999 rezultate për

filmi

Gjendet një skenë nudo e Marilyn Monroe nga filmi 'Të martuarit' Një skenë nudoje me protagoniste Marilyn Monroe, e cila konsiderohej e 'shkatërruar', është gjendur pas shumë vitesh.
U nda nga djali i Topallit? Eva Murati flet për dasëm Eva Murati prej vitesh është në një lidhje me djalin e Jozefina Topallit, Genar Topalli. Megjithatë prej disa muajsh
Si skenë filmi, dallga gjigante fundos anijen (VIDEO) Këto pamje rrëqethëse të filmuara në Nias të Indonezisë tregojnë një anije që fundoset prej dallgëve gjigante. Në pa
"Miq me benefite", skenari i filmit të njohur qenka histori e vërtetë Nëse shihni aktoren Mila Kunis me shumë mundësi ju vjen ndër mend filmi “Friends with Benefits”. Në produktin kinematogr
Skenat erotike në film, aktorja shqiptare tregon se i sheh bashkë me të dashurin Enxhi Cuku ka rrëfyer edhe njëherë ndjesinë e skenave erotike në filmin e parë shqiptar horror. Ndër të tjera ajo ësh
Tërbohet rrjeti, aktori shqiptar në një film me Morghan Freeman dhe John Travolta Dëshirën për aktrim e kishte shfaqur që ku ishte i vogël, por pa e ditur se një ditë do të shndërrohej në një yll që do
Përleshja me ariun tek filmi i DiCaprio qenka e vërtetë, dy persona ndërrojnë jetë (VIDEO) Një çift është sulmuar për vdekje nga një ari i egër në fshatin Yerramukkam në jug të Indisë. Një burrë që donte ti mbro
Pjesë e filmit amerikan, Xhensila përlot me fjalën për Besin Mos e besoni po deshët por Besart Kallaku do të jetë pjesë e një filmi aksion të huaj. Bes Kallaku ka publikuar një p
Pa fjalë! Bes Kallaku luan në filmin amerikan krahas yllit të kinemasë (VIDEO) Mos e besoni po deshët por Besart Kallaku do të jetë pjesë e një filmi aksion të huaj. Bes Kallaku ka publikuar një p
Banorët e Librazhdit marrin situatën në dorë, shihni rrengun që i bëjnë hajdutit Disa banorë në Librazhd kanë vendosur të marrin vetë situatën në dorë duke instaluar kamera për të kapur hajdutët. Në
Vjen filmi i parë mbi Ilirët, nga kush po prodhohet (FOTO LAJM) Edhe një film do të mund ta shohim gjatë vitit të ardhshëm në ekranet e mëdha të kinemave shqiptare. Kështu së paku k
RRËFIMI/ Si u dashuruan Marjeta dhe Rikard Ljarja gjatë xhirimeve të filmit "Në pyjet me dëborë ka jetë" Para dyzet vitesh, në Bizë të Martaneshit u realizuan xhirimet e filmit artistik shqiptar “Në pyjet me borë ka jetë”, ku
Bleona luan në filmin hollivudian krah Nicolas Cage (VIDEO) Duklet se Bleona Qereti nuk di të dalet. Përpos këngës ajo duket se po i futet edhe aktrimit. Bleona është pjesë e n
Tërbohet rrjeti, aktori shqiptar në një film me Morghan Freeman dhe John Travolta Dëshirën për aktrim e kishte shfaqur që ku ishte i vogël, por pa e ditur se një ditë do të shndërrohej në një yll që do
Silvester Stalone tregoi një të fshehtë për filmin "Rambo" Aktori i njohur Silvester Stalone u bë i famshëm nga rolet e tij në filmat e njohur “Roki” dhe Rambo”. Ai duket se k
Misteri, pse Kate Middleton mban gjithnjë leokoplast në duar (FOTO LAJM) Kate Middleton është një femër elegante, nënë e tre fëmijëve, e cila gjithmonë kurohet deri në detaje. Ndër të tjera
Ndërron jetë xhuxhi më i dashur nga filmi Borëbardha Xhuxhi më karizmatik në filmin “Borëbardha dhe 7 xhuxhët” ka ndërruar sot jetë më moshën 61-vjeçare. Tayyar Yildiz is
“Bond 25”, Danny Boyle dhe Daniel Craig konfirmohen Regjisori fitues i një statuete “Oscar”, Danny Boyle do të ribashkohet me Daniel Craig për filmin më të ri “Bond”, që du
Olta Gixhari gati për filmin e radhës (FOTO LAJM) Olta Gixhari, aktore që prej vitesh ka siguruar role të rëndësishme. Në postimin e fundit ajo shfaqet duke regjistrua
Arrihet edhe një marrëveshje mes Maqedonisë dhe Kosovës Kosova dhe Maqedonia kanë nënshkruar në Kanë të Francës marrëveshjen e bashkëprodhimit në fushën e kinematografisë, në k