999 rezultate për

filma

Si në filma, dy shokët e ngushtë ishin ngatërruar në maternitet Dy shokë të ngushtë 41-vjeçarë kanë shpërthyer në lot kur kanë mësuar se ata janë ndërruar në maternitet dhe kanë jetuar
Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër, 3 histori mbijetese si në filma Louis Zamperini – I pathyeshmi Më 27 maj të 1943- shit, aeroplani i Forcave Ajrore të Ushtrisë Amerikane arriti të sh
Blogerja bëhët virale, krijon veshje ikonike të frymëzuara nga filma dhe shfaqje (FOTO LAJM) Kate është një blogere hungareze e cila ka niur në rrjet një sfidë mjaft interesante. Ajo krijon veshje elegante dhe
Gabimet qesharake që kanë ndodhur në filmat e njohur (FOTO LAJM) Megjithëse qindra apo mijëra njerëz punojnë në produksionin e filmave, ndonjëherë i shpëtojnë gabime që nuk arrijnë të k
Aksion si në filma, policia kap shqiptarin 30 kg kokainë Një i ri shqiptar është vënë në pranga nga policia italiane pas një ndjekje si në filma. Mediat italiane shkruajnë
Si në filma: Po e ndiqte policia, shqiptari përplaset dhe tenton të largohet përsëri Një operacion i policisë greke për të kapur një shqiptar është i denjë për film aksion. Ngjarja ka ndodhur dy ditë më pa
Çfarë nuk shihni pas filmave të famshëm, realizimi i super personazheve (FOTO LAJM) Sasia e kohës dhe mundit, që shkojnë për të bërë filma në Hollivud është mbresëlënëse. Mjafton të shohim skenat e jashtë
"Nuk marr pension të veçantë", rrëfimi i rrallë i Rikard Ljarjes Vite më parë portreti i tij ka qenë vazhdimisht i pranishëm, si në Kinema ashtu dhe në Televizionin e vetëm të asaj kohe
Ndahet nga jeta akotri i dashur amerikan (FOTO LAJM) Një nga aktorët më të preferuar të filmit dhe televizonit amerikan, Brian Dennehy ka vdekur sot në moshën 81 pas disa de
Skenat e filmave në karantinë, njerëzit po arrinë kulimin e kreativitetit (FOTO LAJM) Këto ditë vetëizolimi, shumë qytetarë zgjedhin që ta kalojnë duke parë filma. Por, disa përdorues të rrjeteve sociale, k
Ndjekje si në filma: Nuk iu bind policisë, arrestohet durrsaku me armë me vete Policia e Durrësit ka arrestuar një 47-vjeçar, pas një ndjekje rreth 5 kilometër nga ana e policisë. A. B., 47 vjeç,
Gabimet qesharake që kanë ndodhur në filmat e njohur (FOTO LAJM) Megjithëse qindra apo mijëra njerëz punojnë në produksionin e filmave, ndonjëherë i shpëtojnë gabime që nuk arrijnë të k
Filmat që do t'ju ndihmojnë të qetësoheni dhe harroni çdo gjë (FOTO LAJM) Filmat komedi shpesh herë trajtohen si më të lehtët për tu konceptuar. Por ato lenë shijen filozofike te secili shiku
Dizanjet dhe teknologjitë që ju bëjnë të ndiheni shumë vite në avancë (FOTO LAJM) Pajisjet shtëpiake vijnë në forma të ndryshme, dhe disa dizenjo bëjnë të ndihesh vërtet në të ardhmen. Kjo ndodh pasi
I izoluar në shtëpi, ylli i Premier League kapet duke shikuar filma pornografik (FOTO LAJM) Miliarda njerët tani në karantinë, po kërkojnë mënyra për ta mbajtur veten të zënë, dhe mbrojtësi i Norwich City Timm Kl
10 filmat më të bukur me futboll që mund t’i ndiqni gjatë kësaj kohe në shtëpi Një këtë periudhë të vështirë izolimi, për shkak të Koronavirusit, një alternativë e mirë për të kaluar kohën janë edhe…
Vendet ku janë frymëzuar filmat e Disney janë reale (FOTO LAJM) Animatorët e Disneyt kanë marrë frymëzim nga spote të jetës reale për të krijuar mbretëri ikonike të filmave. Filmat e D
Filmat komedi ndër vite me aktorët më të njohur që nuk duhet t’i humbisni Filmat janë mënyra më e mirë për të ngritur disponimin, por ndonjëherë është e vështirë të zgjedhni një – na ka ndodhur
Të zbrazëta njësoj si në filma, koronavirusi boshatis "pikat" që zakonisht qëndrojnë plot (FOTO LAJM) Koronavirusi është shpallur mbrëmjen e djeshme pandemi botërore. Virusi i frikshëm ka marrë deri tani mijëra jetë pra
Ndjekje si në filma: Nuk iu bind shtetrrethimit e përplasi patrullat, kapet i forti me BMW (VIDEO) Policia e Shtetit vijon monitorimin e rrugëve urbane dhe interurbane, për zbatimin e ndalim qarkullimit të automjeteve.