999 rezultate për

fifa

Menaxheri i FIFA-s: Messi te Interi? Gjithçka mund të ndodhë Menaxheri i FIFA-s, Alesi Sundas ka folur për “Calciomercato.com”, ku ka thënë se transferimi i Lionel Mesit te Interi n
Rënditja e FIFA-s, Shqipëria e mbyll në vendin e 60-të, Kosova për rekord FIFA ka publikuar renditjen e fundit për vitin 2018 me Shqipërinë që nuk ka ndryshuar asnjë pozicion duke e mbyllur në v
FIFA revolucion në futboll, këto janë rregullat e reja që priten të aplikohen FIFA ka vendosur të eksperimentojë me disa rregulla të reja. Botërori i Klubeve është një “habitat” ku testohen këto rre
FIFA me dorë të hekurt, pezullon presidentin e Federatës së Futbollit të Afganistanit FIFA ka pezulluar përkohësisht presidentin e Federatës së Futbollit të Afganistanit (AFF) Keramudin Karim, pasi akuzohet
Kosova në vëmendjen e FIFA-s, ka dhe një pyetje për ndjekësit e saj Faqja zyrtare e shtëpisë numër një të futbollit botëror, FIFA ia ka kushtuar një shkrim Kosovës. Në rrjetin social ‘T
FIFA publikon rënditjen Shqipëria mbetet në vënd, Kosova vendos rekord të ri FIFA sapo ka publikuar rënditjen e re për muajin nëntor. Kombëtarja Shqiptare vijon të rënditet në vëndin e 60 duke mos
Rashica merr lajm fantstik nga FIFA Milot Rashica ka marrë një lajm të mirë ditën e sotme nga “FIFA 19”. Ylli kosovar ka marr vlerësimin 81 në FIFA 19,
Rashica në formacionin e javës në FIFA 19 Pas përfundimit të ndeshjeve të fundit të kombëtareve, në tërë globin, FIFA 19 ka publikuar formacionin e tyre më të mir
FIFA jep lejen për Arijanet Muriq që t’i bashkohet Kosovës Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka dhënë leje që portieri i Manchester City, Arijanet Muric, të mbrojë ngjyrat e pë
Infantino flet pas skandalit të FIFA-s që u zbulua nga mediat Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka insistuar se ata “duhet të punojnë për ta parandaluar Super Ligën dhe se ai nuk
Akuzat për korrupsion, reagon presidenti i FIFA-s Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka reaguar në lidhje me akuzat që u bënë ndaj tij për korrupsion. “Hetimi ësht
Hakerat sulmojnë FIFA-n, i vjedhin informatat të fshehta FIFA ka bërë të ditur se sistemi i kompjuterëve të organit qeverisës të futbollit botëror ishte sulmuar gjatë kësaj jave
FIFA pezullon projektin për Botërorin e Klubeve Pak kohë më parë FIFA hartoi një plan për të zhvilluar Botërorin e Klubeve në muajin qershor, një event që do t’i sillte
FIFA merr vendimin e prerë për futbollin spanjoll FIFA ka lajmëruar ditën e sotme se nuk do të lejojë në asnjë mënyrë që ndeshjet e La Liga-s të zhvillohen jashtë territo
Renditja e FIFA-s, Shqipëria në rënie të lirë, Kosova vendos rekord Kombëtarja e Shqipërisë po kalon një moment negative pasi në sfidat e fundit ka arritur rezultate shumë të dobëta. Baraz
Bolt “çmend” FIFA-n, gati testet antidoping Usain Bolt u pensionua nga sporti i atletikës për tu përkushtuar futbollit, por mesa duket ky profesion nuk ka nisur dh
Është i "çmendur” pas FIFA 19, e dashura e Immobiles ankohet për sulmuesin (FOTO LAJM) Loja “FIFA 19” duket se po i bën të gjithë pas vetes. Ashtu si gjithë të tjerët edhe sulmuesit të Lazios, Ciro Immobile
Presidenti i FIFA-s viziton Kosovën Në një atmosferë tejet të përzemërt dhe miqësore është zhvilluar sot takimi ndërmjet presidentit të FIFA-s, Gianni Infan
"FIFA 19" vjen me gafën e radhës, Petr Cech tallet me të Video-loja FIFA shquhet se bënë shumë gabime në fomratin e kësaj loje. Së fundmi është një foto e Petr Cech në "FIF
E pabesueshme, kaq para kushton celulari i Luka Modriç Luka Modric padyshim që është një nga futbollistët më të mirë në botë dhe këtë është velrësuar si nga FIFA edhe nga UEFA