999 rezultate për

filma

12 filmat që priten të dalin në vitin 2020 dhe do të pushtojnë kinematë Industria e filmit po kalon drejtpërdrejt në dekadën e re, duke e kaluar shkopin në një gjeneratë të re. Ata do të zgjer
Si do të dukeshin personazhet vizatimorë nëse një ditë do të plakeshin (FOTO LAJM) Të gjithë jemi rritur me filma vizatimorë. Madje edhe sot na pëlqen që t'i shohim e të heqim mendjen nga stresi i ditës.
Në muajin e festave, duhet të shihni këto 10 filma Dhjetori është muaji më festiv i vitit dhe shumë persona e shijojnë këtë muaj edhe thjesht duke parë filma. Filmat e Kri
Luajti në filmin "Kapedani", ndahet nga jeta aktorja Eva Pëllumbi Aktorja e njohur shqiptare Eva Pëllumbi ka ndërruar jetë ditën e sotme. P ër publikuan shqiptar ajo është e njohur pë
Dilni nga rutina e "I vetëm në shtëpi", këto janë filmat që mund të shihni gjatë festave (FOTO LAJM) Pasi të kemi rendur për 12 muajt e fundit, më në fund kemi një shans të ngadalësojmë, të kalojmë kohën me të dashurit ta
Skenat epike të filmave, 17 foto që provojnë sesi na "mashtrojnë" me efektet (FOTO LAJM) Kur shikojmë filma aksion apo fantazi, mahnitemi aq shumë nga efektet aq sa duket se jemi në një botë tjetër. Por gji
E kënaqur me Romeon, Jonida Maliqi nuk ka nevojë për filma +18 (VIDEO) Jonida Maliqi është një ndër femrat më tërheqëse të ekranit shqiptar. Falë stilit të saj të veçantë këngëtarja ja ka
Eva Alikaj flet për skenat erotike në filmat shqiptar para viteve '90: Po e kam bërë (VIDEO) Aktorja e njohur Eva Alikaj ishte e ftuar mbasditen e djeshme në programin e mbasidtes ‘Rudina’. Aktorja foli për pro
Meta paralajmëroi videon "e rrezikshme", Dvorani: Nuk merrem me filma me metrazh të shkurtër Presidenti Ilir Meta ditën e djshme ka publikuar një lidhur me kreun e KED, Ardian Dvorani. Në një dalje për mediat,
Të shikoni filma horror është njësoj si të ecni 30 minuta Nëse jeni në mesin e personave që iu pëlqejnë filmat e frikshëm, atëherë kemi disa lajme të mira për ju. Një studim i
Studim: Pse filmat e Krishtlindjes janë kaq të njohura Filmat e Krishtlindjes janë ngulitur fortë në mendjen e njerëzve përgjatë festave të fundvitit. New York Times raporton
10 filma që duhen parë gjatë festave Pushimet e dimrit janë në prag. Asgjë s’të bën më të lumtur se ndjesia që të jep shtëpia e ngrohtë gjatë periudhës së fe
E futën me forcë në makinë, si ndodhi rrëmbimi si në filma i të riut në Tiranë Detaje të reja janë zbuluar nga rrëmbimi si në filma në Tiranë. 23-vjeçarit maqedonas, Davor Velefski ka qenë pranë K
Çfarë nuk shihni pas filmave të famshëm, realizimi i super personazheve (FOTO LAJM) Sasia e kohës dhe mundit, që shkojnë për të bërë filma në Hollivud është mbresëlënëse. Mjafton të shohim skenat e jashtë
Si në filma, policia përplaset me grabitësit e diamanteve (FOTO LAJM) Një grabitje e shkuar keq në Florida përfundoi me 4 viktima, pas një përleshje të armatosur mes grabitësve dhe forcave t
Grabitje si në filma në Zvicër: Vjedhin paratë, i vëjnë zjarrin transportuesit dhe më pas edhe makinave të tyre (VIDEO) Për një kohë të shkurtër kishin ndodhur disa grabitje të armatosura të automjeteve që transportojnë para. E një e til
Ruskovska për Janevën: Hyri në filma, mendonte se nuk mund t’i bëj askush asgjë Prokurorja Vilma Ruskovska pas gjykimit për lëndën ‘Haraçi’ tha se “kishte një film ‘Engjëjt e Çarlit’. Kishte një zonjë
100 filmat më të mirë drejtuar nga gratë BBC Culture anketoi 368 ekspertë të filmit nga 84 vende të ndryshme të botës për të gjetur filmat më të mirë nga kineast
3 shqiptaret që luajnë në filma me pullë të kuqe dhe fitojnë miliona (FOTO LAJM) Për këto të trija është folur shpesh. Ato janë janë tashmë të njohura dhe tepër të kërkuara në industrinë e filmave p
Shtuan shpejtësinë e hodhën mallin nga dritarja, kapen si në filma shqiptarët Policia italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë të cilët nuk iu bindën urdhrit të autoriteteve për të ndaluar. Kjo, p