999 rezultate për

fillimit

Thaçi uron qytetarët për përvjetorin e 14 të fillimit të bombardimeve të NATO-s Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar sot qytetarët në shënimin e përvjetorit të 14 të fillimit të bombardimeve
Veriu i Kosovës akoma pa një marrëveshje Në lidhje me komunat serbe në veri të Kosovës, duket se Kosova dhe Serbia do të ndajnë qëndrime të ndryshme në takimin e
Nishani: Jeta e Trebickës e shkurtër, pragu i fillimit të një pavdekësie Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka shprehur hidhërimin e thellë për ndarjen nga jeta të artistit dhe aktorit të s
Plagosen dy persona në aeroportin e Prishtinës Dy persona janë plagosur me armë zjarri mesditën e sotme në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Mësoh
Nuk ka paqe në Siri, 400 të vdekur në një ditë Përpjekje intensive diplomatike janë duke u zhvilluar për të gjetur një zgjidhje për konfliktin sirian, pas ditës më të
Fabregas 4 javë jashtë fushe Cesc Fabregas do ta mbyllë këtë vit kalendarik në infermierinë e klubit katalanas për shkak të një tërheqjeje muskulare
Gruevski fyen shqiptarët, BDI vazhdon kurorën me të Qeveria Gruevski me votat e BDI-së mbijetoi votëbesimin e ngritur nga LSDM-ja opozitare. BDI-ja e Ahmetit në rolin e shp
Galliani: Pato rikthehet shpejt Pas një jave pushimi për shkak të ndeshjeve miqësore dhe eleminatore të kombëtareve, Administratori i Deleguar i Milan,
Viti i ri shkollor, Osmani uron nxënësit dhe mësuesit Kryetari i Komunës Gostivar dhe njëkohësisht kreu i partisë Rilindja Demokratike Kombëtare, Rufi Osmani, ka uruar sot të
Zbatimi i marrëveshjeve, kusht i fillimit të negociatave BE-Serbi Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fule, tha sot se kushti kryesor për fitimin e datës së negociatave
Spanjë-Francë, asnjë qeveritar në stadium Asnjë përfaqësues i qeverisë spanjolle nuk do të jetë prezent në shkallët e stadiumit "Donbass Arena" të Donetskut për t
Koshtunica: BE presion për heqjen dorë nga Kosova Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë dhe ish-kryeministri i këtij vendi, Voisllav Koshtunica, ka deklaruar se Bashk
Largimi e emigrantëve, euro fiton pikë ndaj lekut Monedha e Bashkimit Evropian euro ka pësuar një rritje gjatë fillimit të këtij viti duke u shkëmbyer në 138,9 leke. Ndr
Walcott refuzon ofertën e Juventusit Mesfushori i Arsenalit i cili kërkohej me ngulm nga ekipi i "Zonjës së Vjetër", Theo Walcott ka mohuar se do të kalonte
Integrimi, Kosova parakusht për Serbinë Ofrimi i statusit kandidat për serbinë për anëtarësim në BE, varet nga përparimi në marrëdhëniet mes Beogradit dhe Pris
Wembley, vdes një tifoz Uellsian Një tifoz uellsian ka vdekur mbrëmjen e së martës jashtë stadiumit Wembley të Londrës para fillimit të ndeshjes së futbo
Fotografitë e para, pas fillimit të sulmit mbi Libinë (FOTO LAJM) Ushtria amerikane ka publikuar fotografitë e para pas fillimit të sulmit ushtarak mbi Libinë. Në fotografitë e publikuar
Kuvendi debaton sot për pr/rezolutën Kuvendi i Republikës së Kosovës do të debatojë sërish sot në përpjekje për të miratuar një rezolutë, që do të tregonte v
BE në pritje të fillimit të dialogut Bashkimi Evropian thotë se pavarësisht zhvillimeve politike në Kosovë duhet të ketë një vazhdimësi të proceseve të fillu
Nëntë kushtet e Uashingtonit për Beogradin para fillimit të negociatave për statusin e Kosovës Nënsekretari amerikan i Shtetit Nikolas Bërns gjatë vizitës së fundit në Beograd i ka dorëzuar kryeministrit serb Vojisl