999 rezultate për

filma

Nëse bëni këtë veprim kur shihni filma, kemi një lajm të mirë për ju Shpesh mund të ndodhë që ndërkohë që qëndrojmë para televizorit duke parë një film, fillojmë të qajmë dhe nuk dimë të sh
Si në filma, vëllezërve binjakë i lindin fëmijët në të njëjtën ditë Dy vëllezër binjakë identikë nga Minesota në SH.B.A. mirë që ndajnë të njëjtën ditëlindje, por tani edhe djemtë e tyre t
I bënë të gjithë për të qarë, filmat romanik që janë bazuar në histori të vërteta dashurie 1. 50 First Dates Filmi mund të jetë një komedi romantike e sheqerosur, por në fakt, është bazuar në historinë e Mich
Dizanjet dhe teknologjitë që ju bëjnë të ndiheni shumë vite në avancë (FOTO LAJM) Pajisjet shtëpiake vijnë në forma të ndryshme, dhe disa dizenjo bëjnë të ndihesh vërtet në të ardhmen. Kjo ndodh pasi
Njësoj si në filmat horror, 10 psikopatët më të famshëm në histori (FOTO LAJM) A dini se disa prej filmave horror janë ndërtuar mbi histori të vërteta?! Në histori janë të shumtë psikopatët që kan
Fiks si nëpër filma, policia ndjek shoferin me "Mercedes ML" në Elbasan (VIDEO) Fiks si nëpër filma. Kështu duket dhe kjo ndjekje ku policia i shkon nga pas një shoferi që drejtonte një automjet tip
Gjendet e pajetë ylli i filmave për të rritur, vajza e një agjenti të CIA-s (FOTO LAJM) Ka ndëruar jetë në moshën 43-vjeçare ylli i filmave për të rritur Jessica Jaymes. Sipas asaj që raportojnë mediat ndërko
Këto 6 gafa të mëdha në filma me siguri nuk i keni vënë re (FOTO LAJM) Edhe regjisorët më të mëdhenj bëjnë gabime në filmat e tyre. Këto gabime mund të jenë të rëndësishme, (ndoshta shumica n
Vajza 16-vjeçare çdo ditë humb kujtesën, historia e dhimbshme si nëpër filma Të humbësh kujtesën çdo ditë! Është kjo historia e 16-vjeçares amerikane Riley Horner, nga Illinois, e cila çdo ditë rij
Filmat komedi ndër vite me aktorët më të njohur që nuk duhet t’i humbisni Filmat janë mënyra më e mirë për të ngritur disponimin, por ndonjëherë është e vështirë të zgjedhni një – na ka ndodhur
Gabimet qesharake që kanë ndodhur në filmat e njohur (FOTO LAJM) Megjithëse qindra apo mijëra njerëz punojnë në produksionin e filmave, ndonjëherë i shpëtojnë gabime që nuk arrijnë të k
Ndjekje si në filma, trafikantët hedhin thasët me kokainë në ujërat e Paqësorit (VIDEO) Roja Bregdetare e SHBA bllokoi një nëndetëse që transportonte 17690 kg kokainë dhe 432 kg marjuanë me një kosto prej 453
Angelina Jolie zbulon rolin e ri, aktorja nuk ju ndahet filmave me superheronj (FOTO LAJM) Pas suksesit të madh që pati me rolin e saj tek filmi “The Maleficent”, Angelina Jolie duket se ka gati suksesin e radhë
Befason Stresi: Mos kisha marijuhanë, do ishte djegur burgu, me çunat si në filma (VIDEO) Reperi i njohur Stresi ka treguar se në burg ka qenë me të gjitha kushtet. Rrëfimi i tij për emisionin 72 Sen, të jep nd
Marvel vjen me super risi, 10 filma të rinj me superheronj Marvel ka paralajmëruar risi dhe të paktën 10 filma të rinj me superheronj. Presidenti i studios Kevin Feige, i shoqërua
Zjarr në studion e filmave vizatimorë, 23 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur në Japoni Mëngjesin e kësaj të enjteje një zjarr ka rënë në në një studio të animacionit në Kioto, ku të paktën kanë mbetur 23 të
Vendet ku janë frymëzuar filmat e Disney janë reale (FOTO LAJM) Animatorët e Disneyt kanë marrë frymëzim nga spote të jetës reale për të krijuar mbretëri ikonike të filmave. Filmat e D
4 filmat e animuar që nuk mund ti lëmë pa i parë, bëni gati kokoshkat (VIDEO) Kohët e fundit filmat e animuar janë kthyer në obsesion për të gjithë. Mënyra e realizimit dhe personazhet që përdori
Rastet kur në filma të ndryshëm është veshur i njëjti kostum (FOTO LAJM) Kostumet janë pjesë themelore e shumë filmave, veçanërisht atyre të zhvendosur në të kaluarën dhe shpesh kontribuojnë në
5 filmat që duhet të shihni me patjetër këtë verë (FOTO LAJM) Ditët janë shumë të nxehta dhe sigurisht që nuk mund të mos mendojmë për detin,plazhin apo dhe për pishinat. Edhe pse gj