999 rezultate për

fifa

Miliona euro për Francën, kjo është shuma që FIFA i jep kampiones së Botës Milionat e shpërndarë nga FIFA për Botërorin “Rusi 2018” kalonin çdo herë kompeticion tjetër të zhvilluar më parë nga in
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Belgjikë - Angli Belgjika e ka fituar vendin e tretë në Kupën e Botës 2018 në Rusi, pasi e mposhti Anglinë 2-0 në ndeshjen për medalje të
FIFA ka një kërkesë për tifozet tërheqëse FIFA do t’u kërkojë të gjithë kompanive të transmetimeve televizive dhe trupave të xhirimit që të reduktojnë në maksimum
Larg ekranet nga vajzat seksi! Vjen urdhri i beftë i FIFA-s (FOTO LAJM) Kemi parë plotë raste ku kamerat e gjendura në stadiumet e këtij Botërori janë fokusuar për disa çaste te femrat e bukur
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Francë - Belgjikë Në “Saint Petersburg Stadium” u luajt gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës. Franca fitoi me rez
Thirri ‘Lavdi Ukrainës’, FIFA merr vendimin për mbrojtësin kroat FIFA i ka dhënë një paralajmërim mbrojtësit Domagoj Vida për sjelljen e tij pas ndeshjes me Rusinë, por mbrojtësi i Kroa
"Heroi" i Kroacisë rrezikon dënimin, kjo është video që e penalizon (VIDEO) Demagoj Vida u kthye në heorin e Kroacisë mbrëmjene djeshme në përballjen kundër Rusisë. Ai arriti të shënojë një gol
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Rusi - Kroaci Mes drithërimash Kroacia është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. 120 minutat e lojës përfunduan në baraz
Pse është e ndaluar të festosh me shqiponjë Futbollistët shqiptarë të Zvicrës, me origjinë nga Kosova, u ndëshkuan nga Federata Ndërkombëtare e Futbollit – FIFA sep
Maradona i kërkon falje FIFA-s dhe Infantinos Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona kishte fyer gjyqtarin amerikan Mark Geiger dhe FIFA-n, kurse tani ka thënë se e k
FIFA cakton arbitrat për fazën çerekfinale të Botërorit Të premten dhe të shtunën do të zhvillohen cerekfinalet e kampionatit Botëror. FIFA ka përcaktuar dhe arbitrat që do
Pas FIFA-s edhe UEFA merr vendimin historik FIFA së fundmi ka ndryshuar disa gjëra në rregulloren e Botërorit, siç është sistemi VAR por edhe duke lejuar një zëvend
Trukuat ndeshjet! FIFA i përgjigjet Maradonës: Nuk ke fakte "Kolumbia është vjedhur. Arbitri Mark Geiger, i cili është amerikan, mund të njohë rregullat e bejsbollit, por jo ato të
FIFA përjashton arbitrin gjerman që të gjykoj ndeshje në Kupën e Botës Pas vetëm një ndeshje, Botërori ka përfunduar për arbitrin gjerman Felix Brych. Në ndeshjen e Serbisë kundër Zvicrës, gj
"Shpërthen" Maradona pas humbjes së Kolumbisë: FIFA trukon ndeshjet Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona, pas humbjes së Kolumbisë ndaj Anglisë ka "shpërthyer" në akuza ndaj gjyqtarit të
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Kolumbi - Angli Anglia ka fituar dramën e penalltive, duke u kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Botës. "Tre Luanët" triumfuan me
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Suedi - Zvicër Zvicra dhuroi spektakël në ndeshjen kundër Serbisë, por kjo nuk ishte e mjaftueshme pasi u eliminua nga Suedia në 1/8 e
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Belgjikë - Japoni Belgjika fitoi në sekondat e fundit të ndehsjes ndaj Japonisë me shifrat 3-2 në "Rostov Arena". Golat për belgët i s
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes Brazil - Meksikë Në "Cosmos Arena" u luajt ndeshja mes Brazilit dhe Meksikës për 1/8-at e Kupës së Botës. Brazilianët fituan me rezul
Senegali nuk pranon eliminimin, ankohet te FIFA Senegali ishte kombëtare shumë e pafatë në këtë Botëror pasi u skualifikuan për shkak se kishin marrë kartonë më shumë s