999 rezultate për

fifa

Me maska dhe të armatosur, ky grup ka një mesazh për FIFA-n dhe Serbinë Kanë qenë të shumta reagimet ndaj vendimit të FIFA-s për të dënuar Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin për shkak të bërje
S'ka fund "tragjedia" për Argjentinën, skuadra dënohet nga FIFA FIFA ka dënuar kombëtaren e Argjentinës për shkak të sjelljeve të tifozëve të tyre në ndeshjen ndaj Kroacisë. Federat
FIFA i dënoi, shqiptarët mbledhin në kohë rekord paratë për Xhakën dhe Shaqirin Shqiparët janë mobilizuar menjëherë pasi Komisioni Disiplinor i FIFA ka dhënë gjoba për tre lojtarët e Zvicrës të cilët
Skandal në doping, FIFA manipuloi provëzat e organizatorëve FIFA dhe Rusia bashkëpunojnë prej kohësh dhe jo vetëm për sa i përket organizimit të Botërorit. Sipas “Daily Mail”, vend
FIFA dënoi Xhakën dhe Shaqirin, vjen reagimi i Federatës Zvicerane Federata Zvicerane e Futbollit në një reagim të saj në faqen zyrtare ka shkruar se “pluhuri” i hedhur kohëve të fundit i
Gazeta zvicerane: FIFA nuk e cilësoi të qëllimshëm dhe politike festimin e Xhakës dhe Shaqirit Pas marrjes se vendimit të FIFA’s, gazeta zvicerane ka zbuluar edhe një gjë interesante nga vendimi i FIFA. Komisioni
Serbët të inatosur, e quajnë të turpshëm vendimin e FIFA-s Serbët nuk e kanë pritur aspak mirë vendimin e fundit për dy futbollistët kosovarë të Zvicrës. Gazeta Blic e Beogradi
FIFA dënon edhe drejtuesit e Serbisë Nuk është vetëm shuma 54 mijë franga që është dënuar Serbia nga FIFA. Në komunikatën për shtyp FIFA shkruan se ka mar
FIFA nuk fal, dënim i rëndë për Serbinë Federata e Futbollit e Serbisë është dënuar me 54 mijë franga dhe tërheqje të vërejtjes për shkak të shfaqjes së flamujv
E FUNDIT/ FIFA shpall vendimin për Xhakën dhe Shaqirin FIFA ka publikuar vendimin për Xherdan Shaqirin, Granit Xhakën dhe Stephan Lichststeiner që bënë shqiponjën gjatë ndeshj
FIFA, nëse t'a mban dënoji edhe këta lojtarë (FOTO LAJM) FIFA ka nisur një hetim kundër Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit pas ankesave të serbve se bënë simbolin e shqiponjës g
Po për këto foto ka komente FIFA? FIFA ka hapur një proces tashmë kundër Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës për shkak se festuan duke bërë shqiponjën pas
FIFA bën skandal: Heton Shaqirin dhe Xhakën, por shikoni çfarë reklamon nga serbët (FOTO LAJM) Së fundmi pas zhurmës që bëri festimi i golit me simbolin e shqiponjës nga dy futbollistët Shqiptarë Xhaka dhe Shaqiri k
Armand Duka kundër hetimit të FIFA-s ndaj "shqiponjës" Edhe presidenti i FSHF-s ka një reagimim për vendimi i FIFA-s për nisjen e hetimeve për mënyrën e festimit të dy futboll
Kopjoi Xhakën edhe Shaqirin, FIFA heton edhe Lichtsteiner Lojtari më i ri i Arsenalit dhe kapiteni i Kombëtares së Zvicrës, Stefan Lichtsteiner, do t’i bashkohet hetimit që po bë
Duka kundër FIFA-s për hapjen e proçedurës disiplinore ndaj Xhakës dhe Shaqirit Ideja për hapjen e procedurës disiplinore nga FIFA për Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin tashmë është shndërruar në temën
Zhvishen në stadium, FIFA gjobit tifozët e Danimarkës FIFA ka gjobitur me 20.500 dollarë Federatën Daneze të Futbollit si pasojë e shfaqjes gjysmë lakuriq të disa tifozëve në
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes në sfidën, Poloni - Kolumbi Kolumbia fitoi pastër 3-0 ndaj Polonisë, duke mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në sfidën e fundit të grupit ndaj S
Jo vetëm shqiptarët, FIFA heton edhe gjermanët Nuk janë vetëm Xhaka dhe Shaqiri që do të hetohen nga FIFA. Qeveria e futbollit botëror ka bërë me dije se ka filluar nj
Po hetohet nga FIFA, shikon se çfarë thotë Shaqiri (FOTO LAJM) FIFA pritet të marrë vendimin nesër në lidhje me festimin që bëri Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri. Veprimi i dy shq