbappe është një nga lojtarët që shkëlqeu në këtë Botëror. Talenti i PSG arriti të fitonte çmimin “lojtari më i m
Kapet skedina e çmendur e finales së Botërorit (FOTO LAJM) Mbyllja e Botërorit ishte fatlume për Francën, e cila fitoi trofeun më të madh futbollistik, pasi mundi 4-2 në finale Kr
Presidentja e Kroacisë reagon pas humbjes së finales së Botërorit Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic, ka komentuar pas përfundimit të finales së madhe të Kampionatit Botëror, k
Shpërthen legjenda angleze: Arbitër idot, prishi finalen Legjendat angleze e ka cilësuar si “idiot”, gjyqtarin e ndeshjes finale mes Francës dhe Kroacisë, Nestor Pitana, për per
Finale e çmendur, spektakël dhe gola, pjesa e parë i takon Francës (VIDEO) Pjesa e parë e finales së Botërorit është mbyllur me rezultat 2-1 në favor të Francës. Kroacia në minutën e 18' ësht
VAR ndërhyn për herë të parë në një finale Botërori dhe ndëshkon Kroacinë (VIDEO) Një rast i dyshimtë në zonën e Kroacisë ka ndalur për disa minuta lojë. Në fillim nuk është akorduar asgjë por gjyqt
Autogoli i parë në një finale të Kupës së Botës Franca është në avantazh ndaj Kroacisë dhe do të kërkoj që të ruaj avantazhin deri në fund të ndeshje. Por ky është
Ndiqni LIVE finalen e madhe të Botërorit (VIDEO) Sapo ka nisur ceremonia e madhe e finales së Botërorit. Një organizim mahnitës po shfaqet vetëm disa minuta para nde
2 mijë tifozë kroatë shtesë për finalen Kupës së Botës Rreth 4 milionë kroatë janë mbledhur sot para televizorit dhe në sheshe për të ndjekur finalen e Botërorit “Rusi 2018”,
Fillon ceremonia e finales së Botërorit, ndizet stadiumi i Luzhinikit Në orën 17:00 Franca dhe Kroacia do të ndeshen me njëra-tjetrën për të përcaktuar edhe kampionin e Botës në futboll.
E mahnitshme, festa e kroatëve para finales do ju lërë pa fjalë (VIDEO) Kroacia do të përballet me Francën për të vendosur se cila do të jëtë skuadra që do të ngre lartë Kupën e Botës. Tifo
Raphael Varane, njeriu i finaleve Franca dhe Kroacia do të përballen sot se kush do të jetë skuadra që do të shpallet kampione bote. Një nga pikat kyçe
Kroacia mund Francën me statistika (FOTO LAJM) Finalja e madhe e Botërorit sapo ka mbërritur dhe Franca do përballet me Kroacinë për të vendosur se cila nga dy skuadra
Belgjika kthehet në shtëpi me medalje bronzi, priten si heronj (VIDEO) Belgët nuk arritën të kualifikohen për në finale, pasi u eliminuan nga Franca në gjysmëfinale me rezultatin 1-0, me goli