999 rezultate për

fifa

Po hetohet nga FIFA, shikon se çfarë thotë Shaqiri (FOTO LAJM) FIFA pritet të marrë vendimin nesër në lidhje me festimin që bëri Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri. Veprimi i dy shq
Euronews: FIFA hap proçedurë disiplinore për Xhakën dhe Shaqirin Të gjithëve na gëzuan me golat që Shaqiri dhe Xhaka shënuan për Zvicrën në përballjen e saj me Serbinë, ndeshje e vlefsh
Reagon mjeku për hetimin e FIFA-s: Është simbol pellazgo - ilir (FOTO LAJM) FIFA ka nisur hetimet mbi festmin me shqiponjë nga dy futbollistët Xhaka dhe Shaqiri në ndeshjen me Serbinë Ky fes
Ardit Gjebrea del kundë FIFA-s: S’treguan gishtin e mesit (FOTO LAJM) Festimi i dy lojtarëve të Zvicrës me origjinë shqiptare, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ka nxitur shumë debat. Madj
FIFA hap hetim kundër Shaqirit dhe Xhakës Shtëpia botërore e futbollit, FIFA do të hetojë mënyrën e festimit të golave nga ana e futbollistëve kosovarë të Zvicrës
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes në sfidën Gjermani - Suedi Gjermania bëri një përmbysje historike sonte ndaj Suedisë në sekondat e fundit të ndehsjes, ku triumfoi me shifrat 2-1.
Serbia nuk përmbahet nga dëshpërimi, ankohet në FIFA për fesimet dhe gjyqtarin Serbët nuk arrijnë të përballojnë dëshpërimin pas humbjes nga Zvicra. Mediat në Serbi raportojnë se Federata Serbe e
PROVOKACIA! Tërbohen mediat serbe, të reagojë FIFA (FOTO LAJM) Mediat serbe kanë reaguar menjëherë ndaj festimit me simbolin e shqiponjës nga dy lojtarët me origjinë shqiptare të Zvic
Serbët nuk pajtohen me festën e shqiptarëve: FIFA të marrë masa! Ndeshja e sotme i bëri të gjithë shqiptarët të ndihen sikur ishin pjesë e Botërorit. Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri
PROVOKACIJA/ Shqiponja e Shaqirit dhe Xhakës tërbon serbët, i kërkojnë FIFA-s të marrë masa Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin protagonistë në fitoren e sotme ndaj Serbisë me 2 golat e realizuar. Gjatë fe
Ndeshja Zvicër-Serbi, FIFA shpall një shqiptar njeriun e ndeshjes (FOTO LAJM) Mesfushori Xherdan Shaqiri është përzgjedhur nga FIFA si lojtari më i mirë i ndeshjes kundër Serbisë. Pretendent për
Ky është lojtari i ndeshjes, Australi - Danimarkë Ndeshja mes Australisë dhe Danimarkës përfundoi në një barazim 1-1 në "Cosmos Arena". Për këtë ndeshje është vështir
FIFA reagon për gjyqtarin e ndeshjes Portugali-Marok Lojtari i Marokut, Nordin Amrabat shkaktoi shumë polemika pas ndeshjes me Portugalinë duke akuzuar gjyqtarin e takimit s
FIFA dënon Serbinë me 10 mijë franga FIFA ka dënuar Serbinë dhe Meksikën me nga 10 mijë franga për shkak të sjelljes së pahijshme të tifozëve në ndeshjet e r
FIFA refuzon kërkesën e Brazilit për VAR-in gjatë ndeshjes me Zvicrën Federata e Futbollit të Brazilit kishte kërkuar më shkrim nga FIFA sqarime se pse VAR nuk ishte përdorur në disa raste k
FIFA zgjedh lojtarin e ndeshjes, Tunizi - Angli (FOTO LAJM) Nuk ka aspak dyshime pasi FIFA ka zgjedhur Harry Kane si lojtarin e ndeshjes Angli 2-1 Tunizi. Kapiteni realizoi të d
FIFA mund të dënoj Meksikën FIFA ka hapur procedura disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Meksikës pasi që janë dëgjuar brohoritma homofobike
FIFA zgjedh lojtarin e ndeshjes, Belgjik - Panama (FOTO LAJM) FIFA ka shpallur lojtarin e ndeshjes në takimin e parë të Grupit G, Belgjikë - Panama. Është sulmuesi i Manchester Un
FIFA zgjedh lojtarin e ndeshjes, Suedi - Korea e Jugut Suedia arriti t’i arkëtoj tre pikë të arta në duelin ndaj Koresë, duke mposhtur me rezultat minimal 1 me 0. Golin e v
Ish-arbitri i FIFA-s: Goli i Zvicrës duhej anuluar Zvicra gjeti golin e barazimit ndaj Brazilit në minutën e 50-të me anë të futbollistit Zuber, por për ish-gjyqtarin span